Bohnanza - Plants vs Zombies version

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
Gewicht
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 21 pro 2016, 17:33
Lokacija: Donji Miholjac
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 23 puta
Kontakt:

Bohnanza - Plants vs Zombies version

Post Postao/la Gewicht »

Pozdrav...

Samo kratko da pokazem sto sam odlucio i napravio...

Kao ljubitelj Plants vs Zombies (prva verzija) igre odlucio sam napraviti verziju Bohnanze s ovim biljkama.

slika

Printao sam na 300g papiru u boji obostrano s crtama koje pokazuju gdje rezati. Isprintao i na giljotini izrezao (dosta jednostavno i brzo). I corner toolom zaoblio rubove.

Kao ljubitel MTGa, naravno da mi se i taj format karata svida, i samim time uzeo sam Ultra Pro Matte transparent sleevove. Nije da su jeftini, no ni tu nije nesto preveliko. Oko 0,50kn po sleevu me izaslo. Sleevao karte i napravio ovo sto vidite. Takoder, na linku ima i vise slika (https://www.dropbox.com/sh/78dwrb3bsi9d ... oh3fa?dl=0) - sorry sto su slike vece no nije mi se dalo prepravljati ih.

Ukupno, dosta sam zadovoljan s ucinjenim, no ima nekoliko gresaka:
- krivo sam slozio velicinu slike pa mi je svaka karta 60mm umjesto 62mm sirine pa ima malo viska mjesta u sleevu
- kako sam zamjenio novcice s vrecom zlata iz PvZ, nisam primjetio da i na kartama (s "plant" strane) nisam zamjenio novcice u vrece
- i na kraju, cini mi se da vreca na poledini nije bas idealno centrirana...

No za iduci put kada budem nesto radio, izvukao sam "skolu"...

Tko god ima komentara ili savjeta, volio bih poslusati. Hvala!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gewicht za post (ukupno 6):
KillaAntomondlakardadoblacxAhilya
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Bohnanza - Plants vs Zombies version

Post Postao/la dlakar »

Da, kod obostranog printanja nikad nece biti dobro centrirana prednja i zadnja strana. Zato kod karata kod kojih je bitna pozadina, ja režem po pozadini i žrtvujem prednju stranu. Taj problem sam riješio tako što printam na dva papira. Prednju stranu na obični foto papir a pozadinu na samoljepljivi papir. U svakoj pripremi si jos dodam crte za rezanje oko centimetar i pol od ruba papira i izrežem ih prije ljepljenja. Tako je sve centrirano. Naravno da i tu znam fulat koji milimetar ali to ne smeta. Još ako se napravi obrub(bleed) oko slike kartice sa obje strane, tu onda nema greške.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Gewicht
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”