Mosaic - A story of Civilization KS

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la priroda15 »

Jel netko možda temeljitije proučavao ovaj KS? Meni se ovako na prvu čini dosta zanimljivim..

https://forbidden-games.pledgemanager.c ... nager.com/
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Gledam JonGetsGames playthrough i sviđa mi se igra, karte izgledaju odlično; dobio sam momentalni popizditis na činjenicu da postoje faking miniji i plastični gradovi koji koštaju vraga i četiri ako želiš imati sve; naravno, ne treba, tileovi su sasvim okej za ovaj tip igre, ali svejedno me nervira...

Gledat ću i dalje da vidim kako funkcionira tehnologija i njen razvoj jer to je ono što me uvijek svrbi i muči u ovakvim igrama. TtA je okej jer su deckovi podijeljeni po dobima, Tapestry je steaming pile of shit sa svojim tehnologijama (najbolje mi je kad sam Maker of Fire i sjedim u faking špilji, a pored mene "ideja" da jednog dana razvijem tranzistore. Ili kanalizaciju).

Da imam novca uzeo bih si :D
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la priroda15 »

Ja sam nekako uvijek skeptičan prema civ igrama a htio bi neku dobru koja se može odigrati u cc 2-3 sata. Za sad mi je od igara tog tipa broj jedan Clash of Cultures ali ju zbog trajanja nažalost rijetko igramo. Od Tapestry-a sam odustao, između ostalogog i zbog razloga koji si dolje lijepo opisao :D
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 11 kol 2021, 12:50 Gledam JonGetsGames playthrough i sviđa mi se igra, karte izgledaju odlično; dobio sam momentalni popizditis na činjenicu da postoje faking miniji i plastični gradovi koji koštaju vraga i četiri ako želiš imati sve; naravno, ne treba, tileovi su sasvim okej za ovaj tip igre, ali svejedno me nervira...

Gledat ću i dalje da vidim kako funkcionira tehnologija i njen razvoj jer to je ono što me uvijek svrbi i muči u ovakvim igrama. TtA je okej jer su deckovi podijeljeni po dobima, Tapestry je steaming pile of shit sa svojim tehnologijama (najbolje mi je kad sam Maker of Fire i sjedim u faking špilji, a pored mene "ideja" da jednog dana razvijem tranzistore. Ili kanalizaciju).

Da imam novca uzeo bih si :D
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Moja grupa ljudi oko mene fakat voli taj Tapestry jer je pretty i stvarno, ako odlijepiš temu i fokusiraš se na resource management i sve, oke je igra, ništa joj ne fali. Action and reaction. Ali oprosti, reklamirala se i prodavala kao civ game, od takvih igara OČEKUJEM da me privuče i zabavi tematikom. :) Ono, razvijaš civilizaciju, kvragu, normalno da će me zanimati kakve građevine gradim, kako mi se pleme zove, što rade, kakvu tehnologiju imaju i još da si sve to dočaram...

Ova igra, konkretno, mi se fakat sviđa (zasad; jbni posao me ometa u gledanju tutoriala do kraja), jednostavna je što se akcija tiče, ima dosta "pokretnih dijelova" dovoljno resurasa koje treba menadžerirati, sviđa mi se ideja o ikonama tj tagovima na kartama, još uvijek pokušavam odgonetnuti kako tehnologija funkcionira vidim da lik ima očekivano arhaične tehnologije na početku igre, nisam gledao setup ne znam je li stackao deckove ili nije ili će sve ostati u nekom starom dobu (s obzirom kako izgleda igra sumnjam da se ovo proteže do modernog doba, ne?)...

I ne mogu odgonetnuti koliko je fckng shipping...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
priroda15
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1794 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la tanelorn »

Ja sam je uzeo na Kickstarteru... deluxe verziju... i kad ti nakace porez i shipping to izgleda ovako:

slika

Nadam se da će se bar isplatiti, djeluje obećavajuće...
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
priroda15
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ufffffffffffffffffffffffffff.... Yeah, a jebiga, još jedna igra zbog koje ću zaspati proklinjući crowdfunding, poreze, uvoze i sl.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la sadistiko »

I ja sam uzeo. Obožavao sam Civ na PC-u i igrao sam valjda sve moguće verzije i izvedbe od jedinice do šestice, ali i neke slične igre. Nažalost, da bi civ igra u boardgame svijetu bila (za mene) dobra to treba i potrajati, volim se uživiti u to. Najgora mi je Civilization New Dawn ili kako se zove, jer je totalno sve srezano i dovedeno do vrlo jednostavne i kratke igre. Pa čak mi je i Mega Civ bio sasvim ok iskustvo odigran u 10, bila je fora sudjelovati u tako ludoj igri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
priroda15Vintijakna
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la smurfORnot »

Malo skretanje s teme, ali ovo me jako privlaci, a tek boje :D

https://boardgamegeek.com/boardgame/249 ... l-imperial

Mosaic sam cak malo i gledao, ali cijena + cinjenica da ugl igram 2p games najcescd, nah
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
sadistiko
krofetki
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 ruj 2014, 09:51
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la krofetki »

smurfORnot je napisao/la: 12 kol 2021, 09:10 Malo skretanje s teme, ali ovo me jako privlaci, a tek boje :D

https://boardgamegeek.com/boardgame/249 ... l-imperial
Design i art igre su preodlični! :o
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Mosaic - A story of Civilization KS

Post Postao/la Noghri »

@smurfORnot Di si izvadio sad taj Brazil i di se moze nabavit i kad narucujemo?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”