Webinar

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Webinar

Post Postao/la ratnip »

Quinns sa SU;SD-a je održao par predavanja o modernim društvenim igrama publici koja nije u tom svijetu, i meni osobno je njegov pristup odličan:



Možda nije zgorega baciti pogled i ukrasti par ideja. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 4):
dendarii42grofsadistikoBuffybot
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la Valsim »

Sad sam tek skužio temu i podsjetilo me da sam skroz zaboravio da sam prije dvije godine održao predavanje na SFerakonu 2017. na temu povijesti i razvoju društvenih igara.
http://sferakon2017.sferakon.org/wp-con ... etalji.pdf (2 stranica)
Kolega Veljko je bio snimao. Morao bih izmaltretirati da napokon stavi na Youtubeu. Doduše nisam imao priliku ni sam odgledati, možda bolje da ne stavlja :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Buffybot
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la sadistiko »

Evo jučer sam sudjelovao, više - manje cijelo vrijeme, na webinaru. Ne znam je li webinar o istim igrama svaki put ili je svaki puta druga tema, ali koliko sam stigao (jer sam taman na pola imao početak sata u školi pa sam preskočio kojih 20-30 minuta) meni se svidjelo predavanje, jedino imam zamjerku na malo lošiju prezentaciju, al dobro bitnije je što prezenter priča ;-) Koliko sam na kraju skužio ljudi su bili jako zadovoljni i bilo je i konstruktivnih pitanja na koja je Dejan stigao odgovarati.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 04 tra 2019, 11:22 Evo jučer sam sudjelovao, više - manje cijelo vrijeme, na webinaru. Ne znam je li webinar o istim igrama svaki put ili je svaki puta druga tema, ali koliko sam stigao (jer sam taman na pola imao početak sata u školi pa sam preskočio kojih 20-30 minuta) meni se svidjelo predavanje, jedino imam zamjerku na malo lošiju prezentaciju, al dobro bitnije je što prezenter priča ;-) Koliko sam na kraju skužio ljudi su bili jako zadovoljni i bilo je i konstruktivnih pitanja na koja je Dejan stigao odgovarati.
Hvala :D

Prilikom konverzije prezentacije na Adobe Connect došlo je do neke greške pa su se na par slajdova slova pomaknula i nedostajalo je prvo slovo. Ako nešto drugo nije štimalo reci mi da prepravim za idući put. Ako ga bude.

Iste igre prezentiram svaki put (Catan, Crcassonne, Dixit, Azul, Camel Up, One night ultimate werewolf, Codenames, TTR, Timeline, Pandemic, Forbidden island/desert - zadnjih 6 nakratko prođem na samom kraju čisto da prikažem alternative, ostale opisujem detaljnije). Odabrao sam ih prvenstveno prema dostupnosti pošto je webinar na državnoj razini pa sam se fokusirao na naslove iz Müllera koji je dosta proširen po Hrvatskoj.

Održao sam sada tri webinara i dosadašnje povratne informacije su jako pozitivne. Ekipa kaže da je očekivala jako malo i nešto potpuno drugačije, a da su saznali puno novoga.
Jedna kolegica mi je nakon prezentacije poslala fotku Catana. Isti dan su otišli u Müller i kupili si igru za doma.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 4):
dadogrofvedran87sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la sadistiko »

Ma ne, to znam da si rekao da je došlo do neke greške, mene je više zasmetalo par slajdova gdje je ona bijela-siva pozadina (ili kakva već je) i onda samo neka jadna slova. Djecu pokušavam naučiti u školi da to ne rade, da im prezentacije moraju biti zanimljive, sa što više slika i što manje teksta. Ovo tvoje svakako nije bijela pozadina i hrpetina teksta na kakve sam prezentacije navikao kad netko dođe nešto prezentirati u školu od čega mi je muka (tako sam i sam mogao negdje u miru pročitati knjigu a ne na slajdovima gdje se jedva vidi čitati tekst). Ono, ja bi tu još malo dodao živosti, boje, možda koju grafiku dodatno, ništa pretjerano. U svakom slučaju pohvale, ono koliko sam mogao čuti, meni je to bilo dobro, dobro da privuče one koji nemaju pojima o modernim društvenim igrama, naravno da nećeš takvo nešto prezentirati HC boardgamerima i to ne treba ni očekivati od ovakvog jednog webinara. Bit će mi drago ako uspiješ dalje nastaviti s webinarima - nek ljudi znaju!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dendarii42
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Webinar

Post Postao/la dendarii42 »

Pa to zapravo i ja izbjegavam. Malo više teksta sam imao samo na slajdovima gdje nabrajam elemente modernih igara i gdje sam popisao udruge koje polaznici mogu kontaktirati.
Slajdovi na kojima sam prezentirao igre sastojali su se samo od 2-3 slike igara i informacija o broju igrača, dobi i trajanju. Istina, nisam imao animacija, ali bitno mi je bilo igru prezentirati na daljinu i kroz slike.
Ali kužim te. I ja skroz izgubim interes kada vidim puno crnih slova na bijeloj podlozi. Pa kad samo redom čitaju što tamo piše.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
sadistiko
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”