Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la sadistiko »

Evo baš završio razgovor s mojim ravnateljem oko dogovora za ovogodišnju iznanastavnu aktivnost koju ću održavati. Kako on zna da sam u društvenim igrama do vrata, predložio mi čovjek da držim jednu takvu aktivnost!
Šta sam mogao nego pristati :-)
Sad si moram smisliti neki program od 35 sati za ovu godinu što bi trebalo završiti s jednom izradom neke omanje igre s učenicima. Već prije sam radio jednu igru na osnovu Robo Rally-a koju smo skoro pa dovršili (ostalo je još samo dodati još dovoljno pitanja na koja učenici odgovaraju, čisto radi replayabilitija).
Pa eto, sad je službeno, igranje u školi može početi ;-)
Malo djecu odvući od ekrana kompova i mobitela...
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 10):
dadogrofShichstokaAhilyakockicaValsimSatarashEpicBuffybot
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

Mi smo u udruzi već razgovarali nešto o ovome kao projektu s kojim bi trebali izaći pred Ministarstvo.
Predlažem da ti se barem savjetodavno priključimo u svemu što trebaš.
Možda da za početak čak otvorimo i posebni podforum za ovakvu školsku aktivnost, a kada kreneš, moramo obavezno napraviti jedan osvrt na tvoj rad i to staviti na portal.
Ovo je jednostavno prevažno da ne uspije ili da prođe neprimjećeno! ;)
Ovime možda potaknemo i druge škole da se počnu baviti društvenim igrama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
SirCag
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la JobotBobica »

Vidim da si našao kako doći do P&P Dune-a ;)
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la DarkDefender »

Moj prijatelj predaje informatiku u osnovnoj skoli i vec nekoliko godina s djecom igra drustvene igre. Imao je cak i DnD grupu jedne godine. Djeca su odusevljena, puno njih nije ni znalo da takve igre postoje. Cak se i roditeljima svidjelo jer su mogli igrati s djecom i djeca su im, umjesto standardnih gluposti, za rodjendan trazili drustvene igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 3):
stokaAhilyakockica
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la sadistiko »

Slažem se s time grofe, svaka pomoć je dobrodošla
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
grof
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

Odlično, onda ćemo za početak otvoriti podforum za školske aktivnosti i stavim te za početak za moderatora, pa tamo složimo teme koje će biti potrebne.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la stoka »

s obzirom da i mene čeka ta profesija (ako bude sreće...ili vjerojatnije veze...), razmišljao sam više puta ideji boardgameova kao izvannastavne aktivnosti...mislim da te čeka težak posao, ali vjerujem da se dade izvesti...naravno, prije svega je teško, jer sve ovisi isključivo i jedino o tebi...zapravo su ovo pionirski pothvati u svijetu, ne samo u hrvatskoj...
svakako za početak mislim da bi to trebala biti izrazito mala grupa, do 10 učenika, barem prve godine...
s ozbirom na broj profesora na ovom forumu, nadam se da će bit tu i tamo izvještaj, da se i ostali mogu uputiti ako ikad u životu dođu u priliku pokrenuti tako nešto...
zapravo je najveća misija koju imaš prenijeti mladima ljubav prema boardgamingu i uputiti ih u širinu i ljepotu toga svijeta, da i sami kasnije šalju poruku da boardgaming nije samo monopoly...
i pazi da ti djeca ne pogube sve komponente...i ne zovi onu trojicu šta su prošle godine na ddi ostavila sve neuredno i razbacano po stolu...ma krvagu, zovi ih, valjda su se štagod opametili zadnjih godinu dana...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
sadistiko
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la Ahilya »

i sama planiram takvo što jednoga dana kada ću napokon imati svoj razred, tako da ću rado i sudjelovati u izradi plana i pratiti kako napreduje. :D

mislim da neće biti problem prenijeti ljubav prema boardgamingu jer će klinci rado prihvatiti svaki predmet koji ima veze s igrom. :thumbs
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la sadistiko »

Iz svog par godišnjeg iskustva otkad sam djeci znao povremeno donest pokoju jednostavniju igru u školu, nikad nije bilo problema. Pola djece je jako zagrijano, jedna četvrtina bude ispočetka, a ostatak ih n iti ne zanimaju igre na ploči.
S onom polovicom je uvijek dobro prošlo. Večina njih dobro pohvata pravila već u prvom prolazu. Ipak, primjetio sam, da nakon mjesec dva kada ponovo donesem igru već su zaboravili nešto od pravila i onda krene igranje po svome :-)
Ali zato sam tu, da opet uskočim.
Od tih pola (npr. 50 učenika sve ukupno, 15 ih dolazi na sve i jedan DDI, što već smatram uspjehom). Čak nakon što su neki više puta igrali odgređenu igru znaju je objasniti svojim prijateljima, a neki su i kod kuće nabavili onu igru koja im se najviše svidjela.

Ono što mi se ne sviđa je ta jeb##a papirologija i administracija. Usrane roze bilježnice i sl, e to mrzim iz dna duše. Osobno sve bilježim u svoje dokumente koji su online na googlu, sve što sam do sad radio, al eto, izgleda će me ove godine nagovoriti da krenem pisati i ta sranja. Ako sve ima dokumentirano online i moguće je ispisati na papir, čemu onda bilježnice i budalaštine???
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
stokaChaky
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

Polako, polako.
Vjerujem u misao da ćemo mi društvene igre u škole uvesti onako kako je Bakić uveo micro::bitove u informatiku.
Ovakva iskustva kao tvoja su od neprocjenjive važnosti kao baza za takve projekte s kojima se onda može ići k Ministarstvu. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”