Super Fantasy Brawl

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Super Fantasy Brawl

Post Postao/la smurfORnot »

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... 66RYhKiS4M

Najsličnije postojeće igre bi bile Aristeia i Warhammer Shadespire. Igrao obje, po viđenim pravilima i gameplayu ovo mi djeluje bolje od obje obzirom na daleko manji utjecaj sreće jer nema kockica u gejmu.
Tako da ako volite takve gejmove, bacite oko ;)

Fora miniji, super pravila!
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
icarusST
d0nkey
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 stu 2018, 08:09
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 18 puta
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la d0nkey »

Ovo super izgleda, morao sam back-ati.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la smurfORnot »

Procjena troškova za EU za box od 5kg...20$. Stvarni troškovi za box od 3kg - 35$.

Za neke i daleko više...ekipa lagano divlja u komentarima.

Drago mi je što sam ubacio samo 1$, lekcija naucena za Mythic. Nikad više ubuduce više od 1$, ako i tolko.
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la Knives »

U pravu si smurf! Meni je ovo prvi kickstarter i sad sam se "opekao", a ubuduće ću dobro razmisliti hoću li više išta kickstartat. 250 kn poštarina fakat nije u redu!
vedran2006
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la vedran2006 »

nije to samo poštarina. vidio sam prepiske. neke kompanije čitaj CMON, sad očito i Mythic, navlače backere kroz jeftini core pledge a onda ih guli kroz shipping. više je benefita toga, shipping ne ulazi KS pa ne plaćaju 10% fee Kickstarteru, a zapravo u shipping računaju onda maržu.

sad se lijepo vidi na Trudvang koliko je to drukčije kad daš transparentni shipping iako još uvijek pokušavaju manipulirati sa davanjem range-a (40-70$) u nadi da će netko nasjesti (čitaj povjerovati da je moguće da bude 40$ iako je to laž).

neki drugi, npr Awaken Realm, zarađuju na add-on a trude se prodati corepledge i prikazuju realniji trošak shippinga, što mislim da je transparentniji model i vidi se da je bolje prihvaćen. ipak svi žele zaraditi logično i u redu ali nije fer ako lažeš i manipuliraš.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la smurfORnot »

Mislim, plate neku maržu kasnije u pm-u, ovisi o platformi koju koriste, ali je manje od 10% ako se ne varam.

Nemam problema s visokim shippingom, daš ga transaprentno lijepo u naprijed, bubni 100$ što se mene tice, nije uopce problem, i necu uopce tratiti vrijeme oko projekta kada vidim takav shipping, kao što nece ni vecina. Ali ovo, ah, joj, pa evo, mi pretpostavljamo da bi shipping mogao biti ovakav, ali nemojte nas držati za rijec, možda bude par puta više...mi je lagano odvratan. Ok, backaš za 1$ i mirna bosna, pa ih kansije možeš pljuvati u komentarima...worth it.

Iako me zanima što ce im za Conana novo izaci, bit cu poprilicno glasan tijekom kampanje da upozorim sve na ovaj fiasko...a vjerujem da necu biti jedini. Ubaciti cu 1$ za pm, ovisno što bude. Ali da, lekcija naucena za KS, ubuduce 1$ ubaciti za pm i ok...iako se neki dosjete i tome pa traže da minimalno 10$ ili više ubaciš za pm.

CMON sam preskocio ima vec dugo, ajde neki group pledge se i ispalti kad se taj shipping podijeli, ali ovako solo, vec je 50$ bilo pretjerivanje za 90$ game...a sad su ga još i digli. Fala, doviđenja.

Za sada su mi AW favoriti. I naravno KDM jednom kad stigne novi content, jer je svaki update sve luđi i luđi, i jako mi je drago što sma uzeo gotovo sve, makar vjerojatno nikad necu sve uspjeti odigrati. Ok, dobri su se i pokazali i Shadows of Brimstone po pitanu content to price ratio.
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la icarusST »

jbg zato je to procjena .... a i za hr vise manje stalno veci shipping... ne bi reka da ikog navlace.... ne placas samo ''shipping'' tu i ostale troskve placamo kao šta je carina, ali mislim da se onda za igru kao šta je SFB vise isplati pricekat retail...
ili group pa onda kad ima nekih 5 ljudi bude svima cca $30 shipping
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la Shich »

Da, ali nije li smiješno kako se u razmaku od 2 mjeseca između donošenja procjene i dolaska PM-a sa finalnim cijenama može toliko promašiti? Osim toga vidiš kako napreduje kampanja pa možeš i onda nadopuniti procjenu (što neki pošteniji rade).

I ja smatram da je prije stvar navlačenja kupaca na pledge.
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la icarusST »

slazem se donekle... Hellboy je recimo bia shipping za all-in 35 funti, i jos sam uzea onaj addon sta su dodali kad su reotvorili PM, ili Joan of Arc samo za core igru(cca10kg) 40 dolara....... jbg onda je najbolje stavit $1 pa cekat..... jer za HR uvik ta procjena skoci bar 20 posto nekad i duplo... ja cu vjerojatno priskocit jer za ovakvu igru mi je previse dat 50 + dolara na postarinu
a sta se tice Mythica, nisam neki fanboy, al mislim da odrađuju kampanje bolje nego vecina kompanija na KS, komunikacija s ljudima, stalni update-ovi, i ne kasne puno sa dostavom.... upratia sam 3 kampanje njihove prije, uglavnom sam zadovoljan ;)
dosta ljudi prica o scamu po KS, to je malo pretjerano, kad ima kompanija koje nisu nista ispunile, niti pare nisu vratili ljudima
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl

Post Postao/la Knives »

I koji je onda vaš final thought? Mythic daje mogućnost do 16.08. 100% povrat novaca onima koji nisu zadovoljni. Također ističu da bi igra kad dođe u prodaju mogla koštati dvjestotinjak kn skuplje i bez nekih KS dodataka (statue i traye-ovi). Tražiti povrat ili uzeti igru kako je?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”