Tainted Grail: The Fall of Avalon

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Karo »

Igra je odlična, igrali smo je na Essenu. Slična je istraživanju kao i 7th continent no ostatak je story telling kao This War of Mine, Near and Far, itd. Pledge je, za ovakvu igru čak i na Excalibur razini, super cijena.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post:
kockica
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la smurfORnot »

Hmmm, otovorili su ove group pledgove? 10% popusta i k tome je shipping za 6kom 72funte umjesto 25 po kom, znaci, više nego duplo jeftiniji shipping i 10% na pledge, not bad at all! Koliko ljudi uzima?
Ja sam u base pledgu jer je za 70funti no brainer tbh...
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Sodapop69 »

smurfORnot je napisao/la: 21 pro 2018, 21:05 Hmmm, otovorili su ove group pledgove? 10% popusta i k tome je shipping za 6kom 72funte umjesto 25 po kom, znaci, više nego duplo jeftiniji shipping i 10% na pledge, not bad at all! Koliko ljudi uzima?
Ja sam u base pledgu jer je za 70funti no brainer tbh...
Ja isto :) minijature me ne zanimaju
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3554
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1538 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Shich »

Isto base pledge.
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la vedran2006 »

gameplay all in
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la smurfORnot »

ok, frendica potecijalno isto ima frenda kaj uzima, tako da nas je za sada 5 potencijalnih za base pledge!

75funti sa two wave shippingom po osobi jedan pledge....fini popustic!
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1187 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Antomon »

Eto, dogodilo se prvi put da smo odustali od jedne kampanjske igre. Igrali smo u 3 igrača, odigrali 4 poglavlja i kolektivno odlučili da nećemo nastaviti.

Kada se sve podvuče igra je prestala biti zabavna i previše kažnjava. Nemamo protiv igri koje kažnjavaju igrače, ali je ovdje napravljeno nimalo zadovoljavajuće. Bilo je encountera kamo treba staviti 10 kockica, izgubimo 10 minuta dok iskombiniramo poteze sva 3 igrača da stavimo 6-7 kockica da bi monster aktivirao abilitie kojim gubi kockice i ostao na 2 kockice :facepalm . Definitvno bi trebali postojati savjeti kako trošiti expirience pointove, popunjavanje atributa je puno bitnije od drugih stvari, lakše se riješavaju encounteri u više igrača.

Čitava mehnika kipova (menhira) umjetno usporava igra i mene je osobno naživciralo kako je prozirno iskorištena da se dođe do Kamelota. Recimo lov za hranom u 7th continentu mi je ok, isto je mehanika koja je zamišljena da uspori igru, ali se izgubi manje vremena. Imam osjećaj da menhire moraš izgubiti nekoliko rundi igre za planiranje aktivacije/ponovne aktivacije.

Jasno mi je da tematski mi nismo heroji u igri, ali mi ne treba da me igra podsjeća na to svakim potezom.

Očekivao sam više od tako isčekivane igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Shich
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la logOS »

Ja sam odigrao prolog i dio prvog scenarija čisto da vidim što ću zaboraviti pohvatati u turn orderu, kako će funkcionirati čitanje itd. Kako se radi o kampanji, koju planiram odigrati bar 2 puta sa drugačijim brojem igrača, nekako se više pripremam započeti je nego što je i igram. Cilj je zapet danas i ovaj vikend te ugurat bar dva tri chaptera.

Preporuke na koje sam naletio je svakako dobra vizija kako misliš napredovati lika, znači od poznavanja karata pa sukladno tome koje atribute prve dizati do dobrog poznavanja skilova. Napraviti dobru sinergiju između likova ako se igra u više igrača, netko se specijalizira za combat, drugi za diplomacy. Igrači su često znali doći ili do chapter 4 ili 7 te shvatili da su zeznuli sa izgradnjom likova i odlučili započet ispočetka.

Dosta ljudi komentira na grind resursa za menhire koji usporava igru i čini igru zamornom. Svi se slažu da za imalo "zabavnu" igru preporuka je Story mode koji daje više energije pošto nije ograničena prema HPu i povećava timer. Neki igraju i sa menhirima bez timera... Preporuka je i ne samo proletiti kroz scenarije jer do kraja trećeg scenarija trebali bi imati po par skilova i itema.

Izašao je i companion app koji između ostalog nudi i walkthrough za one koji zapnu.

Android store download page:
https://play.google.com/store/apps/deta ... intedGrail
iOS store download page:
https://apps.apple.com/pl/app/tainted-g ... 1514558549

Linkovi za dobar skill guide, survival guide i FAQ:
https://boardgamegeek.com/thread/238509 ... kill-guide
https://boardgamegeek.com/thread/236805 ... ival-guide
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... .8_ENG.pdf

Tko zna može biti da ću ja pred kraj vikenda ovdje isto nadopunjavat kako igra ne opravdava iščekivanja... nadam se da će ipak biti pozitivno iskustvo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post (ukupno 3):
AntomonsmurfORnotShich
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1187 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Antomon »

Držim fige da ti se igra svidi i da odigraš kampanju do kraja.

Nabaci komentar kada pređete par poglavlja kako ti se čini riješavanje samih encountera, od mehanike pa do same težine encountera. Prvi chapter je još OK jer su encounteri level 1 i level 2 i riješivi su. Ali već u chapter 2, kada se dodaju level 3 encounteri je bilo više situacija kada nismo niti pokušavali riješiti encounter. Ponavljam, jasno mi je da je stavljen naglasak da mi nismo heroji priče bla, bla, ali je obeshrabrujuće kada izginite kao... na chapteru 2 :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
logOS
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 225 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post Postao/la Aliensb »

Da ozivim malo temu, kupio sam ovaj tjedan na forumu kickstarter all in pledge ove igre i zanimaju me savjeti odakle poceti, dobio sam hrpu charactera, pretpostavljam da su prvih 5 za osnovnu igru, a ostatak za ekspanzije, takoder imam i onu ekspanziju sa nekim sjecanjima koja se aktiviraju ako nesto postignem, da li da igram s tim ili za pocetak ili ne?

Procitao sam gore za aplikaciju pa i nju skidam, takoder cu uzeti u obzir savjet za story mode, posto nam je prica prioritet.

Svaki savjet je dobrodosao
slika
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”