Lords of Ragnarok

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Lords of Ragnarok

Post Postao/la Shich »

https://gamefound.com/projects/draft/bc ... rbbsbzqb#/

Uskoro kreće nova Awaken Realms kampanja za spiritualni nastavak Lords of Hellas.

Kakav vam je bio Hellas? Što očekujete od Ragnaroka?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
samwise
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la Shich »

Krenulo je. :)
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la tanelorn »

Planiraš backati ovo?
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la frastarc »

Ja zapratio i premisljam se da uletim u ovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
zabuzacro
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 pro 2017, 15:24
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la zabuzacro »

I ja razmisljam mozda uzet ovo.. al ožujak 2023....
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la fpol »

Ako sam sve dobro polovio VAT je uračunat u cijenu. Što znači da je core box 99+22 eura, to mi se čini sasvim ok cijena.

Ako je netko igrao lords of hellas i proučio lords of ragnarok, u čemu je razlika? Da li će ragnarok biti bolja igra?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la dlakar »

Ja imam Lords of Hellas bez ekspanzija i mogu reći da mi je to sasvim solidna "dudes on map" igra. Prve su partije završavale dosta brzo pošto igra ima čak četiri uvjeta pobjede, a neiskusnim igračima je to teško pratit. Kada smo se malo uhodali, partije su bile zanimljive i na kraju je to više ličilo na neku utrku. Svima je pobjeda na dohvat ruke ali ne možeš do nje. Konstantno mijenjanje planova, blokiranje protivnika...baš po mom guštu. Iako igra ima miks dosta mehanika, funkcioniraju relativno dobro. Ima tu work placementa,area controla,hand managmenta...
Najveće zamjerke u igri su mi borbe sa neutralnim čudovištima(borbe dosta usporavaju igru) i prečesti izbor blessing karata(to su karte koje za pojedinog igrača mijenjaju pravila igre, po meni ih ima previše. Teško je to sve pratit a i sami izbor karata uzima previše vremena). Pogledo sam malo Lords of Ragnarok i mogu reći da tu ima dosta promjena u odnosu na original. Sam izbor specijalnih akcija je zajednički i njihovim aktiviranjem donosite benefite i ostalim igračima ako ispunjavaju određebne uvjete. Taj dio mi se čak i sviđa. Izbor blessing karata je smanjen na dvije po igri. To mi je definitivno plus zbog razloga koje sam naveo ranije.
Vidim da su izbacili artefakte koji su u Hellasu djelovali dosta moćno i moglo se svašta iskombinirat, ali su ubacili rune s kojima se mogu odigravati razne akcije. Ubacili su brodove i to djeluje zanimljivije od originala. Općenito mi mapa na prvu izgleda više otvoreno i opasnost vreba sa svih strana. U Ragnaroku se lakše dolazi do Combat karata(pomažu u međusobnoj borbi različitim efektima i dodavanjem snage osnovnim jedinicama, ali isto tako se sa njima bori protiv čudovišta). Hellas zna bit užasan što se tiče tog djela, čak je možda najednostavnije napast čudovište i izgubit samo da bi zadržao karte u rukama. E sad ta čudovišta...borba sa njima je manje više ista, u Ragnaroku ima nešto manje benefita od njih jer ranjavanjem se ne dobivaju nagrade, ali uvjet pobjede se promjenio. U hellasu je dovoljno ubiti 3 čudovišta i igra je gotova. Potrebno je pratit situaciju i probati na svaki način spriječiti igrača koji to ganja, jer mi se nekako čini da je to jedan od lakših načina kako doći do pobjede. Ragnarok unosi novi element gdje nakon vašeg drugog ubijenog čudovišta započinje glavna borba sa Lokijem koji donosi pobjedu. Tu mi se čini problem nemogućnost blokiranja, drugim igračima on nije dostupan za napadanje jer nemju uvjet za to(a taj uvjet sam po sebi dovodi do pobjede). Čini se da je nešto teže ubit čudovišta a pogotovo Lokija, pa sad ne znam kolika je tu kompenzacija. Razlika još kod čudovišta je ta što se njihova kretnja ne određuje bacanjem kocke, nego sami igrači pomoću runa uzimaju kontrolu nad njima. Najveća promjena je, kako i sam naziv igre kaže, Ragnarok. Novi uvjet pobjede koji zamjenjuje stari, izgradnju kipa božanstva do kraja i držanje tog teritorija naredna 3 kruga.. Taj uvjet sam u hellasu rijetko vidio. Ragnarok donosi 5 karata sa posebnim uvjetima od kojih kad se tri ispune, počinje Ragnarok. Igrač koji posjeduje najviše područja uz centar mape(područje koje služi za odabir posebnih akcija) je pobjednik.
To je onako nabrzaka što sam uočio. Djeluje zanimljivo i definitivno bih je probao igrat. Neke stvari su olakšali ali isto tako druge zakomplicirali. Čini mi se da je teža od originala i da treba vremena da se ušalta u igranje. Moji lordovi već dugo nisu izašli na stol i sad sam se baš nekak nabrijo da ih ponovno zaigram. Po meni je to dosta podcjenjena igra, a u rangu mi je sa Kemetom.
Po ovome što sam vidio, nikako ne bih imao obje u kolekciji. Ima dosta razlika ali mi osjećaj i način igranja ostaje isti. Morao bih jednostavno isprobat ragnarok pa se odlučit koja mi je verzija draža...al opet kažem, ja sam jako zadovoljan hellasom i onim što on nudi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 10):
frastarcdadofpolkockicasamwisedendarii42tanelornDamixShichlogOS
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la samwise »

Danas u 17:00 završava kampanja.

Ja sam zasad na core boxu, a u pledge manageru ću dodat još toga, samo se još nisan odlučia šta ću sve.

Malo mi je kampanja djelovala neorganizirano, uz dosta improvizacije, ali u konačnici mi se čini da će igra bit super. Samo je pitanje koliko će se čekat isporuka, jer sumnjam da će bit ovi rokovi koje su napisali.
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la frastarc »

Ja samostojeci za sada na core. Višetjedno ćemo hocu li i isto dodati kasnije. Očekujem za svaki KS da će kasniti pola
Godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok

Post Postao/la fpol »

I ja uzeo core. Mislim da neću ništa dodavati, možda onaj valkyre heroj, bit će sasvim dosta stvari za onoliko koliko ću je uspjeti odigrati :D

Ma da, na svaki KS odmah dodam 3 mjeseca i ako onda dođe smatram da su napravili sve ok.
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”