Hellboy

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: Hellboy

Post Postao/la Burt Macklin »

I, dojmovi?

Eto je i u slobodnoj prodaji, pa razmišljam.
Nije da nemam što igrati, ali .. znate već kako ide :)
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Hellboy

Post Postao/la Karo »

Nisam vidio do sada komentar, igrali smo i zabavna je igra, ali imam osjećaj da je više kolekcionarska igra nego kao igra koju ću stalno igrati. Scenariji su pomalo beskrvni, atmosfera je tu, sve minijature su super, ali nema tu neke duboke povezane priče, više je osjećaj neke CW serije, kao Supernatural, gdje imaš slučaj i tvoja ekipa ga rješava. Neću spoilati previše, ali ako tražiš pričom povezan i poseban dungeon crawl, to nije Hellboy, traži dalje. Ako voliš Hellboya i kolekcionar si kao ja, onda kupi :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post (ukupno 2):
kockicamiljenko
slika
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la ThaneBobo »

Pa ne znam kakvi su to povezani i posebni dungeon crawlovi, al Hellboy odlično odrađuje svoj posao.

U Hellboyu, questovi se zovu case file, dakle nekakav slučaj koji agenti BPRD-a moraju riješiti. Fora je u tome da ti case fileovi su prebuildani i to na način da igrači tijekom igre otkrivaju kaj se događa i tko je boss na kraju, pa komentiranje caseova je zapravo spoilanje. Samo ću još spomenuti da postoji mehanizam za randomizaciju case fileova, pa se mogu kombinirati razni monsteri.

No, case fileovi nisu povezani, jer kao i u stripu Hellboye priče nisu previše povezane, sve se vrte oko riješavanja raznoraznih supernatural slučajeva, i obično se te u backgroundu vrti cijela priča s njegovim porijeklom i sudbinom i to obično u zadnjih par strana di glavni zlikovac(i), komentiraju Hellboyeve odluke. Iznimka su, naravno, par priča di je baš fokus na Hellboya i njegovo mjesto u shemi svih stvari.

Upravo zato je i igra zamišljena da je fokus na riješavanja slučajeva odnosno tih case fileova. Smatram da je to jako elegantno riješenje kojim se izbjegava zamka tipičnih dungeon crawlera i daje pravi duh Hellboya bez kompliciranja. Nekakva duboka priča bi bila nepotrebna, pogotovo jer bi zahtijevala nekakav razvoj lika kaj baš i nema smisla.

Kaj se ostalog tiče, tipični akcijski dungeon crawler: uđi u sobu, riješi neprijatelje, nađi clue, nastavi dalje dok ne dođeš do bossa. Iskreno, od dungeon crawlera i ne očekujem više, tako da smatram da je Hellboy pun pogodak, a ako si fan Mingolaversea, to je onda extra bonus =)
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Hellboy

Post Postao/la Karo »

Hah, na početku kažeš da ne znaš kakvi su to povezani i posebni dungeon crawleri, a onda kažeš što i ja :) Tipični akcijski dungeon crawl po ničem nije poseban. Ja nisam rekao da bi trebalo biti drugačije nego samo da se ne očekuje ništa drugo.

Za primjer nečeg novog i posebnog pogledaj na kickstarteru Dungeonology. Gdje je pristup potpuni drukčiji :)
Ili klasični primjer posebnog i povezanog pogledaj Gloomhaven, mislim da si čuo za njega.

Što se tiče povezanog dungeon crawla pogledaj Descent 2.0 koji ti daje opciju napredovanja kroz različite questove. Ovdje toga nema. I opet nisam rekao da je to loše, nego da se to ne očekuje. Ovo nije gloomhaven koji je povezan pričom i poseban, ovo je za moj pojam skuplja igračka za ljubitelje Mignolaversea, no za ljubitelje ovakvog tipa igara, preporučam druge opcije kao Descent 2.0 ili Imperial Assault i najviše Gloomhaven.
slika
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la ThaneBobo »

Karo je napisao/la: 01 svi 2019, 12:28 Hah, na početku kažeš da ne znaš kakvi su to povezani i posebni dungeon crawleri, a onda kažeš što i ja :) Tipični akcijski dungeon crawl po ničem nije poseban. Ja nisam rekao da bi trebalo biti drugačije nego samo da se ne očekuje ništa drugo.
Ne igram toliko boardgamove, pa ne mogu uspoređivati i tvrditi da Hellboy je ili nije "poseban" usporedbi s drugim dungeon crawlerima. No znam da Hellboy board game jest igra u kojoj Hellboy mlati naciste i čudovišta iz folklora kao u stripu kako i treba biti i to je odlično napravljeno.

Čuo sam za te igre i imam dojam da postoji nekakva želja da je Hellboy jednostavno reskin nekih od tih igara, a to baš i nije u duhu Hellboya. Meni se čini da Hellboy prije ide u istu rečenicu sa Conanom i Warhammer Questom (i to onim iz 90tih), nego s ovim kaj si ti nabrojao.

Hellboy je jako dobar akcijski dungeon crawler, gdje je naglasak na akciju i duh stripova. No kužim ako su ljudi razočarani jer su očekivali novi gloomhaven ili descent.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ThaneBobo za post (ukupno 2):
KaroBurt Macklin
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: Hellboy

Post Postao/la Burt Macklin »

Da, ovo s izoliranim slučajevima po pitanju Hellboya
ne bih uzeo kao minus - povezana kampanja s možda i RPG elementima
u smislu nekakvog razvoja likova bi više smisla imala u igri B.P.R.D. tematike,
gdje su priče ipak drugačije strukturirane tj. duže.

Usput, ima li kakvog smisla (u kontekstu same igre, na stranu kolekcionarstvo)
uzimati Counter Upgrade Set?
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la ThaneBobo »

A to, rpg elementi bi imali smisla da igraš sa no-name agentom ili timom koji počinje u BPRD i onda mora doć do npr. lvl 10 da bi se mogao boriti sa Hecatom ili Rasputinom, iako sudeći po stripovima, ljudski agenti obično izvuku deblji kraj.

Nema, to je apsolutno samo radi vizualnog dojma i "wow" efekta. Kartonski counteri koji dolaze u igri su u boji, pa se bolje vide na HQ boardu nego sivi plastični. A bustovi i teren su fora ak bojaš figure ili si fan Hellboya, s tim da ove tri knjigice su ful male, pa ih treba stavit na nekakvu bazu da se ne izgube.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la smurfORnot »

Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la icarusST »

slika

stiga wave 2 yeeey :)
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Hellboy

Post Postao/la ThaneBobo »

Lijepo. Hoćeš nabavljat Nimue?
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”