Program za INA

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

@dlakar:
Ticket to Ride je super primjer ali ga ja nemam.
Nekakav plan postoji da Carc i njega nabavim za školu, ali to tek kad ravnatelj vidi kako napreduje ovaj eksperiment i jel djeca ostaju ili odustaju.

@Ahilya
ovo ljeto sam imao u jednoj drugoj školi neke aktivnosti za jadnike koji su još i nakon što je završila škola morali ostajati na produženom boravku radi svojih pametnih roditelja. To su bili razredi od 1. do 4. i mogu samo reći da su obožavali kad im ja dođem na tih sat vremena. Igrali smo Fangfrish (e to im se jako svidjelo) i Patrician. Svakako ću i ove igre uključiti u INA-u.
Fangfrish je pun akcije ali malo zna biti iritantan ako pretjeraju sa zvonjavom sa onim zvoncem :-)

Dobro je, sve u svemu, to je to. Vidim da svi slično razmišljamo (bar ovi koji su popratili što imam od igara).
Kako vrijeme bude išlo i ako bude dobar odaziv, s godinama će se i proširiti broj igara u školi.
Ja planiram djecu uvijek uvesti u priču (kao i odrasle kad ja objašnjavam igru), uvijek ispričam u kojem smo dobu, tko smo mi u igri, čime se bavimo, zašto i kako... Ako postoji povijesna poveznica, svakako je spomenem. Osobno volim povezati igru što bolje s temom, lakše mi se uživiti u ulogu. E sad, ima djece kojima je to također bitno, al ima i one kojima se živo fučka. :-)
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la dlakar »

Ahaaa...to ti je na wishlisti, ja mislio da ga imas. Jos mi cudno kak to ne spominjes. Tako da ne ispadne kako nisam cito..:)..ajd dobro, barem nisi viko sa mene.. :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la stoka »

8 djece je idealna brojka...pa da niko čovjeku ne može posudit ticket to ride?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la dlakar »

Zaboravio sam ti predlozit, možda bi bilo zanimljivo da im doneses Sushi go!
Znam da to nemaš al to je kartaška igra pa se lako izradi. Možda to možeš prezentirat kroz radionicu igara. Neka naprave karte.
To je inače card draft igra gdje skupljaš određene kombinacije koje donose bodove. Treba pazit koje ceš karte predat idućem igracu...e sad hoces uzet sebi ono sta ti treba ili zablokirati drugog. Brza igra prilagođena njihovom uzrastu. Ide do 5 igrača. Postoji i varijanta Sushi go party! koja proširuje do 8 i dodaje joše neke opcije. Ok igra da se upoznaju sa draft mehanikom koju koriste mnoge igre.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

Hvala na preporuci. Budem vidio kako to izgleda. Znaš da sam zgrožen od Card gameova, a opet Dominion mi je ok.
Inače, nisam spomenuo da je ovaj tjedan napokon došla većina učenika pa smo imali igranje na dva stola. Igralo se: Catan, Patrician i Kingdomino. Sad sam vidio da je dobro da se nije javilo više djece jer sam jedva i sa ovih 8 izašao na kraj.
Problem s većinom današnje djece što oni uopće nemaju strpljenja, navikli su da taj tren dobiju što im treba i što ih zanima.
Tako da ću od drugog puta uvoditi samo po jednu novu igru, a da one koje sad već znaju igrati ne moram ponovo objašnjavati. Imam nešto djece 5. razreda i dvojica iz 7. tako da ću od ovih starijih očekivati da pomognu ovim malima.
Nažalost škola nema trenutno love da se kupi Carcassonne dok je na akciji pa onda ništa od tog plana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
stokadlakar
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la Shich »

I kako je proteklo prvo polugodište?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

Pa dosta dobro, okupio sam kojih 7-8 klinaca uglavnom razredi kojima ja predajem (5. razredi) i tako, po malo uče igre koje sam planirao. Oko Božića je škola kupila i prvu igru - Carcassonne, pa ćemo vidjeti kako će dalje ići.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
Antomonmadcow1982
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la dendarii42 »

Ja već dvije godine provodim "Društvene igre kartama" u svojim školama. Igramo MTG, WOW TCG i LOTR TCG. Iako se većinom igra MTG, slabo reagiraju klinci na ove druge.
Aktivnost je namijenjena klincima 5.-8. razreda, no većinom mi se javljaju petaši i šestaši. Muči ih engleski, a ponekad i neka specifična pravila, al su jako motivirani i redovito dolaze.
Sad kombiniram da nagodinu uvedem društvene igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 7):
kockicagrofdadoShichsadistikoStipsstoka
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la Valsim »

Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Program za INA

Post Postao/la sadistiko »

kod nas te mogu proglasiti samo da si prolupo :-)
"Viš onog Kosaka, još uvijek se igra igrice..."
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
miljenkokockicaAnwistoka
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”