Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »


miki0102 je napisao/la:
priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 21:43
sadistiko je napisao/la:
Zar stvarno?
Da. Ponuda i prihvat mogu čak biti i usmeni ali to je teže dokazivo (svjedoci).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zašto prodavač ne bi smio povući proizvod koji prodaje iz same prodaje pa makar i uz obrazloženje da proizvod nije više dostupan!? :D

Ok evo recentnog primjera. Od UGG-a sam za Novu godinu naručio 3 igre koje su bile na prodaju na web stranici i to bar još dva dana nakon moje uplate. Na kraju je ispalo da jednu više nemaju na zalihama (iako je i dalje na stranici stajalo da je imaju), drugu su mi poslali krivu (oglašavali su osnovnu igru, a slali su ekspanziju - valjda onaj sistem ako prođe, prođe). Treća igra je bila ok no nju nebi uzeo da nije bilo prve dvije. Za prvu su mi uredno vratili novac, za drugu su mi vratili gotovo sav novac, ali nakon što sam im ju vratio, a treća je ostala kod mene. U cijeloj ovoj zbrci su se kao ispričali, ali nisu osječali nikakvu krivnju za svoje postupke iako su mi za drugu igru refundali za euro ili dva manje novaca i natjerali me da idem do Buzina kako bi im igru poslao nazad. Čisto sumnjam da bi to imalo osnove za ikakvu tužbu. :-)
Prodavač može povući ponudu za proizvod ali narudžbe koje je zaprimio prije povlačenja dužan je ispuniti.
U tvom slučaju je prodavatelj ispravio svoju pogrešku (nije mogao ispoštovati ugovor sklopljen tvojim prihvatom njihove ponude + poslana kriva igra). Dakle, nema nikakvog spora. Naravno da ne bi imao osnove za tužbu jer realno nisi pretrpio nikakvu štetu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Valsim »

priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 14:34 Nedavno sam imao jednu neugodnu situaciju s kupnjom igre preko foruma pa me čisto zanima što mislite.

Dogovorio sam kupovinu rabljene igre od jednog korisnika. Pristao sam na prvotnu cijenu koju je tražio iako je ista bila niti 40kn manja od cijene nove igre na igraj.si, ali smo dogovorili da će mi dati free sleevove i da će mi ju dostaviti u moj kvart. Ne bi sigurno kupovao igru za tu cijenu da ju kćerka nije jako željela.
Znači dogovorimo kupoprodaju u petak i trebamo samo dogovoriti primopredaju. Čovjek mi kaže da se kroz tjedan ne može naći ali da se vidimo idući vikend ako mi je u redu. Ja kažem nema problema. Razmjenimo brojeve telefona.
Smatram igru kupljenom, kažem kćerki, veseli se ona, veselim se ja.

Bliži se vikend, pajdo se ne javlja. Javim mu se u četvrtak na whatsapp da dogovirimo susret a on mi mrtav hladan kaže da je igru prodao drugome, u kompletu s još jednom igrom koju je prodavao.
Kažem pajdi da to nije bilo korektno, pojasnim mu pravilo ponude/prihvata ponude, te da se tako u forumaškoj zajednici ne ponaša, a on me uvjerava da je to što je napravio u redu i da bi tako sigurno učinili i drugi s ovog foruma.

Bi li? slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Imao sam svojedobno sličnu situaciju, samo malo zamijenjene ulogu, i još je razlika što sam naletio na Njuškalu.
Radilo se o nešto starijoj ediciji igre, ali s dvije ekspanzije i po iznimno povoljnoj cijeni. Reklo bi zvuči predobro da bi bilo istinito. Uglavnom nazvao sam lika i rekao mi je da je već nažalost s nekim dogovorio za sutradan, ali... Ako dođem do večeras do njega po igru i platim 50kn više, da je igra moja. Ostao sam doslovno na koju sekundu brain freezed. Onak Okee, stvarno mi je ponudio da oboje ispadnemo đubre. Što je najbolje skužio sam po razgovoru po opisu mjesta prebivališta moje konkurencije u kupovini, da se radi o osobi ovdje s foruma koju poznam. Tako da je prodavač zbilja govorio istinu da je još netko zainteresiran, a ne da poput nekih ide na blef pa te mulja o više fantomskih interesenata, a sve kako bi izmuzli još malo novca. Lijepo sam mu se zahvalio na ponudi ali da ne mogu na tako nešto pristati. Možeš si misliti koji je to osjećaj kada se netko već par dana raduje nečemu, samo je pitanje vremena kada se trebate naći, i onda te na dan u vrijeme dogovora se nazove i kaže bez imalo beda prodao sam nekom drugom za više. Razumijem da svakom bude žao kad na kraju skuži da je mogao možda još bolje proći, ali cmon, zar je par kuna više važnije od neke gubitka ljudskosti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
priroda15dadoTeehee(R)
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la miki0102 »

Valsim je li možda bilo riječ o Village!? :D
Priroda nisam baš shvatio ovo što si napisao. Da se možda bolje izrazim. Drugu igru koju sam naručio u toj istoj narudžbi bila je osnovna igra Runebound 3 edition , a poslali su mi ekspanziju za tu igru i to nikako slučajno jer su i drugima slali isto. Kad sam ih obavijestio da su mi poslali ekspanziju, a oglašavali su osnovnu igru oni su mi napisali da su s time upoznati i cijela je priča išla u tom smjeru da mi za te novce koje sam im uplatio za osnovnu, prodaju tu ekspanziju, a onda će mi kasnije nabaviti osnovnu igru. (Stich ništa drugo nego pokušaj prevare - ako prođe, prođe) Kad sam im rekao da sam na njihovoj stranici kupio osnovnu igru i da nju hoću, a da me ekspanzija ne zanima nakon par dana su mi javili da njihovi dobavljači na zalihi nemaju te niti neće imati tu osnovnu igru te da im pošaljem ekspanziju nazad ukoliko ju ne želim i da će mi onda kad ju zaprime refundirati novce (što da sam odlučio zadržati ekspanziju i da sam htio osnovnu igru također!? Bi li i onda bilo da je nema kod dobavljača!?) . Sve je trajalo petnaestak dana jer su navodno bili na godišnjem. Kod refundiranja vratili su mi manje nego sam im ja uplatio (bilo je oko 2 eura razlika pa mi nije bilo bitno dalje voditi raspravu) tako da odmah mogu vas ostale upozoriti da kad od UGG-a naručujete prvo sve provjerite, a onda postavite narudžbu pošto nisu baš pouzdani.

Kad je riječ o ovom slučaju koji ti se dogodio priroda naravno da nije korektno što je taj korisnik napravio no to se događalo prije i događati će se i ubuduće. Vi niste potpisali nikakav ugovor pa čak ni usmeni pošto mu nisi najavio da ga snimaš i da njegovo da u vašem dogovoru oko kupoprodaje igara znači potpisivanje ugovora već ste se načelno dogovarali o prodaji i to je to.
Znam da ti je ostao gorak ukus u ustima no na takvo nešto moraš biti spreman kad kupuješ preko foruma ili njuškala. Sam si rekao da je kod Igraj.si igra koštala 40 kn više pa zašto onda kupiti rabljenu kad za malo veće novce možeš dobiti novu uz koju ti isporuče i račun kao dokaz transakcije. Veći je problem kad od nekog kupiš igru pod to da je cjelovita, a fale joj neke komponente. To bi već bila prevara, ali za policiju nebitna pošto je manje od 500 ili 1000 ili koliko pak kuna. (zaboravio sam koliko je bilo)
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Valsim »

miki0102 je napisao/la: 24 ožu 2019, 19:13 Valsim je li možda bilo riječ o Village!? :D
Nije bio Village u pitanju. Zar je i tu bilo sumnjivih radnji :( .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la miki0102 »

Valsim je napisao/la: 25 ožu 2019, 17:47
miki0102 je napisao/la: 24 ožu 2019, 19:13 Valsim je li možda bilo riječ o Village!? :D
Nije bio Village u pitanju. Zar je i tu bilo sumnjivih radnji :( .
Bio je za 50kn pa sam pomislio da je to to. :D
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Valsim »

miki0102 je napisao/la: 25 ožu 2019, 19:39 Bio je za 50kn pa sam pomislio da je to to. :D
Wut?!? Za 50 kuna :o .
Pa to je bila kupovina godine :bravo .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la miki0102 »

Valsim je napisao/la: 27 ožu 2019, 10:18
miki0102 je napisao/la: 25 ožu 2019, 19:39 Bio je za 50kn pa sam pomislio da je to to. :D
Wut?!? Za 50 kuna :o .
Pa to je bila kupovina godine :bravo .
I još je sve bilo netaknuto. Ni brojevi na generacijama nisu bili stavljeni. ;-) Mislio sam si tko zna što ću dobiti, a tip me molio samo da ne odustanem. :D
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la Valsim »

Oke, sad sam već ljubomoran :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la smurfORnot »

Po BGG-u ima primjera koliko hočete, kada neki webshop stavi krivu cijenu, ekipa navali, plati...ovi shvate grešku, cancelaju ordere i refundaju iznos.
Ebay također nudi mogucnost cancelanja aukcije za sellera ...
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »


miki0102 je napisao/la:Vi niste potpisali nikakav ugovor pa čak ni usmeni pošto mu nisi najavio da ga snimaš i da njegovo da u vašem dogovoru oko kupoprodaje igara znači potpisivanje ugovora već ste se načelno dogovarali o prodaji i to je to.
Ovo nije točno. Sve sam objasnio kako stvari u trgovini stoje s pravne strane, pa da se ne ponavljam.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”