Lokalizacija Dominiona

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

Popo je napisao/la:Pa mislim da nebi trebao biti problem da Platina ostane kao Platina a ostali da su Barkrenjak, Srebrenjak, i Zlatnik, jer da se drže skroz u duhu povijesti nebi trebala ni biti platina jer se ona nije (koliko je meni poznato) koristila kao sredstvo plaćanja, to je ipak termin (i metal) novijeg doba.
Pa, OK, štima :)

Iako, kao što sam rekao ranije, radije bih platinu i koloniju sredio kada ću raditi lokalizaciju D:Prosperity-a. Ipak su to karte od te ekspanzije... no ak je jako bitno, mogu ih složiti i pod ovo...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Popo
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 19 ruj 2011, 22:51
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 83 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la Popo »

Pa ja igram i onlilne gdje su samo pojedine iz pojedinih proširenja, pa ih tamo ima i nekako sam navikao na njih...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

Popo je napisao/la:Pa ja igram i onlilne gdje su samo pojedine iz pojedinih proširenja, pa ih tamo ima i nekako sam navikao na njih...
Aha... OK, budem onda to razmotrio kao posebnu datoteku. Ne želim zbunjivati publiku s kartama koje ne pripadaju osnovnom +promo setu... ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

eto, uvažih one primjedbe od @Popo-a, pa je sto sada skompletirano (link je isti).

Platinu i Koloniju ću složiti u nekom drugom periodu i ako bude više zainteresiranih.... ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Popo
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 19 ruj 2011, 22:51
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 83 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la Popo »

Sad kreni na prevođenje Arkham Horror :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

Popo je napisao/la:Sad kreni na prevođenje Arkham Horror :)
:D
Mislim da bi ipak Gatway igre trebale imati kakvu prednost (osobno Dominion smatram Gatway igrom zbog brzog usvajanja igre i jednostavnih pravila). Osim toga, trebalo bi sada i pravila srediti, pa da bude sve kompletno!

Uh, moram naći adekvatnu hrvatsku riječ za Gatway. Zaista mi ovi anglizmi idu na živce :roll:

Inače, nisam to direktno rekao, ali slobodno se poslužite ovim prevedenim Dominionom u privatne svrhe. Javno ne smijemo ići jer je to kršenje autorskih prava ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la baba »

Mogao bi uploadat to na BGG, čisto za trajnu arhivu... :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

baba je napisao/la:Mogao bi uploadat to na BGG, čisto za trajnu arhivu... :)
Ma nije problem, nego me čisto strah. Naime, bojim se da to ne pronađu Rio Grande, autor ili već netko, pa da dobijem kakvu sudsku tužbu za krađu autorskih prava.

Prije BGG-a bi to trebalo pokazati autoru ili RioGrande-u, pa od njih tražiti dozvole za postavljanje. Barem ja tako razmišljam.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la baba »

grof je napisao/la:
baba je napisao/la:Mogao bi uploadat to na BGG, čisto za trajnu arhivu... :)
Ma nije problem, nego me čisto strah. Naime, bojim se da to ne pronađu Rio Grande, autor ili već netko, pa da dobijem kakvu sudsku tužbu za krađu autorskih prava.

Prije BGG-a bi to trebalo pokazati autoru ili RioGrande-u, pa od njih tražiti dozvole za postavljanje. Barem ja tako razmišljam.
Sumnjam, i Donald i Jay su super tipovi i nema šanse da bi pravili nikakve probleme. Uostalom, BGG već dugo hosta scanove svih Dominion karata u visokoj rezoluciji i RGG u tom ne vidi ništa loše. Donald jedino ne voli kad ljudi prave i distribuiraju digitalne verzije igre i koriste scanirane karte - ali i u takvim slučajevima se čovjeka uljudno zamolilo da ukloni art, nikada ne bi išli do nekakve tužbe.

Tako da je moje mišljenje da nema nikakvih problema sa postavljanjem toga na BGG. Pogotovo ako se stavi verzija dokumenta sa uklonjenim/zamućenim sličicama, ili samo sa donjim polovicama karata.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la smi »

baba je napisao/la: Sumnjam, i Donald i Jay su super tipovi i nema šanse da bi pravili nikakve probleme. Uostalom, BGG već dugo hosta scanove svih Dominion karata u visokoj rezoluciji i RGG u tom ne vidi ništa loše. Donald jedino ne voli kad ljudi prave i distribuiraju digitalne verzije igre i koriste scanirane karte - ali i u takvim slučajevima se čovjeka uljudno zamolilo da ukloni art, nikada ne bi išli do nekakve tužbe.
Uljudno? Sjecham se jednog threada na BGG gdje se D. ponasao ko totalni moron, vrijedjao chovjek i non stop drvinjao o nekoj njihovoj verziji pc igre koja se koliko znam jos uvijek nije pojavila. Tako da bi ja tu prichu kak je ta ekipa super uzeo s dozom rezerve.
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”