Fierce Women (Strašne žene)

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la grof »

Ha, evo nešto domaćega na Indiegogou.
https://www.indiegogo.com/projects/fier ... -education#/

U igri je prste imao i Želimir Periš (@_ž_), između ostalog i boardgamer, pa to daje i malo više značenja ovom projektu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la _ž_ »

Ha!
Hvala svima koje interesira ovaj projekt.
Sama priča oko razvoja igre je jako zanimljiva i zapravo je rado utipkam čim malo splasne akcija oko crowdfundinga. Super je taj proces i kako se početne ideje kroz vrijeme i playtestiranje transformiraju u konačnu (a zapravo još ni nije konačna) igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la grof »

Držim fige cijelom projektu, tim više što je mehanika igre sasvim OK i ostavlja prostora za još poneki tweak. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
_ž_
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la kockica »

Ne mogu naći ništa o samoj igri, pa bih ipak volio znati zašto bih podržao ovaj projekt?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 07 ožu 2018, 09:39 Ne mogu naći ništa o samoj igri, pa bih ipak volio znati zašto bih podržao ovaj projekt?
Najbolje što ti mogu pružiti jesu pravila igre. No kako je sve još u fazi prototipa, a i na udrugu stiže jedna kopija i osobno ću pokušati tweakati neke dijelove u pravilima i napisati neki osvrt na samu igru.
Pravila su za sada ovdje:
http://voxfeminae.net/docs/FierceWomenGamePlay.pdf

Sama misija koja se kroz igru proklamira je opisana na njihovim stranicama ovdje:
http://voxfeminae.net/igra-strasne-zene
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la fpol »

Igra, koliko se moze dobiti dojam iz pravila, izgleda ok, iako nista spektakularno. Vise me privlaci edukacijska komponenta od same igre, ali igra ne bi trebala odbiti ljude.

Nisam siguran da li je indiegogo kampanja usmjerena financiranju udruge ili izdavanju igre. Naslov kaze da je kampanja za igru, ali informacije o igri su vrlo sture. Takoder igra je preskupa, 34, a cak i 28 dolara za deck karata mi se cini previse. Za te novce se na kickstarteru dobije puno vise.

Nude se razne dodatne stvari :
Fierce Stickers
Fierce Bag
Fierce Women Workbook for Kids

i druge ali nigdje ne vidim kakve su i sta su. Npr workbook for kids, sta je to, da li je to samo blok, da li su unutra neki zadatci ili nesto trece. Mislim da dobra kampanja treba detaljno prikazati sta nudi.

Prijevod "strasne zene" mi nije bas potpuno sjeo. Kada nekome ko ne zna nista o projektu kazem samo naslov cini mi se da se dobije malo drugaciji dojam o cemu se radi. Mozda sam samo ja, ali mislim da bi recimo prijevod "mocne zene" bio bolji.

Nije mi nesto bitno, ali malo me je zacudilo da se u uputama stalno govori "igracica". Ako se na taj nacin zeli boriti za ravnopravnost spolova zar ne bi bilo korektnije nesto tipa "igrac/igracica" ili "igracica/igrac" ako je i to nekome vazno.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la grof »

fpol je napisao/la: 08 ožu 2018, 11:37 Prijevod "strasne zene" mi nije bas potpuno sjeo. Kada nekome ko ne zna nista o projektu kazem samo naslov cini mi se da se dobije malo drugaciji dojam o cemu se radi. Mozda sam samo ja, ali mislim da bi recimo prijevod "mocne zene" bio bolji.

Nije mi nesto bitno, ali malo me je zacudilo da se u uputama stalno govori "igracica". Ako se na taj nacin zeli boriti za ravnopravnost spolova zar ne bi bilo korektnije nesto tipa "igrac/igracica" ili "igracica/igrac" ako je i to nekome vazno.
S ovim se potpuno slažem. Osobno sam im predložio naslov "Zlatne žene / Golden Women". Tečno izgovorljivo na oba jezika + šalje se pozitivnija predodžba u odnosu na riječ "Strašne". Objasnile su mi da je to dio njihovog žargona sa gore spomenute web stranice, no za PR igre bilo bi im mudrije to preformulirati u drugo ime.

Termin "igračica" i mene bode, no mogu ih razumjeti iz razloga što se gotovo uvijek spominje termin igrač u pravilima, a premalo igrač/ica ili igrač/igračica.

Po meni je cijena također previsoka. Nekih 15 do max 20$ za špil karata bi bila neka gornja granica i nadam se da će im igra u slobodnoj prodaji, ako kampanja uspije biti niža. Ovako je ipak malo previsoko.

Koliko sam shvatio oni s novcem od kampanje žele osnovati firmu i kapital uložiti u početak proizvodnje igre za slobodnu prodaju, a vidljivo je iz rečenice:
Nabavom karata kroz ovu kampanju, omogućit ćete nam tisak 1,000 paketa društvene igre Strašne žene i pokrenuti društveno poduzeće za žene poduzetnice u kulturi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la Antomon »

Nisam upoznat sa Indiegogo kao platformom, da li možeš uopće trošiti novac na nešto što nije predmet kampanje ?

Bila je čitava rasprava oko Kickstartera i kako novac od Kickstartera možeš trošiti samo na proizvodnju i dostavu društvene igre backerima projekta, kako ne biš smio novac Kickstartera na retail kopije. Drugi su pak tvrdili da to nije tako, da možeš sa novcem raditi bilo što, sve dok backeri dobiju svoju nagrade, nije bitno što ćeš ti sa ostatkom love.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la DarkDefender »

Antomon je napisao/la: 08 ožu 2018, 13:01 Nisam upoznat sa Indiegogo kao platformom, da li možeš uopće trošiti novac na nešto što nije predmet kampanje ?

Bila je čitava rasprava oko Kickstartera i kako novac od Kickstartera možeš trošiti samo na proizvodnju i dostavu društvene igre backerima projekta, kako ne biš smio novac Kickstartera na retail kopije. Drugi su pak tvrdili da to nije tako, da možeš sa novcem raditi bilo što, sve dok backeri dobiju svoju nagrade, nije bitno što ćeš ti sa ostatkom love.
Ne znam zasto ne bi mogao trositi na druge stvari. Zapravo jedino tako i mozes. Nitko ti nece tiskati 2523 primjerka igre. Tiskat ces ih 5000 i dobiti popust na kolicinu. I pola ce ici u retail.
grof je napisao/la: 08 ožu 2018, 12:21
fpol je napisao/la: 08 ožu 2018, 11:37 Nije mi nesto bitno, ali malo me je zacudilo da se u uputama stalno govori "igracica". Ako se na taj nacin zeli boriti za ravnopravnost spolova zar ne bi bilo korektnije nesto tipa "igrac/igracica" ili "igracica/igrac" ako je i to nekome vazno.
Termin "igračica" i mene bode, no mogu ih razumjeti iz razloga što se gotovo uvijek spominje termin igrač u pravilima, a premalo igrač/ica ili igrač/igračica.
Sto se tice igrac/igracica, igrac je imenica muskog roda i oznacava igraca bilo kojeg spola. Istina je da je to tako jer smo povijesno patrijahalno drustvo, ali ako vec idu korigirati stvari neka smisle nesto neutralno (npr. igraco. Uporaba: svako igraco ima 5 karata) a ne da svi tekstovi danas imaju obe formulacije (npr. za 4 igraca/ice).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Fierce Women (Strašne žene)

Post Postao/la grof »

"igračo" ?? Ma jesi li ti siguran? :D

Daj radije onda "igrača osoba" ili "osoba koja igra", pa ti ne trebaju ovakve nove kovanice. A spolno/rodno je neutralno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dlakar
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”