Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la miki0102 »

Stipsonov je napisao/la: 15 ožu 2018, 15:08
miki0102 je napisao/la: 15 ožu 2018, 11:52 Od njih desetorice njima sedmorici je najvažniji dio igre uperiti pištolj u nekoga i upucati ga bez da istraže je li on vukodlak ili nije pa od pet rundi možda jednom slučajno nabodu vukodlaka i oni su s time zadovoljni.
Pogrešna igra za tu grupu.
Nemreš ju igrati u 10 - 12 igrača. :D
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la Stips »

Gle, slažem se s tim kaj govoriš al klinci su klinci, ne bih rekao da je to znamen kraja svjeta kaj ih više zanima simbolički ucmekati frenda nego kaj ih sad zanima neka tamo socijalna dedukcija. Daš mu simboličku 'božju strelu', i kažeš da je može baciti samo ako nađe opravdanje. Vjerojatno je njima više zanimljivo rolplejanje pucanja u stvarnog kompića nego pronalazak nekakvog fantastičnog vukodlaka.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la Stips »

Evo ti prave socijalne dedukcije za takve: Junta Viva el Presidente. Ako vas ima 10-12 nažalost morat ćete dan-noć ko i mi nekad :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

Hej ekipa.
Možete mi reći u kojim se točno školama već održava igranje društvenih igara? Uz napomenu da li je to "osobni projekt" nastavnika ili čak neka vrsta službene vannastavne aktivnosti?
@sadistiko, @dlakar...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la sadistiko »

Moja škola je I. osnovna škola Petrinja.
Pošto mi se satnica mijenja ove godine nisam 100% siguran hoću li moći zadržati vannastavnu aktivnost igranja društvenih igara. Ako si na to mislio. Ako misliš na odžavanje Danova Društvenih Igara, to je u osobnom aranžmanu mene i par ljudi.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 01 ruj 2018, 12:42 Moja škola je I. osnovna škola Petrinja.
Pošto mi se satnica mijenja ove godine nisam 100% siguran hoću li moći zadržati vannastavnu aktivnost igranja društvenih igara. Ako si na to mislio. Ako misliš na odžavanje Danova Društvenih Igara, to je u osobnom aranžmanu mene i par ljudi.
Mislio sam na redovna igranja u školi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dlakar »

grof je napisao/la: 01 ruj 2018, 11:17 Hej ekipa.
Možete mi reći u kojim se točno školama već održava igranje društvenih igara? Uz napomenu da li je to "osobni projekt" nastavnika ili čak neka vrsta službene vannastavne aktivnosti?
@sadistiko, @dlakar...
Zamijenio si me sa nekim. Ja ne radim u školi. O tome bi nešto mogli reći @miki0102 i @dendarii42.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

dlakar je napisao/la: 01 ruj 2018, 15:38 Zamijenio si me sa nekim. Ja ne radim u školi. O tome bi nešto mogli reći @miki0102 i @dendarii42.
Sorry, bit će.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dendarii42 »

Ja sam unazad nekoliko godina u svojim školama, OŠ Josipa Badalića u Graberju Ivanićkom i OŠ Ludina u Velikoj Ludini, imao izvannastavnu aktivnost pod nazivom "Društvene igre kartama" gdje sam klince učio Magic, LOTR i WOW TCG-ove koristeći deckove koje sam prikupio kroz svoju ludu i razjarenu mladost. Bilo im je interesantno ali nisu najbolje pohvatali igre. Prošle godine sam u Ludini ravnateljici predložio nabavku društvenih igara i pokretanje izvannastavne aktivnosti "Društvene igre". Krajem školske godine smo već bili nabavili Catan i Carcassone i to sam igrao s klincima umjesto TCG-a i puno im se više svidjelo.
Tako da bih u Ludini ove godine (ako ne promijenim radno mjesto) trebao imati igre kao izvannastavnu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 3):
kibokygrofBuffybot
slika
kiboky
Reactions:
Postovi: 52
Pridružen/a: 31 lis 2017, 20:01
Ima zahvala: 100 puta
 pohvaljen: 35 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la kiboky »

Jesi pisao to u kurikulum?
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”