Trendovi u Kickstarter kampanjama - rasprava

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Trendovi u Kickstarter kampanjama - rasprava

Post Postao/la vedran87 »

Da, mislim ispada da je to kockanje u biti. Ovi što zarade na strech goals i slično zarade samo zato jer je netko kasnije voljan platiti jer je igra ispala dobra.

A što ako ne ispadne dobra, onda izgubiš pare i završis s igrom koja ne valja i nitko je ne želi.

Što se plastike tiče mislim da su makeri skužili da je sad to in pa cash-inaju. Mislim svakome njegovo, ko voli skupljat bojat, treba imat neki hobi, mene nije to nikad privlačilo, al me privlače drugačije gluposti pa eto.

No sveukupni dojam mi je da su svi zadovoljni. Proizvođači sretni jer si smanje rizik, ulagači/supporteri KS sretni jer izgleda da igre jesu kvalitetne pa dobiju dobar produkt za solidnu cijenu ili čak uz zaradu. Oni što kupuju od ulagača ili od retailera znaju da kupuju dobar proizvod i spremni su ga platiti kad imaju provjerenu informaciju da valja su isto sretni jer u biit što više KS-a to više izbora na kraju dana.

Everyone wins :).

Dal će tak ostat? Sigurno će se nać abuseri, na ulagačima je da ih prepoznaju na vrijeme ili budu opećeni oni su ti koji igraju high risk high gain igru.

Tako da...

Good luck!
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Trendovi u Kickstarter kampanjama - rasprava

Post Postao/la smurfORnot »

Lol, kakvo kupovanje igara s ciljem preprodaje?😂
Moze se kome se bas zajebava i kocka, iako nisu to sada ne znam kakvi profiti da ce se netko obogatiti.
A za robu na popustu od 70 posto, oni i dalje zarade...radio u adidasu, tene od 150kn kolko njih kostaji prodaju za 1000kn npr...

A dobar projekt se ajmo reci moze kolko tolko prepoznati. Mislim nije da igre vec ne dobivaju recenzije i previews u kampanji, da nemate generalno gameplay postavljen itd pa da doslovce ne znate sto kupujete.

Nisam bas primjetio da vecina dobrih gejmova kod nas bas zavrsava na nekim popustima? Tu i tamo se nade, ali generalno po videnom idu na popust gejmovi koji se ne prodaju bas.

Kao i sa svime u zivotu, tko ne riskira, ne profitira. Kome se ne ulaze u ks, moze uvijek kupiti game u retailu, iako u odredenom djelu slucaja(cmon khm khm) za maltene istu cijenu retaila ti dobivas duplo manji game(ovisi i kampanji naravno).
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
icarusST
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”