Terraforming Mars Ares Expedition

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la juri006 »

smurfORnot je napisao/la: 19 vel 2021, 14:22
Bolindus je napisao/la: 19 vel 2021, 14:19 Dobro iskreno ne znam cijelu pricu, ali kak mozes biti nezadovoljan necim kaj jos nisi dobil u ruke ?
Ko zna kak ide prica, ne vjerujemm da je ovaj rekel , e to vam nije dobro, sranje budu komponente ko mars, i ovi su ga instant maknuli na prvu loptu, ocito tu ima nesto vise.
https://boardgamegeek.com/thread/260287 ... ronghold-g
evo jedan od komentara s ovog threda koji mi ima smisla:

"I didn't know that being a backer constituted a say in design. I didn't remember them ever saying they would alter the appearance based on the feedback. Watching the unboxing video in that update, they look perfectly fine. As for their lack of communication, yea that sucks. But like Adam said, you can always contact that bank. The transaction likely didn't even go through since the account didn't exist."
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

fpol je napisao/la: 19 vel 2021, 14:12 To što rade je suprotno svemu onome sto bi KS trebao biti.
Ovo pise kada ides napraviti pledge :
"Backing isn't buying.
You're supporting ambitious creative work.
Kickstarter isn’t a store. We don’t guarantee projects or investigate a creator’s ability to complete them. It’s the responsibility of the creator to complete their project as promised, and the claims of the project are theirs alone."

Nije kupovina. I nekako se očekuje da backeri sudjeluju u procesu proizvodnje sa pozitivnim i negativnim komentarima. A u ovom slučaju su imali barem pravo izraziti da su nezadovoljni nekim stvarima i umjesto da dobiju ispriku dobiju refund (koji koliko shvačam u konačnici nije niti puna cifra koja je uplačena KS-u) i na taj način ih se ušutkava, da ne mogu više stavljati komentare i stari se pobrišu.

Osobno nisam znao da mogu tako samovoljno nekome dati refund, da su odustali od projekta ok, ali ovako...

Mislim da bi i dalje uzeo Ares, ali pratim kako će se ovo rasplesti.
Kickstarter je crowdfunding platforma, a ne crowd-designing.
Kad je hrpa ljudi nezadovoljna onda valjda i naprave nesto ( iako je i to zahvat ogroman ), kaj bi sad oni trebali na svakog ko je nezadovoljan reagirat i udovoljavat mu ? Ne pase ti , evo ti refund. Svi sretni, pomogli su čovjeku :D ( to je druga prica kaj on ima problema s karticama pa eskalira sve skupa ).
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la fpol »

Slažem se, ima dosta argumenata i ljudi na strani SG, samo me malo zapanjio da staviš komentar koji se ne svidi kreatoru i evo refund, to je to.
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la juri006 »

fpol je napisao/la: 19 vel 2021, 15:43 Slažem se, ima dosta argumenata i ljudi na strani SG, samo me malo zapanjio da staviš komentar koji se ne svidi kreatoru i evo refund, to je to.
da, istina. očito svuda ima cenzure. ne znam da li je to sada zbog jednog ili više komentara, ali ovi su očito procjenili da im tako može napraviti više štete nego koristi za funding kampanju i odlučili tako riješiti. a i to je sve pitanje, neko u SG možda nije imao dobar dan i ovaj je baš naletio...

btw, jučer sam pročitao negdje da je najfinanciranija board game kampanja bila ona za Frosthaven s 15 milijuna dolara, osto sam u šoku koliki je to ogroman novac za financiranje nečega kao što je board game :sokiran
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la smurfORnot »

Bolindus je napisao/la: 19 vel 2021, 15:38
fpol je napisao/la: 19 vel 2021, 14:12 To što rade je suprotno svemu onome sto bi KS trebao biti.
Ovo pise kada ides napraviti pledge :
"Backing isn't buying.
You're supporting ambitious creative work.
Kickstarter isn’t a store. We don’t guarantee projects or investigate a creator’s ability to complete them. It’s the responsibility of the creator to complete their project as promised, and the claims of the project are theirs alone."

Nije kupovina. I nekako se očekuje da backeri sudjeluju u procesu proizvodnje sa pozitivnim i negativnim komentarima. A u ovom slučaju su imali barem pravo izraziti da su nezadovoljni nekim stvarima i umjesto da dobiju ispriku dobiju refund (koji koliko shvačam u konačnici nije niti puna cifra koja je uplačena KS-u) i na taj način ih se ušutkava, da ne mogu više stavljati komentare i stari se pobrišu.

Osobno nisam znao da mogu tako samovoljno nekome dati refund, da su odustali od projekta ok, ali ovako...

Mislim da bi i dalje uzeo Ares, ali pratim kako će se ovo rasplesti.
Kickstarter je crowdfunding platforma, a ne crowd-designing.
Kad je hrpa ljudi nezadovoljna onda valjda i naprave nesto ( iako je i to zahvat ogroman ), kaj bi sad oni trebali na svakog ko je nezadovoljan reagirat i udovoljavat mu ? Ne pase ti , evo ti refund. Svi sretni, pomogli su čovjeku :D ( to je druga prica kaj on ima problema s karticama pa eskalira sve skupa ).
Nije stvar u udovoljavanju tuđim željama, naravno obzirom na količinu backera nikada nije moguće sve zadovoljiti. Backer kao takav pa valjda ima pravo izraziti svoje mišljenje obzirom na nešto za što je dao novce ako prezentirani proizvod ne odgovara obečanom?
Problem nastaje u slučaju ako te za izražavanje tvoga mišljenja kreator može i odlučuje banati i refundati, te stvaranju jednog totalitarnog okruženja.
slika
( odeš na dejt s curom, u restoranu kažeš, joj da je klopa bar malo začinjenija, na što dolazi kuhar i malo te izvrijeđa i nakon toga te izbace iz restorana da što uopće imaš dolazit ovdje ako ti se ne sviđa kako on kuha xD)...naravno ti u tome procesu možeš i spušiti pare obzirom na promjene tečaja itd. Ili kao u ovom slučaju, nastanu tebi problemi jer si promjenio banku, i sad ne samo da si popušio neke pare, nego gubiš i vrijeme i živce na to da uopce dodeš nazad do svojih para, a ovi peru ruke kao, idi to rješavaj s nekim drugim,lol...što je najbolje i ostalo bi na tome da nema društvenih mreža i sl. pa takve stvari isplivaju i počnu štetiti ugledu firme.

A to da jedna firma s jednim od najpopularnijih gejmova, koja je samo na ovom KS-u digla par milja nemre staviti 3 dobre slike proizvoda i onda se vade na to, joj, e snimili smo loše slike koje ne odražavaju kvalitetu proizvoda uživo necu ni komentirati...naravno u međuvremenu i dalje nismo uspjeli okinut niti jendu dobru fotku... :facepalm :nee

Mislim meni osobno sad kada vidim kako ti tajlovi izgledaju, bar po slikama što su dali, ne bi dao 100$ za to...
slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

smurfORnot je napisao/la: 19 vel 2021, 16:45

( odeš na dejt s curom, u restoranu kažeš, joj da je klopa bar malo začinjenija, na što dolazi kuhar i malo te izvrijeđa i nakon toga te izbace iz restorana da što uopće imaš dolazit ovdje ako ti se ne sviđa kako on kuha xD)...naravno ti u tome procesu možeš i spušiti pare obzirom na promjene tečaja itd. Ili kao u ovom slučaju, nastanu tebi problemi jer si promjenio banku, i sad ne samo da si popušio neke pare, nego gubiš i vrijeme i živce na to da uopce dodeš nazad do svojih para, a ovi peru ruke kao, idi to rješavaj s nekim drugim,lol...što je najbolje i ostalo bi na tome da nema društvenih mreža i sl. pa takve stvari isplivaju i počnu štetiti ugledu firme.

A to da jedna firma s jednim od najpopularnijih gejmova, koja je samo na ovom KS-u digla par milja nemre staviti 3 dobre slike proizvoda i onda se vade na to, joj, e snimili smo loše slike koje ne odražavaju kvalitetu proizvoda uživo necu ni komentirati...naravno u međuvremenu i dalje nismo uspjeli okinut niti jendu dobru fotku... :facepalm :nee

Mislim meni osobno sad kada vidim kako ti tajlovi izgledaju, bar po slikama što su dali, ne bi dao 100$ za to...
A kao što sam rekao , nisam pratil cijelu pricu niti mi se neda, tvoj okrnji post, gdje se samo vidi kak lik se žali, a ovi mu odgovaraju da mu je lova refundirana. Lova nije kod SG, nego kod kickstartera do kraja kampanje ili kak već. Uputili su ga gdje mora rješiti problem.
Tip nije zadovoljan bio, vratili su mu lovu, ok covered.
Po meni je sve ovo ok odrađeno.
Neznam gdje su ga vrijeđali al ok, valjda jesu :D kad vec usporedujes s restoranom, kaj si toalno krivo usporedio.
Ovo je crowdfunding, placas unaprijed nekaj kaj neznas kak ce 100% izgledat, risk it, ak ti ne pase koncept cekaj da izade kupi u ducanu, ne vidim problem ?
Ne branim ja njih, samo me smeta koncept, gle, tam je jedan lik koji se žali idemo ih svi bojkotirat, right.
Možda imaju loš customer support, ali uvjek buš najviše čul ovih 1 % koji se žale, ko je zadovoljan mozda ne bude ni nist napisao.

Znaci dobro si napravio, nisi kickstartao , doci ce los proizvod, ne svida ti se i neces kupit! Posalji liku iz screenshota kak se to radi ;)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la smurfORnot »

Bolindus je napisao/la: 19 vel 2021, 18:27
smurfORnot je napisao/la: 19 vel 2021, 16:45

( odeš na dejt s curom, u restoranu kažeš, joj da je klopa bar malo začinjenija, na što dolazi kuhar i malo te izvrijeđa i nakon toga te izbace iz restorana da što uopće imaš dolazit ovdje ako ti se ne sviđa kako on kuha xD)...naravno ti u tome procesu možeš i spušiti pare obzirom na promjene tečaja itd. Ili kao u ovom slučaju, nastanu tebi problemi jer si promjenio banku, i sad ne samo da si popušio neke pare, nego gubiš i vrijeme i živce na to da uopce dodeš nazad do svojih para, a ovi peru ruke kao, idi to rješavaj s nekim drugim,lol...što je najbolje i ostalo bi na tome da nema društvenih mreža i sl. pa takve stvari isplivaju i počnu štetiti ugledu firme.

A to da jedna firma s jednim od najpopularnijih gejmova, koja je samo na ovom KS-u digla par milja nemre staviti 3 dobre slike proizvoda i onda se vade na to, joj, e snimili smo loše slike koje ne odražavaju kvalitetu proizvoda uživo necu ni komentirati...naravno u međuvremenu i dalje nismo uspjeli okinut niti jendu dobru fotku... :facepalm :nee

Mislim meni osobno sad kada vidim kako ti tajlovi izgledaju, bar po slikama što su dali, ne bi dao 100$ za to...
A kao što sam rekao , nisam pratil cijelu pricu niti mi se neda, tvoj okrnji post, gdje se samo vidi kak lik se žali, a ovi mu odgovaraju da mu je lova refundirana. Lova nije kod SG, nego kod kickstartera do kraja kampanje ili kak već. Uputili su ga gdje mora rješiti problem.
Tip nije zadovoljan bio, vratili su mu lovu, ok covered.
Po meni je sve ovo ok odrađeno.
Neznam gdje su ga vrijeđali al ok, valjda jesu :D kad vec usporedujes s restoranom, kaj si toalno krivo usporedio.
Ovo je crowdfunding, placas unaprijed nekaj kaj neznas kak ce 100% izgledat, risk it, ak ti ne pase koncept cekaj da izade kupi u ducanu, ne vidim problem ?
Ne branim ja njih, samo me smeta koncept, gle, tam je jedan lik koji se žali idemo ih svi bojkotirat, right.
Možda imaju loš customer support, ali uvjek buš najviše čul ovih 1 % koji se žale, ko je zadovoljan mozda ne bude ni nist napisao.

Znaci dobro si napravio, nisi kickstartao , doci ce los proizvod, ne svida ti se i neces kupit! Posalji liku iz screenshota kak se to radi ;)
Post je okrnji jer ne planiram postati stranice i strane komentara ;)
Koga zanima, gledat ce...
Mislim ne znam da li si svjestan činjenice ako netko izrazi svoje mišljenje, a pri tome ne traži refund, to ne znaci da osoba nužno želi refund? Oni su mu dali refund da ga mogu kickat s kampanje da ne može više izražavati svoje mišljenje tamo i žalit se. Naravno samim time su očito čovjeku stvorili još gro problema.

Pa ti ih nemoj bojkotirati, ne vidim zašto bi te se ticali drugi koji će ih bojkotirati ili neće. Sigurno svojim novcima ne planiram recimo poticati ovakve izdavače, čak i nebitno u cijeloj priči tko je kriv, ali brat bratu, pa ti bi bar kao izdavač kada postaš javno bi trebao imati određenu etiketu ophođenja prema ljudima. Može kupac biti bezobrazan koliko želi, no to ne znaci da time daje tebi pravo da budeš, u suprotnom si jednostavno loš u poslu koji radiš i samim time bacaš ljagu na ugled firme.

A po pitanju crowdfundinga, za dobar dio firmi, pogotovo većih ovo nije crowdfunding, nego preorder s 0 rizika po izdavača, te je također loan free ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
dadojuri006
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Bolindus »

smurfORnot je napisao/la: 19 vel 2021, 18:49
Post je okrnji jer ne planiram postati stranice i strane komentara ;)
Koga zanima, gledat ce...
Mislim ne znam da li si svjestan činjenice ako netko izrazi svoje mišljenje, a pri tome ne traži refund, to ne znaci da osoba nužno želi refund? Oni su mu dali refund da ga mogu kickat s kampanje da ne može više izražavati svoje mišljenje tamo i žalit se. Naravno samim time su očito čovjeku stvorili još gro problema.

Pa ti ih nemoj bojkotirati, ne vidim zašto bi te se ticali drugi koji će ih bojkotirati ili neće. Sigurno svojim novcima ne planiram recimo poticati ovakve izdavače, čak i nebitno u cijeloj priči tko je kriv, ali brat bratu, pa ti bi bar kao izdavač kada postaš javno bi trebao imati određenu etiketu ophođenja prema ljudima. Može kupac biti bezobrazan koliko želi, no to ne znaci da time daje tebi pravo da budeš, u suprotnom si jednostavno loš u poslu koji radiš i samim time bacaš ljagu na ugled firme.

A po pitanju crowdfundinga, za dobar dio firmi, pogotovo većih ovo nije crowdfunding, nego preorder s 0 rizika po izdavača, te je također loan free ;)
Mars je odlicna igra, i ne mislim ju bojkotirat jer se neki lik pokacil s izdavacem ( koju god verziju ).
Mozda i je izdavac kreten, odnosno njihov support, ali kakve to veze ima s igrom :)
Kakve god komponente bile meni je uvjek bitna igrivost, a Mars je itekak igriv :)

Evo malo sma procital evo fryxelius je to lepo napisal

"4) Lack of communication
Stronghold Games are managing this campaign, and we at FryxGames are happy to be left out of it, generally: we have other projects to attend to, and it is amazing how much creative energy can be drained by even a small negative comment on Kickstarter. So we have left the campaign in Stronghold's hands, and trust they have good reasons for every choice they make in that area. For example, we don't think it is strange to cancel the pledge of a backer saying "If I knew this, I never would've pledged for this project", or similar indirect ways of saying "I don't like this project anymore, let me out".

When it comes to being silent, I am amazed at the low levels of patience among backers. Typically, when receiving criticism, the first impulse is to engage and defend yourself. That is usually not the best impulse. Instead, you take a step back, trying to understand the criticism and think hard about whether the criticism is justified, if something can be changed to remove the criticism, or if you're stuck with what you have. In either case, speaking before you have a good, thought-out answer is not good, as it will likely end up spreading misinformation and frustration, as well as take the entire workday. I agree that they could have sprayed a reassuring comment all over the place, saying "Thanks for the feedback, we're discussing this internally and will return with an answer when we've decided what to do". That would have been good, and hopefully they will employ something like that in the future, even though it will likely spark new criticism.

Summary
So what is our take? The photos in the update look way too saturated, the video looks better. But overall, the colors are more realistic than the renderings. Size is good, details are good - as far as we've seen. Communication could be better, from both sides."
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
juri006
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Damix »

Kickstarter vs mass market prikaz. Izgleda da je igra već izašla u nekim trgovinama, a kickstarter backeri još nisu dobili svoj primjerak = razlog niskih ocjena na bgg.

Update 18 (službeno objašnjenje na kickstarteru).

slika
Zadnja izmjena: Damix, dana/u 22 lip 2021, 10:12, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars Ares Expedition

Post Postao/la Antomon »

Fino su naguzili backere.
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”