Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la Grufnar »

Pozdrav,

Evo reko sam bio Grofu da cu pokazati cime sam se zabavljo zadnje vrjeme pa eto:

Dugo vec sam htio Dune - Board game ali kako je igra "out of print" vec valjda 25 godina poceo sam razmisljati kako da ju napravim. Postoji nekoliko verzija redizajna koju su ljudi napravili i nakon malo usporedjivanja odlucio sam se za verziju koju je napravio gospodin Scott Evert (nije mi bila najljepsa istina ali sadrzi obje ekspanzije). Razmisljo sam dosta dugo o tome ali prije jedno mjesec dana sam bas reko to je to idem se primit posla. I tako nakon duzeg testiranja, usporedjivanja materjala, ljepljenja i tome slicnih stvari evo konacan rezultat:

slika

slika

Ok nije jos 100%, plocu su mi rekli u tiskari na ce mi napraviti pravu, ova je samo privremena. Spice tokene, nesto kao novci u igri, su trebali biti stakleni tokeni al na kraju sam se predomislio tako da cu i njih od kartona napraviti a do tada budem koristio one za victory pointe iz Small Worlda. I na kraju cu morati jos neku kutiju srediti.

Napravio bi ja to vec sad istina sam moram te troskove rasporediti da zena ne posjedi bas skroz odma tako da kroz jedno 3 tjedna ce sve biti gotovo :D
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la Dibbler »

Aplauz za trud, stari... Ako nije problem, postaj vijesti o napretku svog projekta.

Inače, FFG se sprema reizdat Dune, ali u TI settingu (zvat će se Rex). Navodno im Herbertova zaklada uskraćuje prava na korištenje originalnim materijalom. No pošto sama igra i njena mehanika nisu vlaništvo zaklade već FFG-a, igra će ipak izaći (uz facelifting)...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la grof »

@Grufnar, svaka čast majstore! Sve pohale na projektu.

Ako te interesira možeš (kada bude gotovo) napisati kakav članak + slike, pa da puknemo na portal kao kakav osvrt, recenziju, nešto... vjerujem da bi ljudi rado pročitali kako nastaje jedan home uradak... a još i tako dobro izveden.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la Grufnar »

Hvala, hvala,

Znam sve to da je FFG najavio "Twilight Imperium Rex" i nabavit cu ga cim izadje :D

Samo nije mi se dalo cekati a i opet....nece to biti Dune. U ovoj igri nekako se sve tematsko odlicno uklapa u setting.

@Grof
Moze, nije problem. Mislim i sada je sve to igrivo al tih par detalja samo je ostalo. Iako da sada radim iz pocetka bi neke stvari malo drugacije napravio, mozda bi da sam karte malo tanje napravio...cim to spomenem doma zena me gleda poprjeko i odma je: "Kaj ces sada nove karte iz pocetka raditi" :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la grof »

Grufnar je napisao/la:...cim to spomenem doma zena me gleda poprjeko i odma je: "Kaj ces sada nove karte iz pocetka raditi" :D
Sve mi je jasno! :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la buraz »

respect :)
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la thegrey »

Bravo,

znam kako ti je bilo. Odradio sam "projekt Dune" prije 6-7 mjeseci. Jedino je bed sto jos uvijek ceka na igracku premijeru, ali se nadam da ce skoro i to doci na red.
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la Grufnar »

hvala :D

A nisam ja toliko ceko na prvo igranje, to je bilo odma drugi dan :D
glasswalker
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la glasswalker »

Ovo je predobro.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Moja zadnja zanimacija - Dune: Board game

Post Postao/la grof »

Kartice si printao doma ili si dao u tiskaru?

Pitam zbog vrste papira za kartice. Zanima me zbog nekih vlastitih projekata...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”