Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Odgovori
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la frastarc »

Jeste vidjeli ovo?



Ukratko koliko sam skužio, ovo je igra co-op igra s asimetričnim likovima (player powers) koja nema victory condition (kako ju je jedan youtuber usporedio sa simsima, tycoon serijalom, mobilnim igrama gdje samo gradiš i gradiš).

Kakvo je vaše mišljenje o takvom tipu igre u BG svijetu gdje smo navikli da je pobjednik onaj tko ima najviše VP-a i završi nakon X vremena?
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la ratnip »

Meni se gameplay na One-stop-coop-shop činio prilično dosadan, pogotovo dio gdje crafting potpuno ovisi o nasumičnom izvlačenju tokena iz vreće.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la dendarii42 »

I za Fog of Love bi se moglo reći da nema victory condition. Na kraju igre si ili ispunio svoj destiny ili nisi. Što se donekle može smatrati pobjedom, ali zapravo nije tako definirano u igri.
Trebalo mi je malo da prokljuvim igru jer je taj završetak dosta antiklimaktičan. Ali kad sam skužio da poanta igre nije uopće u završetku nego u samom procesu igranja. U odlukama koje donosiš, u smijeru u kojem odlučuješ voditi cijelu priču. U pokušavanju čitanja suigrača i odlučivanju hoćeš li navlačiti vodu na svoj mlin ili pokušati ispuniti ciljeve za oboje.
Definitnvno nije igra za svakoga, ali meni se svidjela konceptualna drugačijost u odnosu na sve ostale igre.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la sadistiko »

meni je to simpa, backao sam, pa ćemo vidit za godinu i pol što će biti od toga :-)
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la frastarc »

Ja sam za sada stavio 1$ pa cu vidjeti hoće li mi biti zanimljivo. Na prvu mi je fora, Al onda kad razmislim, ne znam hoće li se to ikome dati tako igrati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Mythwind - igra u kojoj nema pobjednika?

Post Postao/la sadistiko »

frastarc je napisao/la: 06 lis 2021, 13:33 Ja sam za sada stavio 1$ pa cu vidjeti hoće li mi biti zanimljivo. Na prvu mi je fora, Al onda kad razmislim, ne znam hoće li se to ikome dati tako igrati slika
to je istina, ali imam i drugih igara koje bi baš ja igrao ali drugi neće i onda s vremena na vrijeme ipak neko uleti ko ima sličan ukus :-)
slika
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”