Voidfall

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Voidfall

Post Postao/la grof »

Ovo obećava i uskoro kreće kampanja.

https://boardgamegeek.com/boardgame/337627/voidfall

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Mago de Umagorealuka
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la realuka »

Pratim ovo od kad su prvi put izbacili vijest o Voidfallu.

Prezanimljivo izgleda, odlični su im ovi tekstovi na bgg-u i imaju već pre-production copy koji će se moći probati na Essenu, ako sam dobro shvatio, samo mi nije jasno zašto onda nejdu u retail kad već imaju ogromnu publiku i 4 vrlo uspješna projekta iza sebe.

I nadam se da će Mindclash uspijeti ispolirati Turzijev kaos kao i sa Anachronyem, i da se neće dogoditi npr. Tekhenu, jer čovjek si je bogme zadao ogromne projekte i to očito nejde bez grešaka.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Voidfall

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 12 ruj 2021, 21:53 Pratim ovo od kad su prvi put izbacili vijest o Voidfallu.

Prezanimljivo izgleda, odlični su im ovi tekstovi na bgg-u i imaju već pre-production copy koji će se moći probati na Essenu, ako sam dobro shvatio, samo mi nije jasno zašto onda nejdu u retail kad već imaju ogromnu publiku i 4 vrlo uspješna projekta iza sebe.

I nadam se da će Mindclash uspijeti ispolirati Turzijev kaos kao i sa Anachronyem, i da se neće dogoditi npr. Tekhenu, jer čovjek si je bogme zadao ogromne projekte i to očito nejde bez grešaka.
Što se desilo s Tehkenu? Anachronijem?

U odnosu na retail, pa ovako u startu nemaju nikakve vlastite troškove štampanja kopija, imaju veću marginu po svakoj prodanoj kopiji, tako da ono...a i možda planiraju na KS-u imat ovu deluxe ediciju uz regular, koja inače niti neće biti u retailu, nego samo s njihove stranice, kao u zadnjem KS-u Perseverance: Castaway Chronicles (naravno da smo uzeo deluxe)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
realuka
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 13 ruj 2021, 07:55
Što se desilo s Tehkenu?
Pa 2 end game kartice se moraju izbaciti jer su OP, dvije se moraju cap-atti na 20 bodova

Nedavno je pisao o tome kak je igra na tračnicama te da će ju ekspanzija popraviti da building strategija uopće može konkurirati ostalom jer kako sam Turczi kaže, on voli kad igra vise strategija do pobjede a to Tekhenuu fali, i da će bog rata malo poboljšati za sad vrlo selektivan draft kockica.

S Anachronyem nije bilo problema bar kolko ja znam, nego kažem da su uspješno ispolirali taj kaos koji Turczi pripremi haha jer kad vidiš kolko tog ima netko se vrhunski pomučio da to dovede u red.

I sad je i sa Imperiumom isto nekakva greška sa pravilima, mislim Turzci radi previše toga i ako iza njega ne stoji izdavač koji ga prati dovoljno onda to završi lošije od očekivanog.
smurfORnot je napisao/la: 13 ruj 2021, 07:55 U odnosu na retail, pa ovako u startu nemaju nikakve vlastite troškove štampanja kopija, imaju veću marginu po svakoj prodanoj kopiji, tako da ono...a i možda planiraju na KS-u imat ovu deluxe ediciju uz regular, koja inače niti neće biti u retailu, nego samo s njihove stranice, kao u zadnjem KS-u Perseverance: Castaway Chronicles (naravno da smo uzeo deluxe)
Razumijem ja i to sa strane KSa, da igra dobije hrpu stretch - goalova, deblji cadboard, wash na figuricama, super kutiju, add-onse....... al opet pa ak imas gotovu igru zašto ne pullati trigger nego cijelo vrijeme od završetka kampanje pa do fulfilmenta dramiti o tome kak su u bolesno porasle cijene kontejnera iz Kine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
smurfORnot
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Voidfall

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 13 ruj 2021, 08:38
smurfORnot je napisao/la: 13 ruj 2021, 07:55
Što se desilo s Tehkenu?
Pa 2 end game kartice se moraju izbaciti jer su OP, dvije se moraju cap-atti na 20 bodova

Nedavno je pisao o tome kak je igra na tračnicama te da će ju ekspanzija popraviti da building strategija uopće može konkurirati ostalom jer kako sam Turczi kaže, on voli kad igra vise strategija do pobjede a to Tekhenuu fali, i da će bog rata malo poboljšati za sad vrlo selektivan draft kockica.

S Anachronyem nije bilo problema bar kolko ja znam, nego kažem da su uspješno ispolirali taj kaos koji Turczi pripremi haha jer kad vidiš kolko tog ima netko se vrhunski pomučio da to dovede u red.

I sad je i sa Imperiumom isto nekakva greška sa pravilima, mislim Turzci radi previše toga i ako iza njega ne stoji izdavač koji ga prati dovoljno onda to završi lošije od očekivanog.
smurfORnot je napisao/la: 13 ruj 2021, 07:55 U odnosu na retail, pa ovako u startu nemaju nikakve vlastite troškove štampanja kopija, imaju veću marginu po svakoj prodanoj kopiji, tako da ono...a i možda planiraju na KS-u imat ovu deluxe ediciju uz regular, koja inače niti neće biti u retailu, nego samo s njihove stranice, kao u zadnjem KS-u Perseverance: Castaway Chronicles (naravno da smo uzeo deluxe)
Razumijem ja i to sa strane KSa, da igra dobije hrpu stretch - goalova, deblji cadboard, wash na figuricama, super kutiju, add-onse....... al opet pa ak imas gotovu igru zašto ne pullati trigger nego cijelo vrijeme od završetka kampanje pa do fulfilmenta dramiti o tome kak su u bolesno porasle cijene kontejnera iz Kine.
Uopce ovo nisam znao za end game kartice, moram vidjeti koje, ima to neki update negdje ili što? Mislim game nam je super sjeo, igrali ga i u 3p prošli tjedan, oba frenda bili jako zadovoljni! Ekspanziju cu prolly nabaviti. Kolko kontam micem ove koje daju da scoraš jednu akrticu 2x i capa se ova s scrajbovima na 21pts.
Iako, to me je pocelo lagano smetati kod današnjih gejmova, izdaš game, onda dolazi ekpanzija da popravi game, onda opet neka nova da doda nove strategije, pa evo, još nešto i tako...npr Teotihuacan 3 ekpanzije ima, potrošiš više para na ekspanzije u konacnici nego base game. S druge strane nešto tipa Brass, kupiš game i imaš kompletan odlican game, ne moram razmišljati kako još želim ili ne želim nabavljati par ekspanzija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
realukatanelornsadistiko
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 13 ruj 2021, 08:49 Teotihuacan 3 ekpanzije ima.
Ma di baš Teo hahha, on je odličan i kao base game nisu mu potrebne ekspanzije da poprave to nego su više cashgrab, ali slažem se svakako da je puno bolje kad daju kompletnu odličnu igru i onda kao tipa za Arnak ili Bonfire dodaju neki bonus sadržaj u kojem dobiješ asimetrične moći pa fanovi to nabave jer vole igru, a svakako je najbolje kad se napravi nešto kao Brass.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Voidfall

Post Postao/la smurfORnot »

Nakon pocetnog entuzijazma, vidjeh da se naplacuje VAT...bude to retail pricekalo sve mi se čini. Ne deluxe verzija s shippingom i VAT-om ispadne cca 115e, a ako se odlucite za deluxe to se penje na vrtoglavih cca 200e :kava :zvizdi
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
realukaCrazyBunnyGuy
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Kao i uvijek s Kickstarterom i ovakvim igrama, "standardna" verzija igre izgleda taman tako da se osjećaš ko najveći siromah jer deluxe odnosno big box izgleda preslatko s tim komponentama koje strše u zrak i daju ti feel "svemira" i 3D prostora i blablabla. Ali brate mili 200€ sa shippingom i porezom...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la sadistiko »

odlučio sam si ipak ovo uzeti, pa me zanima jel tko backao, jerbo se sad otvorio late pledge, pa me zanima jel bi se mogao kome prikrpiti ili čisto da dobim neke info što ste sve uzeli od ovoga što se nudi
slika
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Voidfall

Post Postao/la Damix »

sadistiko je napisao/la: 22 stu 2021, 17:30 odlučio sam si ipak ovo uzeti, pa me zanima jel tko backao...
Jesi našao koga? mogu te spojiti.
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”