[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la marge »

ajme meni, opet isti razgovori, ja bih recimo ovakve bespotrebne rasprave zabranil na forumu, jer štete puno više nego tamo neki oglas.. eto npr. ja došel na forum se informirat kaj ima novo, a dočekalo me ovo "sranje" i eto uopće više nemam volje čitat dalje, idem radije pivo popit da se malo smirim..

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
miljenko
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Mago de Umago »

Ne znam da li ste se dotakli ovoga negdje na forumu,a nema smisla da cesljam sve teme.

Napraviti temu gdje bi ljudi davali good/bad refove za obavljene kupnje/prodaje. Tu ne bi ocjenjivali npr. dogovorenu cijenu jer nju ili prihvatis ili ne prihvatis nego npr. brzinu placanja/slanja, stanje igre u odnosu na opis i slicne stvari.

To smo imali na par foruma, konkretno vezano za MTG i dobro dodje kod ugovaranja. Primjer, ako je netko bio dobar u 10ak kupovina onda u nacelu nema straha da mu saljes igru prije nego plati, a platit ce u roku od 2-3 dana jer je trenutno jako zauzet.

Eto, cisto prijedlog...
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la dado »

U svakom oglasu imaš gore pored naslova oglasa palac gore i palac dolje i možeš ostaviti komentar vezano uz kupnju.
I svaki član ima na profilu ugled oglašivača gdje možeš pogledati komentare vezano uz kupnju/prodaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
danijel2008
slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la danijel2008 »

Mago de Umago je napisao/la: 23 vel 2021, 12:58 Ne znam da li ste se dotakli ovoga negdje na forumu,a nema smisla da cesljam sve teme.

Napraviti temu gdje bi ljudi davali good/bad refove za obavljene kupnje/prodaje. Tu ne bi ocjenjivali npr. dogovorenu cijenu jer nju ili prihvatis ili ne prihvatis nego npr. brzinu placanja/slanja, stanje igre u odnosu na opis i slicne stvari.

To smo imali na par foruma, konkretno vezano za MTG i dobro dodje kod ugovaranja. Primjer, ako je netko bio dobar u 10ak kupovina onda u nacelu nema straha da mu saljes igru prije nego plati, a platit ce u roku od 2-3 dana jer je trenutno jako zauzet.

Eto, cisto prijedlog...
Postoji to. Ugled oglašivača. Na vrhu svakog posta za prodaju, gore desno.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la marge »

a ugled kupca jel ima?
kak da recimo ja oznacim da je mago de umago uredno platil?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la priroda15 »

Ne znam koliko ima smisla uvoditi ugled kupca jer kupac može platiti ili ne platiti. Ako je odlučio kupiti igru, platit će. Ne znam, možda se varam..
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Mago de Umago »

marge je napisao/la: 23 vel 2021, 13:15 a ugled kupca jel ima?
kak da recimo ja oznacim da je mago de umago uredno platil?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Upravo to.

ja sam npr. tek bio dosao na ovaj forum i vidim prodaje se igra koju zelim. Posaljem pm, dogovorimo, kaze prodavac da salje vec danas, a ja mu odmah najavio da sam u velikoj guzvi i da necu moci uplatiti jos koji dan jer mi banka ima glupo radno vrijeme. Tako je i bilo, poslano mislim u petak, stigla igra odmah u utorak mislim, a ja sam uplatio tek u cetvrtak (6 dana od slanja).

U ovom slucaju recimo prodavac napise good ref: Mago, ja napisem good ref: prodavac i onda se updejta lista s good/bad nickovima.
priroda15 je napisao/la: 23 vel 2021, 13:25 Ne znam koliko ima smisla uvoditi ugled kupca jer kupac može platiti ili ne platiti. Ako je odlučio kupiti igru, platit će. Ne znam, možda se varam..
Pa osim kao sto sam gore napisao moze biti i primjer da netko rezervira igru pa odustane. I ako recimo to napravi par puta onda takvoj osobi neces rezervirati igru sljedeci put.

Isto tako ako se pojavi neki novi prodavac, prvi post mu je i on sad prodaje neku igru za 400kn - ziher mu necu platiti unaprijed. Ali zato on moze vidjeti da sam ja dobar kupac i moze biti siguran da ga necu zeznuti.
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la DarkDefender »

Mozes dati i kupcu referencu. Ja nisam jos nista prodao pa svejedno imam reputation 1 jer me mado pohvalio da sam mu uredno platio igru. :)

Iako nisam vidio kako mogu viditi neciji ugled osim ako taj netko ostavi post u malim oglasima.
vtmaster
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 01 lis 2019, 11:18
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la vtmaster »

Neki frajer prodaje steam keyeve board gejmova po 50-60% cijenama, a to se sve skupa moglo uzeti za 8 eura u humble bundleu, cisto da znaju ljudi da ce vjerojatno opet kad tad biti takva ponuda i da nema smisla za tipa terraforming mars 13 eura dati, kad se moglo i moci ce se najvjerojatnije sve skupa za manje uzeti
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Antomon »

Kako znaš da si star i čangrizav?

Kada te užasno nerviraju ljudi koji kada bumpaju svoj oglas ne pobrišu iz naslova oglasa igre koje su odavno prodali/koje više nisu na prodaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 5):
frastarcBojan1983kockicaZorzyMago de Umago
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”