Europa Universalis

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Odgovori
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Europa Universalis

Post Postao/la smurfORnot »

https://www.kickstarter.com/projects/ae ... f=kicktraq

Pošto vidim da ima onih koji vole ovakav tipa igara ovdje...kinda pricey though :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
neuromancer
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Europa Universalis

Post Postao/la sadistiko »

zgodno ali skupo
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la Valsim »

slika

https://www.kickstarter.com/projects/ae ... ref=1rdn3h

Eto nam Kickstartera 4X boardgame igre jedne od najboljih i najpopularnijih grand strategy video igara na PC-u.
Malo tko vjerojatno zna da je ovime napravljen puni krug, jer je igra u samim začecima svoj ciklus započela kao boardgame varijanta.

Europa Universalis (1993)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
stoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la marge »

hmm, jel ima netko da zna nešto više o igri u smislu da li se može očekivati da ovo bude realno igrivo uživo?
neki komentari na bgg nimalo ne obećavaju, npr. ovaj me odmah odbio od razmišljanja o igri: "It tries too hard to be the video game with absolutely no streamlining. Half of the ages (2 of 4) is being aimed to take 6-8 hours which is just flat out unplayable. The designer doesn't really have any desire to hear feedback about streamlining. There are no innovative mechanics at all. The action cards limiting your choices is a horrible luck of the draw. The event card system is rather bland. This leaves just the core game of dice chucking for endless combat."
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la gogo666 »

WTF
slika
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la stoka »

original iz 1993 je svakako neigriv...mislim da će se ova igra fokusirati uglavnom na to da bude koliko toliko igriva...e, sad...playtime će svakako ostati enormno dug...
inače, pc igru igram nekih 15 godina i u svakom igranju nađem nešto novo šta dotad nisam znao...
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Europa Universalis

Post Postao/la Stips »

sadistiko je napisao/la: 20 lis 2019, 11:02 zgodno ali skupo
@sadistiko
Vjerovao ili ne, - baš sam na tebe pomislio kad sam vidio ovo :)

Hajde da objedinimo teme:
viewtopic.php?f=132&t=7290&p=62353&hili ... niversalis
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
sadistiko
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la Stips »

Paralelna tema:
viewtopic.php?t=7285&f=142
marge je napisao/la: 21 lis 2019, 15:22 neki komentari na bgg nimalo ne obećavaju, npr. ovaj me odmah odbio od razmišljanja o igri: "It tries too hard to be the video game with absolutely no streamlining. Half of the ages (2 of 4) is being aimed to take 6-8 hours which is just flat out unplayable. The designer doesn't really have any desire to hear feedback about streamlining. There are no innovative mechanics at all. The action cards limiting your choices is a horrible luck of the draw. The event card system is rather bland. This leaves just the core game of dice chucking for endless combat."
To.
Tranzicija u boardgame bi trebala zadržati sam toliko kostura koliko je potrebno za feel, IMO, ne prebaciti procesor iz kompa igraču u lubanju.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power

Post Postao/la stoka »

najbitniji aspekt, a koji sumnjam da će se efektivno prenijeti na boardgame je diplomacija...recimo....sukobljavaju se interesi španjolske i freacuske na apeninskom poluotoku...kako reagiraju parma, lucca, napulj pijemont, venecija, ferrara...takve sitnice su srce pc igre i bit će ih teško prenijeti na boardgame...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Europa Universalis

Post Postao/la Valsim »

Da. Koliko god htjeli, neke stvari je praktički nemoguće prenijeti u boardgejmove. Ovo me živo interesira kako će implementirati, i hoće li to uistinu biti to.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”