[ANKETA] Posebni oglasni web site

Forum za sve rasprave vezane uz oglase

Da li oglase preseliti na novi web site kao zasebne?

DA - bolje da su oglasi izdvojeni iz foruma i imaju svoj posebni web site
16
37%
NE - ostaviti kako je sada. Dobro je i ovako
27
63%
 
Ukupno glasova: 43
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

[ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

Zanima me koliko bi zajednica ovdje bila zainteresirana, odnosno koliko bi odobravala ideju oko otvaranja posebnog web site-a za oglašavnaje igara na webu udruge.

Konkretno mislim da OSClass open source softver za izradu web oglasnika.
Takav oglasnik imao bi sređene kategorije, filtere, bolji sustav pretrage i sve ostale điđe koje i imaju oglasnici, a koje je nemoguće implementirati na forum (jer to niti nije namjena jednog foruma).

Osim što bi oglasi bili razgovjetniji i pregledniji, te bolje klasificirani i automatski vođeni, bili bi i vidljiviji na googleu jer oni ne predstavljaju forumsku raspravu.

Nekakav downsize ovoga vidim u činjenici da bi se ljudi manje osvrtali na forum, pa oni koji su na forum došli isključivo zbog kupnje/prodaje igara više ne bi dolazili ovdje, te je manja šansa da bi sudjelovali u nekim raspravama van oglasa, no s druge strane oni koji ovdje samo oglašavaju i tako baš ne sudjeluju u nečemu drugome.
Također, za ovaj OSclass nisam pronašao dodatak za aukcije, no njih je ovdje kod nas na forumu do sada bilo tako malo da mi je to čak i zanemarivo kao mana.

Ja se kao admin više ne bih trebao baviti kojekakvim pluginovima za ocjenjivanje prodavača/kupaca i sl, na forumu kojih zapravo i nedostaje i pitanje je vremena kada će ovi trenutni prestati raditi.

Eto, dajte svoje mišljenje ili u komentaru i/ili na anketi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la Stips »

grof je napisao/la: 28 svi 2019, 15:13
Nekakav downside ovoga vidim u činjenici da bi se ljudi manje osvrtali na forum, pa oni koji su na forum došli isključivo zbog kupnje/prodaje igara više ne bi dolazili ovdje, te je manja šansa da bi sudjelovali u nekim raspravama van oglasa,
Neka idu!
Doviđenja Zbogom im.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

BTW, ovako to izgleda onda u praksi:

http://www.pcbuvljak.com/
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la gogo666 »

Ovisi sto zelis postic.
Mogu ti dat primjer glazbenog foruma, koji je prije nekih 10+ godina postao najjaci forum/portal s temom instrumenata bas na krilima glazbenog oglasnika, koji je bio 500x bolji od tad jedinog oglasnik.hr

A pokrenula su ga dva (tada) klinca iz fore.
Da dam kompletnu pricu - stvar se pocela raspadat kad su poceli komercijalizirat forum adsima i sponzorima, a i oni su poceli gubit interes nakon nekog vremena.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

gogo666 je napisao/la: 28 svi 2019, 17:46 Ovisi sto zelis postic.
Mogu ti dat primjer glazbenog foruma, koji je prije nekih 10+ godina postao najjaci forum/portal s temom instrumenata bas na krilima glazbenog oglasnika, koji je bio 500x bolji od tad jedinog oglasnik.hr
Želim dati veću prepoznatljivost oglasnika za rabljene društvene igre pod okriljem udruge. Mislim da će se isti lakše proklamirati kao zaseban site (sa svojom poddomenom) nego ovako unutar foruma. Mislim da bi se i dobri oglašivači bolje istaknuli na zasebnom siteu nego ovdje, gdje krpamo nekakve pluginove da nam to odrade. S foruma bi ostavili (zbog navike) link prema ovom novom oglasniku.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la joezg »

Na prvu mi je zvučalo kao odlična ideja, a sada više nisam siguran, iako je moguće da je.

Najviše me brine vidljivost novih ponuda. Ja pratim forum isljučivo preko "nepročitanih postova" i tako ne mogu promašiti novi oglas s igrama. Nekako mi paše taj ritam. Vidim oglas, pogledam, kupim ili zaboravim... Kad neko bumpa vidim da li je cijena zanimljivije i tako...

S druge strane, ne vidim zašto oglašivač ne bi postao na forum linkove na oglasnik s novim stvarima i obavijest da je npr. smanjio cijene. Tako da mislim da bi stvar ipak funkcionirala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post (ukupno 4):
grofsadistikomiki0102dado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

joezg je napisao/la: 29 svi 2019, 09:45 Na prvu mi je zvučalo kao odlična ideja, a sada više nisam siguran, iako je moguće da je.

Najviše me brine vidljivost novih ponuda. Ja pratim forum isljučivo preko "nepročitanih postova" i tako ne mogu promašiti novi oglas s igrama. Nekako mi paše taj ritam. Vidim oglas, pogledam, kupim ili zaboravim... Kad neko bumpa vidim da li je cijena zanimljivije i tako...

S druge strane, ne vidim zašto oglašivač ne bi postao na forum linkove na oglasnik s novim stvarima i obavijest da je npr. smanjio cijene. Tako da mislim da bi stvar ipak funkcionirala.
Da, i ja se kolebam s ovom idejom. S jedne strane mi se čini dobrom jer bi takav oglasnik mogao dobiti jedan novi zamah kod populacije koja uopće niti ne zna da se preko foruma udruge mogu prodavati/kupovati rabljene igre. Takav oglasnik i oglase iz njega lakše je i reklamirati po društvenim mrežama, pa čak i po forumu kao što kažeš. Tamo bi ponuda mogla biti lakše pretraživom, imala bi kategorije i filtere i ljudi se ne bi trebali registrirati na forum samo zato da nešto prodaju. Sam sustav oglasnika "tjerao" bi oglašivače da svoje igre oglase pojedinačno i s fotkama, a sustav bi automatski brisao neaktivne i prodane oglase, pa ne bi nastajala hrpetina prodanih oglasa-postova koje se na kraju ipak nikad ili vrlo rijetko čisti.

Vidim za sada da je anketa dosta podjednako podijeljena (za sada), pa ću vrlo vjerojatno krenuti s testnom instalacijom u nekom trenutku i vidjeti kako to uopće u funkcionira i koje opcije su dostupne. Možda na kraju ispadne da je sve nezgrapno i odustanem od daljnje implementacije. U taj proces ću vrlo vjerojatno uključiti i par nas aktivnih ovdje, pa da zajednički vidimo odgovara li sve to skupa ili ipak ne. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la ratnip »

Uzmite u obzir da je Njuškalo apsolutno zatrpano oglasima za društvene igre do te mjere da je gotovo nemoguće pronaći "interesantni" oglas, tj. oglas osobe koja prodaje rabljenu društvenu igru koja bi bila interesantna nekom iz ovog hobija za normalnu cijenu - što zbog činjenice da hrpa ljudi jednu Yu-Gi-Oh kartu smatra "društvenom igrom", što zbog hrpe konfekcijskog smeća koje se stavlja u ovu kategoriju, što zbog ustaljene prakse da ljudi Njuškalo ne koriste kao oglasnik nego kao svoj besplatni web-shop. Ne bi me čudilo da nekakav poseban oglasni web site vrlo brzo postane "proxy" za sve ovakve oglase s Njuškala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 3):
grofsadistikoSatarash
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la grof »

Da, štima razmišljanje, no kako bi ovo bio specijaliziran oglasnik s posebnim naglaskom na moderne društvene igre, sva konfekcija bi se trpala pod ostalo i lako filtrirala od ostalog sortiranog materijala. Zapravo strogo bi se kategorizirale moderne i klasične društvene igre, pa neka se prodaju sve, ali svaka u svojoj kategoriji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
vedran87
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: [ANKETA] Posebni oglasni web site

Post Postao/la sismis »

Kad bolje razmislim, ne znam koja bi bila ciljana skupina tog oglasnika.
Ako je to populacija koja ne zna da ovdje postoji kupnja/prodaja, onda me oni ne zanimaju jer nece imati igre koje su meni interesantne - cisto sumnjam da ce se kod njih naci kopija Clash of Cultures. U najboljem slucaju pojavit ce se Stone Age koji su dobili na poklon i nije im se dalo citat pravila, a najvjerojatnije Monopoly, Drinkopoly, Carcassone i Catan. Cijene ce takodjer biti upitne jer ne znaju za grupne nabave i zupija, vec im referenca moze bit Carta.
Bojim se da ce bit poplava gluposti i onda necu imat volje provjeravati ceg sve ima. Nema sansi da bude korisnije od New posts kategorije. Koja te pak namami da komentieas postove na forumu, poput ovog :D

E da, i sretno s kategorizacijom..
- klasicna? valjda misli na sah. Kupijo sam Monopoli Hrvacka nema dvi sedmice ako to nije moderno nije nist mi smo imali onu plavu vidi kako se sareni. Izem ti kako sam mogo znat da mali Ibro ima istu tako stacusad sovim djava ga odnijo sta sad invalid juzernem..
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
miki0102
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”