Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam recimo imao slučaj isto da sam igru "ugrabio" po nižoj cijeni nego je to netko kasnije od mene ponudio i prodavatelj je ispoštovao dogovor, svaka mu čast, ali imao sam i slučaj gdje sam rušio cijenu ali uz dogovor ako do datog datuma netko ponudi više igru proda tome drugome, što se na kraju i dogodilo. Takav je bio dogovor i ja se nisam ništa ljutio.
slika
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 116
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 616 puta
 pohvaljen: 237 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Teehee(R) »

sadistiko je napisao/la: 23 ožu 2019, 17:59 Ja sam recimo imao slučaj isto da sam igru "ugrabio" po nižoj cijeni nego je to netko kasnije od mene ponudio i prodavatelj je ispoštovao dogovor, svaka mu čast, ali imao sam i slučaj gdje sam rušio cijenu ali uz dogovor ako do datog datuma netko ponudi više igru proda tome drugome, što se na kraju i dogodilo. Takav je bio dogovor i ja se nisam ništa ljutio.
Ja sam prosli tjedan imao baš suprotno: lik povisio cijenu igre za 30kn nakon što smo dogovorili prodaju. Kao, netko je ponudio više, pa sad hoću li ja to ili ne. Uzeo sam ju je i dalje cijena bila dobra, al sam mu objasnio da to nije fer.

S druge strane, njegova roba, može raditi sa njom šrogod hoće.
(cijena je bila i dalje niska, čak i sa tim povećanjem)

I da, nije prodaja prek foruma pa ne ide negativni komentar. :roll:
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »


Teehee(R) je napisao/la:
sadistiko je napisao/la: 23 ožu 2019, 17:59 Ja sam recimo imao slučaj isto da sam igru "ugrabio" po nižoj cijeni nego je to netko kasnije od mene ponudio i prodavatelj je ispoštovao dogovor, svaka mu čast, ali imao sam i slučaj gdje sam rušio cijenu ali uz dogovor ako do datog datuma netko ponudi više igru proda tome drugome, što se na kraju i dogodilo. Takav je bio dogovor i ja se nisam ništa ljutio.
Ja sam prosli tjedan imao baš suprotno: lik povisio cijenu igre za 30kn nakon što smo dogovorili prodaju. Kao, netko je ponudio više, pa sad hoću li ja to ili ne. Uzeo sam ju je i dalje cijena bila dobra, al sam mu objasnio da to nije fer.

S druge strane, njegova roba, može raditi sa njom šrogod hoće.
(cijena je bila i dalje niska, čak i sa tim povećanjem)

I da, nije prodaja prek foruma pa ne ide negativni komentar. :roll:
Ne smije raditi što hoće. Kad ponuditelj da ponudu i kupac istu prihvati, ponuditelj više nema mogućnost povući/mijenjati ponudu. Sklopljen je ugovor i gotova priča. To što netko krši ugovor, to je druga priča.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
vex
slika
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 116
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 616 puta
 pohvaljen: 237 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Teehee(R) »

Dogovor nije ugovor..
Ovi su korisnici zahvalili autoru Teehee(R) za post:
smurfORnot
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

Ponuda + prihvat ponude = ugovor

U trgovini dogovor nije ništa drugo nego ugovor.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk


slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

Da je u nekoj drugoj situaciji s većim vrijednostima prodavatelj s imenom i prezimenom napravio ovako nešto, kupac koji bi zbog toga pretrpio štetu imao bi čisti sudski spor. Dokaz bi mu bile pisana ponuda i pisani prihvat ponude koje čak i u ovom mom slučaju postoje (forumski post + PM prepiska).

Naravno da kod trgovine igrama na forumu za takva postupanja neće i ne može biti posljedica (mala vrijednost, nema štete, anoniman prodavatelj) ali to ne znači da prodavatelj ima pravo raditi takve stvari.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Zadnja izmjena: priroda15, dana/u 23 ožu 2019, 21:23, ukupno mijenjano 2 puta.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la sadistiko »

priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:23 Da je u nekoj drugoj situaciji s većim vrijednostima prodavatelj s imenom i prezimenom napravio ovako nešto, kupac koji bi zbog toga pretrpio štetu imao bi čisti sudski spor. Dokaz bi mu bile pisana ponuda i pisani prihvat ponude koje čak i u ovom mom slučaju postoje (forumski post + PM prepiska).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zar stvarno?
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

sadistiko je napisao/la:
priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:23 Da je u nekoj drugoj situaciji s većim vrijednostima prodavatelj s imenom i prezimenom napravio ovako nešto, kupac koji bi zbog toga pretrpio štetu imao bi čisti sudski spor. Dokaz bi mu bile pisana ponuda i pisani prihvat ponude koje čak i u ovom mom slučaju postoje (forumski post + PM prepiska).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zar stvarno?
Da. Ponuda i prihvat mogu čak biti i usmeni ali to je teže dokazivo (svjedoci).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la miki0102 »

priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:43
sadistiko je napisao/la:
priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:23 Da je u nekoj drugoj situaciji s većim vrijednostima prodavatelj s imenom i prezimenom napravio ovako nešto, kupac koji bi zbog toga pretrpio štetu imao bi čisti sudski spor. Dokaz bi mu bile pisana ponuda i pisani prihvat ponude koje čak i u ovom mom slučaju postoje (forumski post + PM prepiska).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zar stvarno?
Da. Ponuda i prihvat mogu čak biti i usmeni ali to je teže dokazivo (svjedoci).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zašto prodavač ne bi smio povući proizvod koji prodaje iz same prodaje pa makar i uz obrazloženje da proizvod nije više dostupan!? :D

Ok evo recentnog primjera. Od UGG-a sam za Novu godinu naručio 3 igre koje su bile na prodaju na web stranici i to bar još dva dana nakon moje uplate. Na kraju je ispalo da jednu više nemaju na zalihama (iako je i dalje na stranici stajalo da je imaju), drugu su mi poslali krivu (oglašavali su osnovnu igru, a slali su ekspanziju - valjda onaj sistem ako prođe, prođe). Treća igra je bila ok no nju nebi uzeo da nije bilo prve dvije. Za prvu su mi uredno vratili novac, za drugu su mi vratili gotovo sav novac, ali nakon što sam im ju vratio, a treća je ostala kod mene. U cijeloj ovoj zbrci su se kao ispričali, ali nisu osječali nikakvu krivnju za svoje postupke iako su mi za drugu igru refundali za euro ili dva manje novaca i natjerali me da idem do Buzina kako bi im igru poslao nazad. Čisto sumnjam da bi to imalo osnove za ikakvu tužbu. :-)
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Shich »

miki0102 je napisao/la: 24 ožu 2019, 00:42
priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:43
sadistiko je napisao/la:
Zar stvarno?
Da. Ponuda i prihvat mogu čak biti i usmeni ali to je teže dokazivo (svjedoci).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zašto prodavač ne bi smio povući proizvod koji prodaje iz same prodaje pa makar i uz obrazloženje da proizvod nije više dostupan!? :D

Ok evo recentnog primjera. Od UGG-a sam za Novu godinu naručio 3 igre koje su bile na prodaju na web stranici i to bar još dva dana nakon moje uplate. Na kraju je ispalo da jednu više nemaju na zalihama (iako je i dalje na stranici stajalo da je imaju), drugu su mi poslali krivu (oglašavali su osnovnu igru, a slali su ekspanziju - valjda onaj sistem ako prođe, prođe). Treća igra je bila ok no nju nebi uzeo da nije bilo prve dvije. Za prvu su mi uredno vratili novac, za drugu su mi vratili gotovo sav novac, ali nakon što sam im ju vratio, a treća je ostala kod mene. U cijeloj ovoj zbrci su se kao ispričali, ali nisu osječali nikakvu krivnju za svoje postupke iako su mi za drugu igru refundali za euro ili dva manje novaca i natjerali me da idem do Buzina kako bi im igru poslao nazad. Čisto sumnjam da bi to imalo osnove za ikakvu tužbu. :-)
Uspoređuješ grešku i namjeru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
vedrinko
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”