Hegemony: Lead Your Class to Victory

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la DarkDefender »

Meni uopce nisu jasni ovi vasi problemi s rahdom. Ako vas ne zanimaju njegova misljenja, nemojte gledati Final Thoughts. Ali njegovi runthrough videi mi daju daleko najbolju sliku o tome kakva ja igra i koje odluke bi mogle biti zanimljive (ili dosadne) nego bilo kakav drugi review. Zapravo najbolje mi je pogledati kombinaciju njega i Game Night.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la realuka »

Evo giveaway ako nekog zanima



Inače baš sam komentirao igru s tim likom koji radi giveaway, jer ju je probao, i kaže da mu je bolja od bilo koje s Essena a probao je Ark Novu, Tabannusi, Bitoku, Messinu, novi Azul, Boonlake ali i kaže da ju isključivo misli igrati u 4 igrača.

Ja nemam pojma baš o čem se radi u igri al znam da me sad zanima i da tražim 2 igrača na području Zagreba
Avatar
Avtomatik
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 kol 2012, 17:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la Avtomatik »

Vidim da se otišlo u off pa da ja podijelim svoje iskustvo s Rahdom

Isao sam s tadašnjom curom, negdje 2015. ako se dobro sjećam, na maltu. S obzirom da je u to vrijeme rahdo zivio na gozu (malta i gozo su jedini nastanjeni otoci na malti), odlucio ja da mu se javim na bgg pa da zaigramo nešto, super moze sve pet.
Gozo ima 70 kvadratnih kilometara tako da je sve blizu, al je transport dosta zajeban jer su busevi spori i ne idu bas precesto. Ugl, mi smo znaci od trajekta do njegove kuce nekih bubam 7-8km al da bi dosli do tamo trebamo do centra busom, pricekat drugi bus i onda doc do njega. to je nekih sat i pol ili dva bilo sveukupno, a njemu bi trebalo nekih 10ak minuta da nas dodje pokupit al ok, nije problem, ja sam se njemu javio i sto sve ide uz to.
Dodjemo mi do njega, lik sjedi na naslonu od dvosjeda s kontra strane (zadnje), taj dvosjed je onak metar od ulaznih vrata. Ja i on pricamo na ulazu doslovno 10 minuta dok je lik skuzio da bi nas mogao pustit u kucu da sjednemo. Ajd ok. Sta cete popit? imamo vodu i vodu s okusom. Nisam ocekivao da nas ponude ruckom iako je bilo negdje vrijeme rucka (ne bi ih odbili!) al baš da moramo birat izmedju vode i vode s okusom kao najavljeni gosti iz druge države, to mi se nije nikad dogodilo :P
Igrali smo roll for the galaxy. Zavrsili to, ocemo jos nesto odigrat?. Rahdo bi, al Jen ima patničku facu i ona mora ić šetat pse. bili smo tamo mozda dva sata, kraće nego što nam je trebalo da dodjemo maltene.
Inače, njima tamo po par mjeseci nitko ne dodje, a ocito je da im je tako i bolje :D
Nakon njih smo ja i cura isli kod nekog tipa couchsurfat, kad smo mu rekli da ima tu lika koji je ono nabrijan na bordgejmove htio je da mu damo kontakt da mu se javi, al kad smo mu ispricali kak nam je bilo brzo je odustao ;)
Rahdo je dosta cudan lik.

Inače, uzimamo gro hegemonija pa ak se netko zeli prikljucit, slobodno me cimajte na 0915544519 ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Avtomatik za post (ukupno 2):
dendarii42Vihor
Dark Forest Games
www.boardgames.hr
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la DarkDefender »

Avtomatik je napisao/la: 28 stu 2021, 23:18 Rahdo je dosta cudan lik.
Mislim da za ovo nema nikakve sumnje, cak i ne uzimajuci u obzir tvoje iskustvo. :) I moram priznati da me ova tvoja prica zabavila, ali da me nije nimalo iznenadila. :) Slusao sam ga vise puta kad prica o stvarima mimo igara i djeluje kao poluintrovertirani lik koji ima neki svoj stil kojim zivi i ne zamara se puno drugim stvarima. Drugim rijecima, ako cete mu doci doma da se malo igrate, super, ali nece se on nista ekstra oko toga potruditi. :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la dendarii42 »

Avtomatik je napisao/la: 28 stu 2021, 23:18 bili smo tamo mozda dva sata, kraće nego što nam je trebalo da dodjemo maltene.
Divan pun :lol:
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la Mago de Umago »

Svakog gosta 2h dosta...
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la Bojan1983 »

Uspio jucer odigrat Hegemony udvoje (kako je i preporuceno za first game) i dojmovi su poprilicno neodredeni...

Uz silan hype oko heavy asimetricnog eura sa vrlo naglasenom strateskom tezinom kao da sam ocekivao puno vise

U praksi gameplay je vrlo jednostavan, potezi su relativno brzi i nisam osjecao da se borim sa teskim odlukama

Pravila ustvari i nisu toliko teska, cak mislim da bi nekog heavy gamera odma bacio u vatru bez previse objasnjavanja jer teoritiziranje o mogucnostima svake klase djeluje neshvatiljivo dok u praksi ne osjetis sta ti svaki od mogucih poteza nosi

Ja sam igrao Capitalist Class cija ideja je vjv otvarati tvornice i nova radna mjesta (sto sam i radio), ali i ocito borba da se izborim za minimalne poreze i place (sto sam onako usput djelomicno zapostavio) da bih izvukao sto vecu profit... Vjv zbog nerazumijevanja na sta bi trebao bit fokusiran, moji potezi su bili :
ako imam para - gradi tvornicu
ako sam pun resursa - prodaj ih za pare
i tako ukrug... na kraju sam shvatio da sam skoro skuplje proizvodio nego sto bih prodao

Znaci prvi dojam bi bio da je najveci prioritet trudit se mjenjat zakone, sto u 2 igraca izgleda prilicno prozirno, odnosno ako iskoristim svoj utjecaj da promijenim jedan zakon u svoju korist onda je skoro sigurno da ce drugi igrac promijenit drugi zakon meni na stetu...
Imam KS edition koji ima autome koji 2p game mogu pretvorit u 3p/4p za koje mogu pretpostavit da bi trebalo poboljsat iskustvo ali ako se netko pitao dal vrijedi kupit base game iskljucivo za 2p moj savjet bi bio NE

Osim toga, igra je isla relativno brzo i kad smo dosli do zadnjeg poteza bio je osjecaj "sta je vec gotovo", trajalo je bez objasnjavanja 2h30m

Ne bih rekao da je igra losa jer vjerujem da bi sa razumijevanjem kako tocno izvuc maksimum iz klase koju igras trebala porast tenzija i da bi je tek onda mogao objektivno ocijenit
Ali definitvno moj "heavy euro gamer" pristup je bio pogresan pa sa tim ocekivanjima igra nije odusevila

Ako uspijem odigrat jos koju, pogotovo u vise igraca dopisem dojmove
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 3):
kockicaMago de Umagotanelorn
slika
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Hegemony: Lead Your Class to Victory

Post Postao/la sim4 »

Mene je igra zasad oduševila nakon dvije partije u 4 igrača. Pretpostavljam da u 2 ne bi bila toliko zanimljiva iz razloga koje si naveo
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
Bojan1983
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”