Architects of the West Kingdom

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la gErMAligni »

Antomon je napisao/la: 16 ožu 2018, 06:57 Svakako preporučam da pogledaš Viticulture Essential Edition.
E pa razmišljah, ali tema nam je skroz off. Ni ja ni ženće ne pijemo. Čak ne volim ništa vezano uz alkohol tako da ćemo se teško naći u tako nečem.

Uostalom, svugdje čitam da bez Tucany nevalja, a još da nabavljam i kovane novce. Uf.
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la gErMAligni »

dado je napisao/la: 16 ožu 2018, 10:04
@gErMAligni što se tiče wp preporučam Stone Age, Viticulture, Raiders of the North Sea i Rajas of the Ganges. Ako želiš malo više take thata onda Manhattan Project i Carson city.
E da, moram još napomenuti dva odlična dice placementa: Alien Frontiers (ako želiš take that) i Covert (ako želiš da te od previše razmišljanja boli glava rofl )
Stone age sam gledao, i izgledaju mi super! Ali je dosta siromašnije od arhitectsa po opcijama i figuricama. Viticulture nein. Raidere sam gledao i koliko čitam na netu odlična igra ali manje putova do pobijede i izgleda GROZNO fiddly pošto označavaš random tilove sa toknima a ne sa karticama kao u Arhitectsima. Carson city opet ne jer žena mrzi westerne (svetogrđe)

Alien Frontires? Thnx! Pogledam :)

Da me glava boli? Ajoj, imamo Spirit Island za to xD

Hvala na savjetima!
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la Stips »

Pillars of the Earth si pogledaj. I Manhattan Project. Zapravo, mogu ti ih i posuditi ako si u Zg.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
gErMAligni
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la gErMAligni »

Thnx, ali Osijek :/

Pogledam Manhattana! Pillars je malo vise na heavy strani nazalost.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la Stips »

U svakom slučaju, slažem se sa kockicom zakaj istrčavati za Kickstarter.

A za figurice je druga stvar, ali to je u nekim drugim žanrovima više neg u wp. Osim ak ne smatraš Blood Rage wp (što je sasvim obranjivo :) )
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la Stips »

Hm pa i nisu Pillarsi pretjerano heavy, to ti je zapravo Stone age ali sa biddanjem i eventima :)

Hehe, nisam znao za Osijek - a fora je kaj sam MP i nabavio iz Osijeka :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
gErMAligni
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la frle »

Ja sam jucer malo proucio pravila za Arhitects i svidja mi se mehanizam ovog worker placera. Sto vise stavis svojih likova na neko mjesto dobijes vise, a onda drugi jednostavno moraju reagirati da ti maknu te bonuse i posalju tvoje likove u zatvor.
Virtue trak mi je isto fora jer mijenja beneficije s obzirom koliko ga imas odmosno nemas.
Uskoro mi dolaze Raidersi i Explorers of the North Sea i mogu reci da mi se svidjaju njihove igre. Jos nabaviti Shipwrights pa igrati sve tir kao sagu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru frle za post (ukupno 2):
kockicagErMAligni
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la roverandom »

gErMAligni je napisao/la: 16 ožu 2018, 12:32
Antomon je napisao/la: 16 ožu 2018, 06:57 Svakako preporučam da pogledaš Viticulture Essential Edition.
E pa razmišljah, ali tema nam je skroz off. Ni ja ni ženće ne pijemo. Čak ne volim ništa vezano uz alkohol tako da ćemo se teško naći u tako nečem.

Uostalom, svugdje čitam da bez Tucany nevalja, a još da nabavljam i kovane novce. Uf.
Da se ubacim. Ja ne pijem, pa opet uživam u vitikulturi zbog prezentacije i gameplaya koji su jako kvalitetni.

Al ako baš nikako ne možete preko teme viticulturea, pogledaj i Champions of Midgard. Još jedan WP sa puno komponenata (pogotovo ako uzmeš valhalla ekspanziju), dosta jednostavan, brz, zabavan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
gErMAligni
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la kockica »

@gErMAligni
zašto bi uopće nabavljao kovanice? :-)

Inače ima i Village, Kingsburg, Caylus, Fresco itd. Ma cijeli niz klasika.

Što se tiče VEE, ako ti je samo do teme, to nije o pijenju vina :-) Vodiš seosko gospodarstvo, gdje gradiš zgrade, primaš turiste, uzgajaš lozu, proizvodiš vino, prodaješ itd. E sad je li Tuscany obvezan. Ovisno o broju igrača i težini igre. Osnovna igra je dobra udvoje, dok je odlična sa više igrača (maksimalno sam igrao sa 4), i recimo da je donekle light verzija za početnike (premda postoje i lakše igre). Tuscany je pak izvrsna ekspanzija koja malo podebljava težinu, i ako igrate najčešće udvoje, onda je igra odlična.

Btw, sorry na spamu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
gErMAligni
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom

Post Postao/la gErMAligni »

Koja zajednica :D Toliko odgovora i dobre volje! Svaka čast dečki (i cure) :D

Odgovorim svima ovdje:)

Pod figurice, mislio sam resorsi :) Za miniatures igru sam si odabrao Conana pošto sam oduvijek veliki fan.
A treba neku ekonomsku sa hrpom resorsa različitih i PRAVIM kovanicama. Eto, želim jednu igru. Kao mali sam skupljao novce i baš volim kad imam novce u ruci koji nisu komadici kartona. Znam da je glupo, nepotrebno. Ali ovaj jedan put želim imati :)

Pilari mi se ne sviđaju zbog figurica. I malo su mi ozbiljni. Ova igra ima štih "bacit ću ti sve tvoje u zatvor!" i ta cijela shema dobar/loš
Hocu pomagat gradit smrdljivu katedralu ili necu... Te također kupovina VP zgrada sa abilityima koja kosta određene resorse kao u 7 wonders. I uz to sve AI igraci koji su super fluidnimi je dosta bitno jer cemo igrati najvise u dvoje :)

Viticulture... Hda, ne da ne pijemo nego izbjegavamo drustva i ljude koji piju. I onda tema vinograda i italije mi je neprivlacna. Također, dosta je skupo!

E sad zaš istrčavat kick? Jer sam ušao u hobi u 6om mjesecu, tek u 11.om sam saznao za kick pošto nitko iz mog društva ne voli boardgameove. I nisam kickao ništa. Tako da tražim nešto već dugo i zapravo gorim da neš kickam :D

Kickao sam Sorcerer-a, ali jedu govna sa PM. Nikako da ga pošalju i igra će kasniti hrpu izgleda:/

Village sam čitao da treba expanzije da ostane svijež, a sa novcima sam na Vi trenutno :(

I opet tu je ta produkcijska razlika koja se svake godine drastično povećava. Pa kad vidim da je igra stara, onda mora biti stvarno nešto ajme da je uzmem! Znam da je glupavo. A opet sam lik koji igra 2d 16bit igre na kompjuteru i serem prijateljima kad nece igrat "jer je grafika bezveze" :D Ali eto, kad mi je vec u rukama, ocu da bude prize :D

Champions Of Midgard sam baš sinoć u 3 ujutro gledao xD I sviđa mi se grafika i tematika, ali opet čini mi se da nema toliko puno puteva do pobijede i nategnuto mi je riješeno postavljanje workera. U Arhitectima imas 20 pa rokaj brajo... Jos kad ti ih netko strpa u ćuzu, oslobodiš ih za besple :)


Btw. Zašto u Osijeku nema neka trgovina a boardgameovima da idem slinit? :D Land Of Magic propao, Algoritam kleknio... Carta Magica koliko god ispravni bili, a jesu, svaka im čast... Nemogu konkurirati naručivanju iz vana zbog vampirske države. Besvese :/
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”