7th Continent - late pledge manager

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la gogo666 »

Hrvatska posta/carina ce silovat, zgubit, naplatit lezarinu, pdv na fiktivno uvecanu cijenu shippinga itd vise od francuske, hebiga
slika
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la vedran2006 »

Sve posiljke su po defaultu osigurane do 520 eur i to ih ne kosta nis. Moj dojam je da je u igri monopol i da su cijene max a da izdavaca boli kifla kolioo nas gule kad opet sve prodaju.

Cini mi se da izdavaci u talonu rade sa logisticarima al da ne odem u teorije zavjere ostat cu na indicijama.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la kockica »

@smurfORnot
Daj hajde, u kojem to lalalandu živiš? Prije par dana nekoliko izbodenih na Zrću, pa pretučena djevojka u Zadru, prije cca mjesec dan mjesec dana upravo u mom kvartu u Novom zagrebu pucao čovjek iz svog stana dok sam bio sa četverogodišnjim djetetom vani itd. Schich nije pričao o sigurnosnoj situaciji u zemlji, već o sigurnoj dostavi, barem sam ga ja tako shvatio.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la smurfORnot »

Znači želiš reći da je Hrvatska Nesigurnija od Njemačke i Francuske?
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1543 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la Shich »

Moj dojam je da Philibert po defaultu ima više cijene od konkurencije čime lagano kompenzira gubitak na poštarini. Nemojte zaboraviti da je Philibert najveći europski webshop i da imaju najbolje nabavne cijene u Europi budući da imaju velike narudžbe.

Ako ćemo gledati DPD cjenik u obrnutom smjeru, razlika između slanja paketa od 5kg i 10kg (u što spadaju gotovo svi paketi s igrama) je par eura, a zarada preko viših cijena je puno veća.

Što se tiče monopola, slažem se i tu ne možemo ništa jer ako logistika ponudi dobre cijene za zemlje sa puno backera, koga briga za ove malene sa nekolicinom. Nebitni smo. :/

P.S. Naravno da sam mislio na sigurnost dostave paketa u originalnom obliku bez oštećenja i izgubljenog sadržaja.
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la vedran2006 »

@Shich

al ono što je najzanimljivije. izdavači tipa Monolith tvrde da ne rade sa Retailerima, a rade upravo s najvećim u EU.

imate ovdje i horor priče sa DPD/Philibert/Monolith trijažom.
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... t/comments

mislim nadam se najboljem sa 7th Continent ali ne treba zaboraviti da nijedan print nije prošao bez grešaka, a da je sav rizik na kupcu jer KS ne pokriva zaštitu potrošača kao što je to slučaj kad naručite iz dućana. a ljudi to zaboravljaju jer je KS postao preorder sustav.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la kockica »

smurfORnot je napisao/la: 06 srp 2018, 08:03 Znači želiš reći da je Hrvatska Nesigurnija od Njemačke i Francuske?
Trenutno radim u mjestu koje je cca 40 km udaljeno od, koliko sam nedavno pohvatao, preko 5000 izbjeglica koji pokušavaju ući (i ulaze) u Hrvatsku. Velikom većinom su to očajni ljudi kojima treba pomoć, ali ima svakojakih susreta u našim šumama, provala u kuće, krađa auti, a zbog nehigijenskih uvjeta u kojima borave buknule su i neke epidemije.

Da, ovdje se ne osjećamo sigurno, jbg.

P.s. sorry na offtopicu, neću više.

Vezano za igru, razmišljam o shichovom savjetu, djeluje mi ok i vjerujem njegovoj procjeni.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la joezg »

kockica je napisao/la: 05 srp 2018, 16:33 A nije ukljuceno u onaj veliki paket? Nisam klikao dalje za izracun, ucinilo mi se vec i tad da je sa 1200 kartica mrcina od igre, zajeb.
Pa base i ova velika expanzija jesu već mrcina od igre i vjerujem da je cijena OK za one koji vole takav tip igre.

Add-onova ima stvarno dosta, ali mislim da su najinteresantnija ova tri dodatna cursea zato što dodaju novu radnju. Ovo ostalo ili dodaje neke minorne mehanike ili je čisto estetski.

Poštarina je paprena, ali mi se čini da i nije tako grozno veća od uobičajene na kickstarteru. Postoje fulfilment partneri koji imaju povoljnije cijene za HR (Philibert npr.), ali meni je posve jasno da serious pulp ne bira fulfilment partnera previše razmišljajući o 10tak backera iz Hrvatske. Fulfilment za skoro 45000 backera nije jednostavan, a svaka iznimka (npr. da za hrvatsku nađu nekog partnera koji ima bolje cijene) komplicira logistiku i može dovesti do grešaka i u konačnici do dodatnog troška za izdavača. Malo nam je tržište i tu ne možemo ništa.

Ovo je naizgled zadnja prilika da se kupi igra i kome je stalo do toga da je nabavi će platiti tih 50$. Isto tako je legitimno i čekati da cijene na 2nd hand tržištu padnu kroz 5-10 godina. Svak prema vlastitom nahođenju... :)
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la vedran2006 »

za 7th continent prilično sam siguran da isporuku radi Phillibert, odnosno Meeple Logistics što je njihova kompanija.
ne postoje drugi fulfilment partneri, postoje različiti distributeri koji svi više manje nude prilično povoljne cijene za dostavu u RH (DHL, DPD...)

proučavao sam već na nekim drugim KS i prilično sam siguran da shipping služi kao metoda za osiguranje marži i jednima i drugima.
jer obično za shipping kažu da ne znaju koliko će koštati i daju procjene pa nas onda iznenade višim cijenama u pravilu.

primjerice KS za CO2 Second chance, je imao trošak shippinga 30€ za 5kg paket iz Italije preko KS (??). Ista igra, mogla se naručiti kao preorder kroz Phillibert sa troškom dostave 14.95€ iz Francuske (znači iz Italije u Francusku, iz Francuske u HR košta duplo manje?)
No Phillibert obzirom da zna trošak kroz KS, namješta cijenu preordera tako da te dođe malo jeftinije preko njih nego direktno na KS.
dodatno ako nešto pođe po zlu, meni phillibert vraća novce a ovi na KS neće vratiti sigurno.

a Monolith, SP se kunu da igre ne mogu ići u retail jer bi bile preskupe, pa jasnu kroz retail bi morali osigurati povrat novaca i flat shipping a ovako mogu muljati i nitko ih ništa ne pita.

ja mogu razumjeti njihovu situaciju, ali ono što me smeta je izrazita netransparentnost i lažljivost istih.

da zaključimo temu. slažem se tko želi kupi tko ne želi čeka pa možda za koju godinu dođe nova bolja igra ili cijene na second marketu padnu. tko zna.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7th Continent - late pledge manager

Post Postao/la kockica »

Zadnja 2 pitanja:

Čitao sam da ekipa to igra satima. S obzirom na nedostatak vremena postoji li mogućnosti "sejvanja"? Znači prekinemo igru i odigramo koji dan kasnije. Uzev u obzir da ne možemo ostaviti igru neraspremljenu. I koliko bi to pokvarilo ugođaj igre?

Drugo, kolika je reigrivost?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”