Machina Arcana - To Eternity

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Odgovori
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Danas u 10 sati po istočnoameričkom vremenu što je čini mi se 16h po našem, zar ne (neam pojma, mrzim vremenske zone) kreće kampanja za treće izdanje Machine Arcane. Hrpetina revidiranih karata, apdejtan art, apdejtan rulebook, player aid, campaign mode (doduše rulebook, player aid i guide možete već sad skinuti kao pdf), nova kutija i puno toga ostalog u vidu noviteta. Ako je tko propustio prethodnu kampanju, evo prilike danas :D Backeri iz prethodne kampanje koji odaberu core box nove dobiju i substantial bonus/discount tako da provjerite ako je netko zainteresiran :) Ne mogu nažalost vam dati link jer sam na poslovnom kompu pa ne mogu doći ni do čega.
Zadnja izmjena: CrazyBunnyGuy, dana/u 22 ruj 2020, 14:14, ukupno mijenjano 1 put.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la smurfORnot »

Ima kakvih dojmova backera 2nd ed? Igrao sam 1st ed, i bilo je ok(imao sam nekih problema koji su valjda popravljeni), al ne toliko da bi se odlucio backati 2nd ed. Po komentarima na bgg-u rulebook je i dalje dosta loš?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la grof »

2nd edititon inače imamo u Meeple's Corneru, pa se može tamo slobodno probati. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Rulebook nije loš, samo je kompleksan odnosno ne slijedi, kako bih rekao, gameplay u smislu da su pravila složena tako da ti rule taman naiđe kada i situacija za koju je potreban. Ne znam, teško mi se izraziti.

NO, s verzijom 3 dolazi i novi rulebook ali i player aid i guidebook (sve je VEĆ dostupno). Player aid sažima sve na dvije stranice (trošak stamine i koje akcije su dostupne kome...) a guidebook ili kako se točno zove je zapravo tu za uvesti igrače u igru kroz prvih turn dva, gdje maltene kaže oke napravi ovo ili ono i tako ti objasni pravila...

Osobno nisam imao problema sa shvaćanjem ijednog pravila, ali lako ih je zaboraviti jer ima dosta detalja, dosta uzročno-posljedičnih veza koje se lako previde. Dakle to je taj problem - hrpa if this than that situacija i s obzirom da su često razbacani ti efekti po rulebooku ovisno gdje spadaju u koji koš, zaboravi se na njih.

Npr. ja sam zaboravio da se essence može koristiti i za povećati attack roll za jedan. Nije da ne piše, piše, crno na bijelo, ali piše negdje na početku kada se objašnjava essence. MILIJUN puta mi je falio taj +1 i imao sam essenca ali sam jednostavno zaboravio da je to opcija.

Rulebook treba sjesti i pročitati par puta, amen, ali igra kao igra i tematika i mogućnost da se uživiš u sve je stvarno vrh.

Machinu igram sam s dva lika najčešće i kao takva mi je izvrsna. Igrao sam i s drugim igračima i u tom slučaju, ako igrači imaju posve drugačije želje (npr. gori ti za petama i trebaš roknut monstera jer npr imaš ability negdje da smanjiš monster threat - a igrač čiji je turn i koji to može napraviti BAŠ ŽELI ići lootati chest, što naravno dovede do toga da se u horor fazi podigne monster threat i posljedično i level monstera i dobiješ jače, e dolazi do frustracija). Igra je teška, ne prašta propuštene prilike i ako su drugi igrači svojeglavi teško da će biti win. Dobra je kao solo iskustvo ili pak s drugima koji su jako pronicljivi i vide lako potencijalne zamke i probleme i rješenja :)
Zadnja izmjena: CrazyBunnyGuy, dana/u 29 srp 2021, 18:00, ukupno mijenjano 1 put.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la smurfORnot »

Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Još 16 dana ostalo, od traženih $30 000 skupili su "samo" $297 091 sa "slabašnih" 3 896 backera i potvrđenom verzijom na njemačkom što je naravno oduševilo brojne Nijemce :P :P

Uglavnom, sad je najveći pritisak da se oduševi i francusko i španjolsko govorno područje.
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - To Eternity

Post Postao/la Knives »

Ima li nekoga za zajednički pledge?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”