Prepravka Battletech Succession Wars

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Prepravka Battletech Succession Wars

Post Postao/la neuromancer »

Pozdrav!

Radi se o boardgameu iz Battletech franšize https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ssion-wars
Naime prije dvadeset i kusur godina sam nabavio navedenu igru, ali sam tek sad dobio inspiraciju da je malo prepravim-poboljšam

Igra je strateške razine za 2-5 igrača i prilično je dobro zamišljena, i ima potencijala za daljnji razvoj u smjeru primjerice Twilight Imperiuma, ali ne do tako epskih proporcija.

Igra je prilično stara (izdana je 1987) i komponente su vrlo loše izrađene. Naprimjer gameboard uopće nije zaslužio da se tako naziva budući je odštampan na papiru :facepalm . Također event cards su loše izrade i odštampane na tankom kartonu, međutim to su sve tehničke stvari i neće biti problema to popraviti.
Dobra strana su counteri koji predstavljaju postrojbe i leadere, kao i novčanice koje su po meni najbolja komponenta.

Ono što meni treba je pomoć u izradi sistema borbe, a koji je u navedenoj igri prilično loše izrađen (cjela igra je bazirana na rolanju 1D10). Naime sistem borbe bi trebalo nekako usložiti i ukomponirati nekoliko vrsta postrojbi (light, medium i heavy/assault battlemechove, konvencionalne postrojbe, zračnu podršku, te leadere). Za potrebe istog bi se koristile komponente iz RISK 2210 i Twilight Imperiuma

Molio bih ako netko ima iskustva sa boardgameovima iz Battletech franšize ili još bolje s ovim da mi udjeli koji koristan savjet ili barem neki link.

Unaprijed zahvaljujem!
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”