[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Odgovori
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

Ok, shvatio sam vašu poantu: U redu je zaj**ati ljude, dokle god oni to ne kuže. Sorry ekipa, ali ja nisam jedan od takvih. :zvizdi Ja sam mislio da je smisao ovog foruma popularizacija društvenih igara i da je to u ovakvoj, relativno maloj, zajednici važnije od nečijeg osobnog profita. Očito nije....
Ali, kako kolega Gordan kaže: ovo je slobodan forum. I stoga smatram da mogu (i hoću) komentirati cijene dokle god mi admini isto ne zabrane ili dokle god me ne izbace s foruma.
Pusa svima koje je uznemirilo moje komentiranje i poseban pozdrav svima onima kojima je moje komentiranje otvorilo oči. :ljubav :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 2):
kockicaShaljo
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1187 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Antomon »

Ajmo novi krug.

Teoretski primjer. Dakle ja prodajem Alhambru za 300 kn. Odigrana 2 puta, igra je očuvana.
Recimo da nisam lagao o stanju igre te da je igra stvarno očuvana, tako da kupca nisam doveo u zabludu o očuvanosti igre.
Kako sam tu ja zajebao ikoga osim sam sebe jer sam precjenio igru ?
Kako ja štetim hobiju i zajednici ako sam precjenio igru ?
Jedino sam naštetio sam sebi jer igru neću prodati i dobit ću reputaciju u "zajednici" kao netko tko nabija igrama cijene.
Pa nisu ljudi debili da odmah lete i kupe prvi oglas nekoga tko kupuje Alhambru za 300 kn.
Ako jesu, izvući će vrijednu lekciju.
Sorry, ali u današnje doba smatram da je obaveza kupca biti informiran jer su informacije dostupne posvuda, ako ćeš uložiti imalo vremena.

Više zajednici šteti ovakvo dušebrižništvo. Dođe novi član u zajednicu i pročita ovu raspravu. Neće se uopće usuditi staviti igru na prodaju jer riskira da ga netko prozove kako nabija cijene i onda da ne ispadne šupak, će ići spustiti cijenu. To se nije dogodilo samo jedanput.
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Marijan »

Ja ne razumijem zašto napadate lika, ok je imati još jednog prodavača. Sam će se prilagoditi tržištu kako bude išlo jednostavno. I neki drugi prodavač (svi znaju tko je) koji prodaje na njuški nema najbolje cijene pa ekipa isto uzme od njega tu i tamo. Mislim da nikako ne može biti loše imati više prodavača. A odvraćanje novih igrača, haha, sjećam se sebe dok sam kupio prvu igru u CM-u, i nije mi bilo nimalo žao dok sam saznao za druge načine kupnje, štoviše prisutnost više prodavača može rezultirati samo pozitivom za zajednicu po meni.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

Antomon je napisao/la: 20 vel 2017, 22:12 Ajmo novi krug.
.....
Nema novog kruga. Game over. rofl rofl
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la DarkDefender »

Antomon je napisao/la: 20 vel 2017, 22:12 Teoretski primjer. Dakle ja prodajem Alhambru za 300 kn. Odigrana 2 puta, igra je očuvana.
Recimo da nisam lagao o stanju igre te da je igra stvarno očuvana, tako da kupca nisam doveo u zabludu o očuvanosti igre.
Kako sam tu ja zajebao ikoga osim sam sebe jer sam precjenio igru ?
Tako sto nekome pokusavas uvaliti Alhambru. :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la kockica »

Antomon je napisao/la: 20 vel 2017, 22:12 Sorry, ali u današnje doba smatram da je obaveza kupca biti informiran jer su informacije dostupne posvuda, ako ćeš uložiti imalo vremena.
Stvarno ne zauzimam niciju stranu, ali "oprosti" :bleh , sto je ako ne davanje informacija kako se mogu naci jeftinije igre? Zasto te informacije ne bi bile dostupne i ovdje ako ih je netko voljan dijeliti?
Shaljo
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 ruj 2014, 13:43
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Shaljo »

Antomon je napisao/la: 20 vel 2017, 22:12 Sorry, ali u današnje doba smatram da je obaveza kupca biti informiran jer su informacije dostupne posvuda, ako ćeš uložiti imalo vremena.
Obveza je kupca biti informiran ali u isto vrijeme pruzanje te informacije smatram nepristojnim???
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shaljo za post:
Satarash
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Gordan »

Dodao bih dvije stvari.

Prvo, kad se u gradu pojavi novi trgovac koji prodaje debelo ispod cijena ostalih (dumping), svi ostali mu j*** mater jer im ruši cijenu. (I nerijetko se skupe i polome mu kosti :D ako mogu.) Može se problem postavit i s druge strane. Ako ljudi stvarno plaćaju polovne igre po previsokim cijenama, onda se ja, kao potencijalni kupac, ne mogu nadat da će se igra koja me zanima pojavit po povoljnoj cijeni. Zato mi je u interesu da cijene u oglasima budu niže. Ne očekujem da se prodaje za bagatelu, ali kako sam već spomenuo - polovna igra bi trebala bit IMHO osjetno jeftinija od nove.

Drugo (i ovo govorim načelno, ne nužno vezano uz autora ovog oglasa), treba razlikovat dvije vrste ponuđača na forumu. Jedna kategorija su ljudi koji kupuju igre i igraju ih. Nekad se zezneš pa kupiš nešto što ti zapravo ne leži. Ili ne leži tvojoj ekipi pa ti ipak sjedi na polici. Neke igre si jednostavno izigrao i više ne dolaze na red jer su ih pregazili novi naslovi. U svakom slučaju, imaš igru koja ti više ne treba i pokušavaš vratit dio uloženog (kako bi kupio novu igru :D naravno).
Druga kategorija ponuđača su oni koji u ovome vide biznis. Ljudi koji su tko zna kako došli do igara, možda su ih igrali, a možda i nisu i zapravo gledaju kako zaraditi na njima. Ukratko - šverceri. :bleh Dobro, možda je preteška riječ, nek bude - trgovci. E sad, znam da biznis pokreće ovaj šugavi kaptalistički svijet i da je sveti profit zapravo jedina današnja religija na zapadu, ali ja na to, jebiga, ne pristajem. Postoje tu i trgovci protiv kojih nemam ništa. Recimo onaj Slovenac koji je na kraju otvorio i firmu. Čovjek se trudi dat pristojne cijene i bit konkurentan. Al ako će netko klasičnom balkanskom sitnom poduzetniku (kupi jeftino, prodaj skupo budali koja hoće platit) uprskat posao dobrom informacijom - dobije :thumbs :thumbs od mene.
I stvarno ne vidim kako ovakvi trgovci rade dobro našoj gejmerskoj zajednici i zašto je dobro imat još jednog takvog. (Opet vidi prvi dio ovog posta - nabijanje cijena.)

Ponavljam, ne kažem da se ovo odnosi na autora prvog posta u ovoj raspravi niti sam zapravo nešto posebno komentirao njegove cijene.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Satarash
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Gordan »

Shaljo je napisao/la: 20 vel 2017, 23:50
Antomon je napisao/la: 20 vel 2017, 22:12 Sorry, ali u današnje doba smatram da je obaveza kupca biti informiran jer su informacije dostupne posvuda, ako ćeš uložiti imalo vremena.
Obveza je kupca biti informiran ali u isto vrijeme pruzanje te informacije smatram nepristojnim???
Touché!
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

Zanimljivo kako se napad na dušebrižnika pretvorio u potpuno novo dušebrižništvo. :bleh

Ajd da završim s ovime s moje strane jednom zauvijek, iako su kolege više manje sve rekle.

Dakle, mi nismo zajednica koja broji na tisuće igrača, nego u vrh glave jedva 200 ljudi. Nadalje, treba uzeti u obzir i činjenicu da možda nisu svi članovi zajednice zaposleni, odnosno mamini/tatini sinovi, pa si mogu priuštiti svaku igru koju požele jer se "ne žele zezati s alternativnim mogućnostima naručivanja-gubiti vrijeme na traženje jeftinijih igara-izvoditi razne kerefeke i uštedjeti 50kn....", štogod ste već naveli ranije....
Mnogim ljudima je nabavka novih igara luksuz. E pa upravo ti razlozi su ono što me tjera da komentiram cijene ako smatram da su "presrane ". Razlika u tome je što ja svoje znanje o nabavci igara po nižim cijenama DIJELIM s ljudima, jer mi je nenormalno ići tražiti zaradu na ovako maloj zajednici.

Zašto bi dopustio da netko kupi Alhambru/ El grande / Thurn und taxis / Zooloretto..... po cijeni od 200+ kuna, kad sam svjestan činjenice da je ebay.de preplavljen tim igrama i da ih se može relativno pristupačno nabaviti po cijenama od 40-70kuna!!
Zašto si čovjek za 200kuna ne bi priuštio 3-4 igre umjesto jedne? Zašto?? Zašto ne bih to saznanje podijelio sa zajednicom?? Cilj je popularizacija društvenih igara u RH, zar ne?? Cilj je da mi ljudi ne odgovaraju sa: "oh, to nešto kao čovječe ne ljuti se?", kad im kažem da igramo društvene igre.

Ili griješim možda??

Malo jasnije sada?

Ili nije?? szbunjen

P.S. koga god zanima kako jeftino naći neku igru na ebay.de, neka se slobodno javi na pm. Neće biti prvi, jer sam već nekolicini objasnio način i drago mi je i sretan sam kad mogu pomoći ljudima.

A vi "dušebrižnici dušebrižnika" sad slobodno raspalite svim silama. Moj odgovor ionako više nećete dočekati. :bleh :bleh
Zadnja izmjena: Satarash, dana/u 21 vel 2017, 07:48, ukupno mijenjano 2 puta.
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”