Weather Machine on KS

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »



Ima li fanova Vitala Lacerde? Ja bih jako htio ovu igru. Nadam se da će KS biti milostiv što se ekstra troškova tiče.
Zadnja izmjena: CrazyBunnyGuy, dana/u 11 stu 2021, 09:43, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
realukaMago de Umago
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la frastarc »

Ja pratim, Al vidjet ćemo price POINT. Sad cu ovih dana backati Lords of ragnarok pa ćemo vidjeti hoće li se ovo uklopiti u budget


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la marge »

Lacerda je meni baš super, mada malo teže izlaze njegovi naslovi na stol..
Vinhos (20) smo najviše bili igrali pa onda Gallerista (14), a ove godine smo nekoliko puta odigrali Kanban EV (5) i On Mars (7)..
malo su teže igre za naučiti radi kompleksnosti pravila, ali kad ih jednom savladaš onda su ustvari dosta jasna..
s tim da po težini mi se Vinhos i Gallerist čine ipak lakšima nego li Kanban i On Mars pa se pitam gdje na toj skali cilja Weather Machine?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Eto nisam igrao ništa osim On Mars, ali gledao sam playthroughove ostalog... Ja bih rekao da Weather Machine puca na kompleksnije od On Mars. Ima fora sa nekim pijunom koji šeće po ploči pa uzrokuje this or that ako se sretnete što me podsjeća na Kanban, ima fora sa set collectingom što me podsjeća na Gallerista, ima i elemenata Marsa u vidu supply funkcija i pribavljanja resursa...... Čini mi se da bi ova mogla biti najkomplesnija dosad
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Danas je taj dan... :D Danas da saznamo hoće li se isplatiti baciti pledge ili čekati retail... Uopće se ne bojim da će biti dobavljivo s obzirom da imamo vojsku hrvatskih shopova koji su nam voljni udovoljiti; jedino me zanimaju neke KS ekskluzive iako, ako je suditi po On Mars i nema nekih (što, tamo je bio board za blueprintove te neki private goalsi i earth contractsi bez kojih igra i dalje sasvim dobro funkcionira ako ih nemaš...).

EDIT:

Eagle-Gryphon Games (from Facebook):
There will be different pledge level tiers, but the pledge level for the Kickstarter Edition of Weather Machine is $129. msrp is $165.

:o :o :o
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la Antomon »

Još poštarina i PDV-e.



Krenuo sam gledati recenziju od Before you play, ne djeluju mi oduševljeno.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la smurfORnot »

Da, a stvarno vole lacerdu...a koliko sam i vidio po reakcijama nekih koji su čitali rulebook, redditu itd. nije da sada pršti generalno neko oduševljenje. Pogotovo obzirom da ima kvalitetne i provjerene naslove od prije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Antomon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mene je užasno privukla sama tematika, koja je dosta "znanstvena" odnosno eksperimenti se obavljaju, skupljaš razne dijelove researcha pa izdaš članak pa te drugi mogu citirati pa dobiješ nagradu ako zahvaljujući researchu uspiješ popraviti vrijeme, skupljaš dijelove tog stroja da pomogneš popraviti vrijeme ili pak pomoći vladi da pomogne popraviti vrijeme, gledao sam gameplay bivšeg Ant Lab Gamesa ne znam kako se sad zovu i mene oduševilo.

No ono što me ubilo je cijena. Evo recimo da odlučim čekati retail to je cijena od nekih 1.000 kuna bez šipinga (ako budem htio sam naručivati) ili toliko otprilike ako nabullyjam Svaroga iil nekoga da naruči, to je cijena Gloomhavena! Za parstokuna više mogu kupiti Frosthaven (jednom kad izađe). Svaka čast Lacerdi, ali ne kontam...

I znam da smo pričali da stvari poskupljuju ali toliko? Karton i drvo, stvarno? Pa cijena skače sa 90 na 130 dolara (On Mars - Weather Machine, KS pledge)? Četrdeset dolara? Zajebiga, pope...

Realno ta igra ne vrijedi tisuću kuna u maloprodaji (a da je Carta nabavi koštala bi 1.500 garant). TISUĆU KUNA!?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Imam feeling da će naglo buknuti second-hand market Lacerdinih igara nakon ovog KS-a :P
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la smurfORnot »

koliko vidim lacerdine igre drže tu negdje cijenu od 1000kn, bile nove ili 2nd hand(uštediš nešto sitno na 2nd hand, al onda dodaš sigurno shipping od 20-30e od nekog u EU i maltene si opet na toj cijeni). Mislim generalno mu je svaki KS skup, jedno 120-140$ + shipping. Cijene u retailu su isto tako negdje, 120-140e ovisno o gejmu. Meni također osobno nije baš jasno zašto su ti gejmovi baš toliko skupi. Mislim jasno mi je, komponente su lijepe i sve, al brat bratu nemaš niti jednog plasticnog minija, a da je kvaliteta izrade baš toliko bolja od svega drugog na marketu da opravdava 2-3x vecu cijenu?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”