[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Studioworks »

Stipsonov je napisao/la: 26 lis 2017, 10:41 Ma to je ta neka toksična ekipa. Kad bih ih nazvao pravim imenom ispao bih vulgaran. 'Nije mi zabavno gledati tuđe aukcije', ma nemoj? Onda ih nemoj gledati. Kad su sigurni iza foruma, volio bih da mi netko u lice interferira dok petljam sa novcem. A ako hoćeš prodavati Kemet i po 1000 kn, koga briga. Imaš svoje razloge zašto toliko tražiš, ako ti prođe prođe ako ne ne, tvoja stvar. I nije to nikakav spam - zapravo su spam ti snorkijevci koji upadaju sa glupim komentarima. Pogotovo što toliko pametuju oko cijena igara, a ne pametuju po ostatku foruma: dajte pričajte o mehanikama u igrama, uspoređujte igre, tipkajte partije, nego se ovdje pravite pametni. I onda kad pogledaš ekipu koja se trudi, nešto pišu, kako DIY složiti igru, opišu partiju, napišu recenziju, upada u rasprave, a ova ekipa - njih *ebe što netko prodaje po nekoj cijeni koja ima ne paše. I to je njihov prilog: smetati. Tužno.
Mislim da sam jako daleko od toksičnog na ovom forumu, a svoje mišljenje sam iskazao na mjestu predviđenom za to (na temi za komentiranje cijena). Na kraju u biti ti ispadaš toksičan jer upravo ideš meni sr*** što komentiram nešto što je tema ovog topica. Bila je cijela halabuka oko onog usera kada je stavio nenormalne cijene na malim oglasim pa su mu se zaspamali oglasi i onda je pokrenut ovaj topic baš za komentiranje. I sad sam ja u qurcu šta tu komentiram. Ludo.

Očito nije baš jasno bilo, ali pod zabavno sam mislio na jeftino. Više puta dnevno pratim male oglase i dosta igara sam kupio ovdje. I onda jedan dan ne pogledam forum i imam 30 nepročitanih oglasa od kojih 15 od tipa koji ih je prije prodavao igre u jednom postu, ali eto, sjetio se čovjek da bi mogao zgrnuti još 10 kuna pa napravio aukciju za svaku igru pojedino. I onda bumpa svaki dan i stalno ispadaju ti topici koje apsolutno nikoga ne zanimaju na prvom mjestu. I mene to živcira i spam mi je i na ovom topicu ću to jasno i glasno napisati. I smeta mi kada ljudi nauštrb početnika ili manje upoznatih idu zarađivati lovu i to ću ovjde napisati. I definitivno sam za to da se igre jefitinije prodaju na forumu da fluktuacija istih bude veća. Eto, Sadistiku prodao Robo Rally za 100 kuna, po meni fer cijena. A za jednog frenda sam ovdje prodavao Android BG, rekao je da traži 350 kuna, kad sam mu rekao da je lud je rekao da pustim. Na kraju je prodan za 250. I to je po meni prava cijena za tu rabljenu igru.

Već sam u nekom ranije postu rekao i apsolutno još stojim iza toga, da je board gaming community jako friendly i da većina ljudi rado pomaže ostalima koje zanima hobi, a po meni prodaja polovnih igara po nerealno visokim cijenama sigurno ne pomaže communityju. Ali sigurno se neću nigdje drugdje ići petljati ljudima oko cijene igara, ali da ću na ovom topicu reći da je po meni visoka cijena, to sigurno hoću jer je ovo mjesto za to.

A reći da je jedini moj prilog smetanje na ovom forumu je po meni tužno jer samo letimičnim pregledom profila se jasno vidi di sam i šta komentirao i šta sam sve organizirao i čime se bavio. Ovako prozivanje ljudi je jadno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post (ukupno 3):
sadistikoGospRaf0Satarash
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la stoka »

a niko ne razmišlja da možda dikod neko stavi cijenu ZA KOJU SE SPREMAN ODREĆI IGRE...evo recimo, ja sam stavio igru serbien muss sterbien za 350 kuna. svjestan da to cjenovno nije neki mamac (možda 10 posto manja cijena nego u trgovini, ne računajući shipping). zapravo igru ne prodajem nego želim kupit this war of mine, za koji nemam novaca. al eto, ako bi proda ovu (koju ne igram) za 350 kuna doda 100 - 150 i imam this war of mine. da je žarko želim prodat stavija bi 300 kuna il manje. al nisam (jer je za toliko jednostavno ne želim dati), i nije se prodala, niti će...potonit će u bespućima malih oglasa i neću je bumpat.
eto, ne znam ima li tu ko šta vidit krivo, jesam koga zajeba, prevarija, nisam...
ma triba zabranit rasprave o cijenama jer je to potpuno besmisleno...ne kužim ljude koji se javljaju i prozivaju...
uvijek se sjetim one priče iz biblije...iako ona ima i dublje značenje...di radnici dolaze na neko polje i dogovore se s gazdom radit za zlatnik cijeli dan...onda dođe za uru vrimena druga grupa i dogovori se isto za zlatnik, pa tako svakih uru druga grupa, na kraju neki dođu u pet popodne i isto se dogovore za zlatnik...naravno, ovi šta su radili cili dan su se pobunili da to nije pošteno. a ovaj će njima: jeste se dogovorili sa mnom da ćete radit za zlatnik?jeste. jesam vas isplatija?jesam. pa šta onda gledate šta se s drugima dogovaram, to nisu vaša posla.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 7):
kockicadlakarmiljenkodadoStipsAhilyapriroda15
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la smurfORnot »

E a mogao bi ja stavit sve igre iz kolekcije, jedno 30+ komada, aukcija, pa nek bude cijena 10kn manja nego u trgovini...naravno, ima i obojanih pa njima moram dosta dici cijenu, ok, ove koje imaju ekspanzije moram dignut cijenu vecu nego u trgovini jer ipak moram trosit vrijeme da razvrstam sto je u kojoj ekspanziji. I ajmo bumo svakih dan dva. Pretpostavljam da je to ok? Posto jelte, nije nis protivno pravilima. Pa koga zanima nek gleda, kog ne zanima, neka preskoci:D
Mislim to bi moglo napravit jos par clanova cisto da ekipa dnevno mora listat par stranica topica da im nije dosadno :D
Dobro da ste mi dali ideju...aj nije da mi se nes zuri prodati, ali ako mi je nes srcu drago mozda dignem.cijenu vecu nego u trgovini sentimentalnosti radi, a tko zna...mozda se nade netko naivan i kupi :D
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la priroda15 »

Predlažem da počnemo slat poruke ljudima koji na njuškalu prodaju stvari po cijeni za koju MI smatramo da je previsoka. Jer nas eto živcira to vidjet tamo. Svašta.....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

A možda bi najpoštenije prema svima (tim više što do dana današnjeg nitko ne želi moderirati ovaj podforum) bilo jednostavno ukinuti mogućnost odgovora na oglas.
Oglas bi imao samo prvi post objave. Bumpirati se i tako može posebnom opcijom koju još nitko ne koristi ali može. Oglašivač može po potrebi mijenjati prvi post, a sve drugo rješava se putem privatnih poruka.
Kada je nešto prodano jednostavno se zaključa da ostane kao arhiva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 6):
dadoLourdinkockicaJelena PelenaStipsmiljenko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la smurfORnot »

priroda15 je napisao/la: 26 lis 2017, 22:17 Predlažem da počnemo slat poruke ljudima koji na njuškalu prodaju stvari po cijeni za koju MI smatramo da je previsoka. Jer nas eto živcira to vidjet tamo. Svašta.....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Misliš da to ne rade neki? rofl
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la priroda15 »

Iskreno se nadam da ne. Što bi bilo sljedeće, zapalit im kriż ispred kuće?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la marge »

nažalost ovakve rasprave samo odbijaju ljude s foruma ;-(
nisam na ničijoj strani, ali mislim da je sama rasprava u ovakvom obliku nepotrebna i štetna..
idem probat malo pisat dojmove o igrama da se skrene pažnja s ovoga ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 5):
kockicadlakargrofStipsstoka
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

marge je napisao/la: 27 lis 2017, 07:43 nažalost ovakve rasprave samo odbijaju ljude s foruma ;-(
nisam na ničijoj strani, ali mislim da je sama rasprava u ovakvom obliku nepotrebna i štetna..
idem probat malo pisat dojmove o igrama da se skrene pažnja s ovoga ;-)
Zato i sugeriram ukidanje postanja u oglasima.
Samo prvi post, kontrolirano bumpanje i ostalo preko PP-a.
Ostaje mi samo riješiti problem s aukcijama da se i one održavaju u strogo kontroliranim uvjetima. Posebni podforum za aukcije bi donekle riješio problem jer bi ga izolirao na zasebno mjesto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Lourdin
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Antomon »

Ne vidim čemu sterilizacija podforuma. Mene to jednako odbija kao i besmislne rasprave.
Puno puta na oglasima bude korisne rasprave i zezancije koja svima odgovora.
Na masu drugih foruma postoje sustavi žutih/crevnih kartona, privremenih banova i sl. Zašto se ne uvede takav sustav ?
Potreba za njime je ionako jednom mjesečno max.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
DeX
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”