Program za INA

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

vi se zaje... a ja još uvijek nisam siguran koju od mojih igara da im prvu pokažem.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la kockica »

Ingenious?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
marge
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Program za INA

Post Postao/la DarkDefender »

Ja mislim da ne mozes puno faliti sto god da odaberes. Pogotovo ako nisu nista prije igrali (ili su igrali Monopol). Sve ce im biti super. Ja bi jedino izbacio iz izbora neke jako atmosfericne igre jer mislim da neces imati atmosferu za takvo nesto u ucionici s puno dice.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Program za INA

Post Postao/la smurfORnot »

Kod cure u školi su jako dobro bile prihvacene ove social deduction - bang dice, good cop bad cop, avalon, codenames, murder in HK.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

Ne čitate što sam napisao!
Nešto od onoga što ja imam. A ja mrzim deduction i igre spretnosti i sl. pa tako ni nemam takvih igara osim par nekih šrotara koje smo godinama dobili na poklon.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la grof »

Alhambra, Catan, Stone Age, Tikal - staro ali dobro za početak, Forbidden Desert, Formula D - po meni odlična za početak, Panic Station bi mogao biti cool, 7 Wonders

(ako tvoja BGG lista ne laže)

Možda bi od prvih bila dobra Tikal ili Catan jer te igre nose i određeno povijesno značenje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

Ne laže BGG, sve je uvijek ažurirano ;-)
Razmišljao sam si Catan, Tikal, Stone Age za početak. Alhambra je isto odlična za start, ali mi je to big box izdanje pa mi nije baš laka za nošenje. Formula D će sigurno biti omiljena među muškom ekipom. Za sad se javilo iznenađujuće malo djece (samo 8), ali taman da mi nije prenapučeno. Imam ja tu i pomagače, mog sina i njegovog prijatelja koji znaju već dosta igara iz naše kolekcije, a frend ima i Carcasone pa ako ga ne nabavim za školu budemo jednom i to pokazali.
7 Wonders malo kasnije jer je ipak nešto složenija igra.
Forbidden Desert kad budemo igrali/učili coop igre.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la grof »

Da tim redoslijedom bih i ja išao. No, sada znaš.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la dlakar »

I Ticket to ride bi po meni bio dobar izbor za njihov uzrast. Uglavnom neke obiteljske igre koje bi mogli sa starcima doma igrat.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Program za INA

Post Postao/la Ahilya »

Kod nas u razrednoj nastavi su kriteriji sasvim drugačiji, tako da bih ja počela s onim što bi ih najviše zabavilo (ali baš ona dječja zabava kad se rokće od smijeha) pa dalje na kategorije. Tvoji su veći i trudim se uzeti to u obzir, ali ne mogu iskočiti iz okvira svojih malaca. :mrgreen:

Neovisno o dobi, mislim da bi trebao posložiti i kategorije takvim redom da krećeš od najlaganijih igara, kad već imaš na umu određene igre za određene kategorije (kažeš Forbidden island za co-op).

Vidim da osobno ne voliš igre dedukcije, ali po meni su one savršene za osnovnoškolce. Današnji su klinci većinom gotovani kojima su sve informacije na udaljenosti jednog klika (čak i jednog udarca prstom u touch screen koji im je već pred nosom). Kad s klincima radim bilo koju aktivnost s nekim tajnim zadatkom / ulogom i sl. para im ide iz ušiju koliko naprežu mozak. :D

P.S. O tome da će klinci prepoznati povijesno značenje neke igre možete samo sanjati. :bleh
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”