Webinar

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Webinar

Post Postao/la sadistiko »

https://www.facebook.com/events/1313122975492734/

Jel tko vidio ovo? To naš kolega s foruma jel da?
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Spectre
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la dendarii42 »

ne znam koji je taj
slika
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la Spectre »

OK webinar za one koji su potpuno neupučeni u moderne društvene igre, no prevelik naglasak na nepotrebno objašnjavanje pravila koje će ionako svi morati detaljno naučiti, a ne na tematike, potrebne strategije, dojmove učenika, primjerenu dob i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Spectre za post (ukupno 2):
dendarii42Buffybot
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Webinar

Post Postao/la Ahilya »

Ja sam došla oko 17:15, još se nije moglo ući.. Odjednom je sekundu kasnije bilo 18:30 i više se nije moglo ući. :mrgreen:
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la dendarii42 »

Spectre je napisao/la: 13 ožu 2019, 19:21 OK webinar za one koji su potpuno neupučeni u moderne društvene igre, no prevelik naglasak na nepotrebno objašnjavanje pravila koje će ionako svi morati detaljno naučiti, a ne na tematike, potrebne strategije, dojmove učenika, primjerenu dob i sl.
ako bude druga runda prilagodit ću. hvala na komentaru. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Spectre
slika
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la Spectre »

Ah, ipak si taj. :) Gle, meni to sve bilo poznato pa su mi dijelovi bili dosadni, no vjerujem da je ciljanoj publici to bilo taman, što čini mi se i ocjene potvrđuju. Svakako velika pohvala za promociju društvenih igara u školama. :thumbs
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la sadistiko »

ja ipak nisam mogao prisustovati jer sam "morao" :-) naučiti @miljenko i Borisa kako se ne igra Xia :-) Za utjehu, baš je bila dobra partija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miljenko
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la Butch »

Trebas poraditi malo na materijalima.
A i bome na odabiru igara.

Velik je broj casual igara koje vizualno nisu obeshrabrujuce, a prilicno su zabavne i jednostavne za objasniti.
The Mind, Codenames, King of Tokyo, itd.
Da ne znam nista o drustvenim igrama i da mi netko krene pricati o Catanu, samo bih se iskljucio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
Buffybot
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la docich »

Se moze naknadno pogledat

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la dendarii42 »

Butch je napisao/la: 14 ožu 2019, 11:35 Trebas poraditi malo na materijalima.
A i bome na odabiru igara.

Velik je broj casual igara koje vizualno nisu obeshrabrujuce, a prilicno su zabavne i jednostavne za objasniti.
The Mind, Codenames, King of Tokyo, itd.
Da ne znam nista o drustvenim igrama i da mi netko krene pricati o Catanu, samo bih se iskljucio.
Moraš uzet u obzir da je webinar bio namijenjen knjižničarima i ostalim prosvjetnim djelatnicima. U velikoj većini to su ljudi koji ne znaju apsoluno ništa o društvenim igrama osim da Monopoly i Čovječe ne ljuti se postoje.
Prilikom odabira igara fokusirao sam se prvenstveno na dostupnost igre. Jer garantirano 95% polaznika neće ići istraživati BGG, tržnicu na ovom forumu, igraj.si, Philibert ni Cartu Magicu. Možda će neki te stvari potražiti na njuškalu ili e-bayu, ali ne mogu ih nabaviti tako za škole jer im je za to potreban račun. Tako da ovdje King of Tokyo i The Mind otpadaju. Codenames sam spomenuo i preporučio.
Fokusirao sam se na igre iz Müllera jer je on najrašireniji po Hrvatskoj. Polaznici webinara bili su iz cijele zemlje i nije svima Carta Magica pri ruci.
Cilj mi je bio potpuno neiskusnim polaznicima prikazati smjer u kojem su se igre razvile i koje mogućnosti su im dostupne za početak istraživanja. Nije imalo smisla predstavljati im igre koje su im nedostupne i/ili preskupe za nabavu. Bez obzira koliko bile bolje od ovih koje sam predstavio.

Zahvaljujem na komentaru i nadam se da će se još ekipe javiti jer me zanima kako popraviti. Slažem se sa @Spectre da sam mogao smanjiti opisivanje pravila i bolje opisati učinak igara na učenike i tematiku. Tako da ako bude još koji webinar svakako ću to napraviti.

@docich webinar nije sniman jer Carnet to dodatno naplaćuje. Ali bilo je dosta interesa tako da postoji neka šansa da bude još jedna sesija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Spectre
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”