[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Gordan »

Shipping je praktički nepostojeći jer ljudi naručuju grupno za 5€ poštarine koju podijele između sebe, a carine iz EU nema. Pa ti vidi...
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la smurfORnot »

Pa mozda je covjek iz Amerike narucivao sve te igre, pa je tu sad vec znacajnija postarina i carina i pdv. Jos dobivate jeftino te igre kolko bi vas kostale da narucujete preko bare. Nemojte ga odmah napadati :D
Druga stvar to sto vi sad svi tu mucki iza leda narucujete iz daleke nam Francuske, te ne placate pdv carinu i shipping, te samim time otezavate poslovanje malim poduzetnicima xD

A mogle su se i kod doticnog naci rabljene verzije njemackih igara, koje su dapace veoma povoljne u njemackoj, ali eto, prodavao ih je skuplje nego noven novcate engleske verzije. Mislim ima logike, posto nam je svima daleko blize njemacko govorno podrucje, te vecina hrvata ne govori engleski, jos od Austro-Ugarske drugi sluzbeni jezim nam je njemacki. Jedino mi nije jasno kako su takve prilike bile neprepoznate od domacih nam gejmera, te su iz mjeseca u mjesec i dalje bile na njuskalu...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Satarash
mmoonbird
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 06 pro 2016, 11:09
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la mmoonbird »

Ekipa sve je to super, ali većinu mojih igara ne možete naručiti grupno na Philibertu.
Eventualno na GeekMarketu i to pitanje po kojoj cijeni + shipping koji sigurno nije 5 eura.

Većina izvana šalje osigurano, a taj shipping je oko 17 eura iz Njemačke.
Belgija / Nizozemska / UK još barem 5 eura gore.

Gdje to ima za kupiti recimo novi zapakirani DOMAINE za male pare?
Ili ROYAL TURF / WINNER'S CIRCLE / GOA / TRADERS OF GENOA stara izdanja...

Kužim vas, al to nije ista kategorija :)
Argumentirajte i dajte mi linkove na te super cijene da i ja kupim super jeftino.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

mmoonbird je napisao/la: 19 vel 2017, 15:34 Molim vas samo normalno mi objasnite što je sve i zašto točno precijenjeno?
Dosta igara koje imam su nove i rijetke, i nisu baš tako jeftino nabavljene iskreno.
Ako nađete jeftiniju online ponudu uključujući shipping i carinu spustit ću vam cijenu.
Pozdrav svima
Evo, ja ću ti pokušati normalno objasniti:
1. ako se sjećaš, ja sam ti se, u dobroj namjeri, prije nekoliko mjeseci javio na mail i rekao ti da je nerealno tražiti za Alhambru 250kn jer se ista dosta često pojavi za manje od 100kn (svoj primjerak platio cijelih 60kn). Ti si mi odgovorio da je to realna cijena s obzirom na cijenu u carti i tu je naš razgovor završio.
2. Nadalje, mi smo zaista malo tržište i ekipa je jako izbirljiva, tako da ti je to još jedan razlog slabe prodaje.
3. Ja već neko vrijeme nabavljam preko njemačkog ebay-a te svakodnevno gledam što je u ponudi i po kojim cijenama i većinu ovih igara koje ti nazivaš "rijetkima" sam upravo često tamo viđao po relativno smiješnim cijenama. Tak da ti ni to ne stoji.

Evo ti jedan sasvim banalan pimjer s tvoje liste:
Merchants & marauders - tražiš 400kn za nju.
U Carti košta, mislim 541kn. S bonom od 30%, kojeg možeš zaraditi ovdje na forumu prevodeći pravila, dobiješ novu novcatu igru iz Carte za 379 kn. Zašto bi onda itko uzimao polovnu, kad uz malo truda može do nove? Kužiš?

Ili npr. Domaine prodaješ za 400kn, a ovdje na forumu se prodavao za 100.

Nemoj se sada uvrijediti, samo sam ti normalno pokušao odgovoriti na tvoje pitanje. Naravno da ti možeš svoje igre cijeniti onoliko koliko ti misliš da vrijede, ali to ti ne znači da će ih i drugi toliko cijeniti. Pogotovo stoga što je, kako sam već naveo, riječ o ograničenom tržištu.

Edit: u međuvremenu si postao ovo gore, pa da i to razjasnim: igre s njemačkog ebay-a nisam naručivao na adresu u Hrvatskoj, nego na frendovu u Njemačkoj, tako da me shipping u principu često izašao kud i kamo skuplje od same igre - 4 do 5 eura. :lol:
Nadalje, ako ti i dalje nije jasno, upitaj kolegu epica, budući sam i njega u detalje uputio u to kako naručujem preko ebay.de, te je i on dosta toga nabavio u zadnje vrijeme po zaista smiješnim cijenama.

Edit 2: Ajd, evo ti rariteta, pa kupuj:

Goa - ti ju prodaješ za 400kn, ovdje je 300 neotvorena, za razliku od tvoje koja je otvorena:

http://www.ebay.de/itm/GOA-NEUAUFLAGE-S ... Sw1DtXLdW~

Handler of genoa - ti ju prodaješ za 300, ovdje je za 260:

http://www.ebay.de/itm/Die-Handler-von- ... SwLnBX3ACE

Ovo sam pronašao ovako na prvu, s time da ih zna biti i po puno povoljnijim cijenama.

P.S. Nadam se da je dovoljno argumentirano....
Zadnja izmjena: Satarash, dana/u 19 vel 2017, 21:32, ukupno mijenjano 2 puta.
mmoonbird
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 06 pro 2016, 11:09
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la mmoonbird »

Hvala na komentaru, sve što si rekao stoji i nema nikakve uvrede :)
Daj mi molim te javi ako opet vidiš taj Domaine za 100kn...uh!
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

mmoonbird je napisao/la: 19 vel 2017, 21:24 Daj mi molim te javi ako opet vidiš taj Domaine za 100kn...uh!
Upravo ga gledam. Na polici. :lol: :lol:

A da opovrgnem i taj cinični ton:

viewtopic.php?f=17&t=3850&p=27455&hilit=domaine#p27455

:sretno
mmoonbird
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 06 pro 2016, 11:09
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 6 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la mmoonbird »

Edit 2: Ajd, evo ti rariteta, pa kupuj:

Goa - ti ju prodaješ za 400kn, ovdje je 300 neotvorena, za razliku od tvoje koja je otvorena:

http://www.ebay.de/itm/GOA-NEUAUFLAGE-S ... Sw1DtXLdW~

Handler of genoa - ti ju prodaješ za 300, ovdje je za 260:

http://www.ebay.de/itm/Die-Handler-von- ... SwLnBX3ACE

Ovo sam pronašao ovako na prvu, s time da ih zna biti i po puno povoljnijim cijenama.

P.S. Nadam se da je dovoljno argumentirano....
Oprosti, ali to su cijene bez shippinga i uračunatog PayPal fee-a.
Goa bi ukupno izašla 53,50 eura (malo preko 400kn), a Genoa 44 eura što je čak 350kn.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Satarash »

mmoonbird je napisao/la: 19 vel 2017, 22:04 Oprosti, ali to su cijene bez shippinga i uračunatog PayPal fee-a.
Goa bi ukupno izašla 53,50 eura (malo preko 400kn), a Genoa 44 eura što je čak 350kn.
Oprosti ti, ali to su cijene sa shippingom do frenda u Njemačkoj (kao što već prije napomenuh) ali očito nisi skužio.
I te sam dvije igre koje si naveo, onako nabrzinu ubacio u tražilicu i dobio ovo. Inače ih bude na aukcijama po kud i kamo nižim cijenama. Samo treba tražiti i biti strpljiv. Tak da, opet me nisi uvjerio u opravdanost svojih cijena.

Nebi se ja inače puno zamarao ovime, no jako mi se sviđa ova boardgaming zajednica u hrvata i osjećam se dužnim dati do znanja ljudima kad osjetim da nešto nije u redu.
Ali opet napominjem - tko voli, nek izvoli.
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la miljenko »

Ljudi, daj se skulirajte!!
Neka svatko prodaje po cijeni po kojoj želi...
Svuda oko vas su stvari koje su na neki način precijenjene...

Ovakvo ponašanje će samo potjerati potencijale prodavače dalje od foruma i sajta.
Nemamo svi frendove u Njemačkoj i neda se svima zajebavati s kojekavim kerefekama da bi došli do 50kn jeftinije igre...

Pustite ljude da prodavaju i nude šta hoće i po koliko hoće... Ako ima publike, prodati će, a ako ne ili će korigirati cijene ili zaglaviti s igrom :kava

A kad si već pasivno-agresivno "opraštamo", oprostite na dreci 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post (ukupno 5):
sadistikokockicadlakargrofKilla
Shaljo
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 ruj 2014, 13:43
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la Shaljo »

mmoonbird je napisao/la: 19 vel 2017, 22:04 Oprosti, ali to su cijene bez shippinga i uračunatog PayPal fee-a.
Goa bi ukupno izašla 53,50 eura (malo preko 400kn), a Genoa 44 eura što je čak 350kn.
Ma ti si zapravo daleko najjeftiniji samo su ti ovdi malo ljudi blesavi pa vole kupovat skuplje. Ako si toliko uvjeren da su tvoje cijene korektne sta se raspravljas tu sa nama debilima, sigurno ce ti neko kupit onda te igre. Nije da su vec cilu vjecnost na njuskalu... oh wait. Ka sta je vec nekoliko ljudi napomenulo, mala je skupina ljudi koja boardgamea u hrvatskoj i morala je razvit razne taktike za povoljniju nabavu igara (grupni shipping, narucivanje na prijateljeve adrese vani itd.). Iman doma 30-ak boardova. Da san ih kupova u tebe to je otprilike sve sta bi ima u kuci.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shaljo za post:
Gordan
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”