[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la dlakar »

Ja sam sve svoje osvojene igre prvo ponudio autoru posta od kojeg sam prepisao odgovore. Ako ju nije htio, donirao sam igraonici. Nema mi smisla to prodavat

Naravno, pid uvjetom da mi se ne sviđa...
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Antomon
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la joezg »

Ahilya je napisao/la: 14 ožu 2019, 21:33 Koja bi to onda bila cijena koju nitko neće platiti?

Ne bih ga prodala za 25 000, ali ni za cijenu iz salona.
Pa naravno da nećeš za cijenu iz salona jer nitko neće kupiti za cijenu iz salona.. Pogledat ćeš na njuškalo i malo procijeniti i onda probati prodati za najviše koliko možeš ili tako nešto, ovisno o okolnostima. Sigurno nećeš razmišljati da si ga dobila džabe pa ćeš ga prodati za jedno 30.000 manje nego što realno možeš dobiti, jer si i tako zaradila. Barem ja ne vjerujem da hoćeš.

Moj argument je naravno doveden do apsurda, ali u osnovi je ista stvar. Ako sam dobio igru koja košta 400kn u dućanu i mislim da je mogu prodati za 300 pa neću je dati za 150 zato jer sam je dobio džabe. Barem to neću učiniti samo zato što sam je dobio džabe.

Ne kažem da svi uvijek trebaju ići za maksimalnim profitom. U redu je igru dobivenu na nagradnoj igri, a koja ti ne treba, i donirati nekom ili prodati prijatelju za male novce, ali mi je sasvim razumljiva i prihvatljiva ideja prodati za maksimalan profit.

Ako dobro shvaćam, čini mi se da je tebe zasmetalo što je čovjek pokušava prodati za cijenu nove, što bi uistinu mogli biti bedasto, ali vrag ga zna. Da sam na nagradnoj igri dobio Kickstarter pledge of rising suna, bez puno muke bi ga prodao za bar 50% više, i to ako mi se žuri.

Ali koja je tu uopće šteta učinjena? Ako traži previše, neće prodati pa će sniziti. Ako proda, znači da ne teži previše, a ako ti želiš kupiti, ponudi manje uz obrazloženje pa se možda dogovorite ili ćeš barem dobiti razlog zašto misli da može prodati po toj cijeni.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la sadistiko »

Ma ne treba se uopće zamarati time. Nek svako traži koliko želi, a to hoće li je prodati je druga stvar. Mene jedino malo smeta što je možda taj tajming za koliko vremena možeš bumpati post malo prekratak tako da mi se čini da neki non stop forsiraju igre i ono idem pogledat i cijene još uvijek kakve su bile prije pola godine. Ne znam samo kako im se da tražiti non stop istu cijenu pol godine ili možda i duže, pa nije ovo glavni kolodvor pa će naići neka nova budala koja ne zna koliko nešto vrijedi. Al onda si opet pomislim, nije moja stvar, ako imaju volje nek pokušavaju. Al da se mene pita ja bi stavio bump limit na 7 dana minimum.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la miki0102 »

Pa neka svatko traži koliko hoće. Ako je preskup nitko mu igru neće kupiti i to je to. Ne znam zašto se opet poteže rasprava oko cijene rabljenih ili poklonjenih igara. Uvijek igru možeš kupiti u trgovoni.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la dlakar »

Slažem se. Ja sam samo naveo svoja razmišljanja i način kako ja postupam...isto tako me nije briga koliko netko traži za svoju imovinu ... Ne zamaram se time. Niti me bump ne opterećuje previše. Jednostavno ne čitam oglase koji se ponavljaju.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Ahilya »

dlakar je napisao/la: 14 ožu 2019, 23:41 Slažem se. Ja sam samo naveo svoja razmišljanja i način kako ja postupam...isto tako me nije briga koliko netko traži za svoju imovinu ... Ne zamaram se time. Niti me bump ne opterećuje previše. Jednostavno ne čitam oglase koji se ponavljaju.
Tak i ja, samo iznosim svoje mišljenje, nije temeljeno na jednom oglasu. Ne prigovaram nikome niti potežem raspravu.

Nekad se ponadam da ću igru moći kupiti po nižoj cijeni, kad ju već nisam ja osvojila :D , a na kraju vidim da osoba traži poprilične novce. To je njegovo pravo, a na moju je štetu jer bih radije dala manje. :mrgreen:
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la: 14 ožu 2019, 23:22 Ma ne treba se uopće zamarati time. Nek svako traži koliko želi, a to hoće li je prodati je druga stvar. Mene jedino malo smeta što je možda taj tajming za koliko vremena možeš bumpati post malo prekratak tako da mi se čini da neki non stop forsiraju igre i ono idem pogledat i cijene još uvijek kakve su bile prije pola godine. Ne znam samo kako im se da tražiti non stop istu cijenu pol godine ili možda i duže, pa nije ovo glavni kolodvor pa će naići neka nova budala koja ne zna koliko nešto vrijedi. Al onda si opet pomislim, nije moja stvar, ako imaju volje nek pokušavaju. Al da se mene pita ja bi stavio bump limit na 7 dana minimum.
Valsim je napisao/la: 03 ožu 2019, 15:58 Bilo bi možda najbolje ako bi se dalo implementirati da gumbić za bumpanje bude aktivan jedanput u tjedan dana, ili 10 dana. Uglavnom na neko određeno razdoblje. Nakon toga je gumbić deaktiviran i ne može se koristiti sve dok ne istekne postavljeno predviđeno vrijeme.
Slažem se, i predložio sam svojedobno da bude minimalno tjedan dana. Ali sada mislim da bi minimalno trebalo biti 10.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la roverandom »

Ja bi radije da se uvede ono da svaki bump smanji cijenu za 1-5kn.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la sadistiko »

hahaa, ma ko će bit dežurni policajac?
Nema od toga ništa.
slika
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la josip767 »

Ajde ljudi manite se ćorava posla :) Ponuda i potražnja određuje cijenu, dakle tržište će odradit svoje. A tko će za koliko i kada prodati, ma koga briga :D Uostalom petak je, više se zamarat treba gdje otići za vikend nešto pojesti i popiti :)
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”