Terraforming Mars Ares Expedition

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la fpol »

juri006 je napisao/la: 18 vel 2021, 07:53
Gordan je napisao/la: 18 vel 2021, 00:42
juri006 je napisao/la: 17 vel 2021, 23:54 Ne kuzim se inace u kickstartere.
U osnovi: "platiš sad, dobiješ puno kasnije". I često platiš više od onih koji plate kasnije. Al se osjećaš posebno.
Zanimljiv koncept :thumbs :D ja sam mislio da to platis nesto manje jer im pomazes da pokrenu biznis
Kao što baš nisi siguran kakva je igra, tako nisi baš siguran niti koliko će koštati kasnije ili da li će uopče biti dostupna.

Ares expedition će se skoro sigurno moći kupiti, a mislim da je realno očekivati da će cijena biti oko 40eura. To je nešto više od 40$, ali ono što ovdje diže cijenu je poštarina. Znači ako se skupi više ljudi i na taj način se smanji poštarina onda bi moglo biti i povoljnije od 40eura. A i ta cijena je u online dučanima za koje isto moraš nekako organizirati dostavu, neće u carti biti takva.

Dalje što se aresa tiče, kako sada izgleda dobit ćeš 16-tak promo karata koje neće biti u retail izdanju. Možda ti to ne znači puno a možda i da, ali ako nabavljaš nekoliko promo karata sa BGG store-a za originalnu igru platit ćeš 15-tak $ i poštarinu koja nije mala. Znači neku vrijednost ima.

Imao sam razne situacije na KS-u ali rijetko mi se desilo, ako ikada, da sam platio više nego što bi platio u retail-u. Možda sam najlošije prošao sa roll player jer nije bilo promo-a (ili KS exclusive) i sve je na kraju bilo isto kao retail, a još sam i sam naručivao, pa sam platio punu poštarinu. A recimo root je bio jako isplativ jer je riverfolk ekspanzija bila besplatna, a poštarina nije bila niti blizu cijene ekspanzije u retailu (barem kada smo podijelili na više ljudi).

Koliko mogu procijeniti, trenutno se treba paziti onih KS-ova koji žele naknadno poreze zaračunati.

kockica je napisao/la: 18 vel 2021, 08:17 Moram priznati da sam krace vrijeme i razmišljao bi li ipak, ali nije mi jasno što znači "predugo" za 2 igrača.
Rahdovo razmišljanje je da je problem jer u dva igrača moraš postići iste ciljeve kao i u troje, četvero, dovesti do kraja kisik, temperaturu i postaviti oceane. Iz tog razloga u dvoje traje duže, možda ne vremenski, ali po broju krugova, količine karata koje svatko odigra etc.

To je više manje isto kao i u TM boardgame i iako nisam igrao baš u dva igrača ne smatram to nekim problemom jer mogućnost svakog igrača da diže parametre raste eksponencijalno sa brojem odigranih krugova, te jedan igrač manje je možda jedan krug više, a ne više za 33%. Tako je barem moj dojam sa globalnom vladom, iako svaki krug nešto digneš, to je u pravilu skratilo partiju za 1 krug.

edit : možda je taj problem izraženiji u Ares-u gdje su krugovi kraći i manje toga možeš postići. Rahdo je ponudio i riješenje za to u obliku neke vrste autome koja se tako i tako koristi u solo igri.

edit2 : vidim da su vratili rahda na KS stranicu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 3):
tanelornjuri006kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la kockica »

Osobno mi u TM nije problem duljina igre udvoje. Utroje je možda najoptimalnije ali i dalje ugodno udvoje.

No Ares kao igra udvoje mi stvarno nema smisla ako je tek nešto kraća i mora se uvoditi automa.

A ne znam, vjerojatno će to biti dobra igra ali sve sam uvjereniji da sam tu nišu već pokrio i trebam nešto novo a ne deja vu osjećaj. Čuvat ću se ipak za auztraliu.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la smurfORnot »

slika

A i gledajući općenito kako znaju odgovarati backerima, do toga da banaju backere iz kampanje i daju im refundove ako ste im prigovarali da im je product loš... :zvizdi :nee :kava :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la kovacu »

Uzas. Zbog ovakvih stvari bi jako dobro razmislio o kupovini njihovih proizvoda pogotovo putem kickstartera.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

Hah, svasta bi ja sad tu napisal, ko seller s puno kupci sam morao komunicirati, kaj se tice unwanted refunda, i to je po meni ok kaj se njih tice( iako vjerovatno i njima to ide u los metric ), druge platforme te kaznjavaju ako vracas lovu a covjek nije trazio refund ( naravno neki postotak ostaje ispod radara pa si mozes dozvoliti ), ako po nekom pljujes zasto bi ti on prodao svoj proizvod ? Ocito ti se ne svida, zasto onda backas ? Vratil sam ti lovu nisi ostecen, done. Nije da su mu ukrali lovu.
Naravno ovaj lik ima drugaciji problem, i SG je u pravu tu, to nije do njih, to mora rjesiti s onim ko handle - a novac, u ovom slucaju kickstarter. Morat ce njima dokazat sljednu karticu itd.
Zadnja izmjena: Bolindus, dana/u 19 vel 2021, 14:04, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
juri006
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la neoch »

Dvoumim se, a pošto podrške imaju dosta, vjerujem da ću pričekati da stigne u trgovine.
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la fpol »

To što rade je suprotno svemu onome sto bi KS trebao biti.
Ovo pise kada ides napraviti pledge :
"Backing isn't buying.
You're supporting ambitious creative work.
Kickstarter isn’t a store. We don’t guarantee projects or investigate a creator’s ability to complete them. It’s the responsibility of the creator to complete their project as promised, and the claims of the project are theirs alone."

Nije kupovina. I nekako se očekuje da backeri sudjeluju u procesu proizvodnje sa pozitivnim i negativnim komentarima. A u ovom slučaju su imali barem pravo izraziti da su nezadovoljni nekim stvarima i umjesto da dobiju ispriku dobiju refund (koji koliko shvačam u konačnici nije niti puna cifra koja je uplačena KS-u) i na taj način ih se ušutkava, da ne mogu više stavljati komentare i stari se pobrišu.

Osobno nisam znao da mogu tako samovoljno nekome dati refund, da su odustali od projekta ok, ali ovako...

Mislim da bi i dalje uzeo Ares, ali pratim kako će se ovo rasplesti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
juri006
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

Dobro iskreno ne znam cijelu pricu, ali kak mozes biti nezadovoljan necim kaj jos nisi dobil u ruke ?
Ko zna kak ide prica, ne vjerujemm da je ovaj rekel , e to vam nije dobro, sranje budu komponente ko mars, i ovi su ga instant maknuli na prvu loptu, ocito tu ima nesto vise.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la smurfORnot »

Bolindus je napisao/la: 19 vel 2021, 14:19 Dobro iskreno ne znam cijelu pricu, ali kak mozes biti nezadovoljan necim kaj jos nisi dobil u ruke ?
Ko zna kak ide prica, ne vjerujemm da je ovaj rekel , e to vam nije dobro, sranje budu komponente ko mars, i ovi su ga instant maknuli na prvu loptu, ocito tu ima nesto vise.
https://boardgamegeek.com/thread/260287 ... ronghold-g
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

smurfORnot je napisao/la: 19 vel 2021, 14:22
Bolindus je napisao/la: 19 vel 2021, 14:19 Dobro iskreno ne znam cijelu pricu, ali kak mozes biti nezadovoljan necim kaj jos nisi dobil u ruke ?
Ko zna kak ide prica, ne vjerujemm da je ovaj rekel , e to vam nije dobro, sranje budu komponente ko mars, i ovi su ga instant maknuli na prvu loptu, ocito tu ima nesto vise.
https://boardgamegeek.com/thread/260287 ... ronghold-g
No da, to je izgleda trakavica, samo sam htio baciti drugu stranu medalje na onaj jedan screenshot.

Ali iskreno izgleda mi ko cancel culture sve skupa i da bude islo u tom smjeru :)
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”