The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Post Postao/la Valsim »

slika
https://boardgamegeek.com/boardgame/331 ... -old-world

Svi fanovi Vještac serijala iz pera Andrzeja Sapkowskog i megapopularnih PC igara CD Projekt Red, će u bližoj budućnosti doći na svoje.
Naime prema očekivanim najavama negdje u travnju 2022. trebala bi svjetlo dana ugledati nova igra iz franšize, osmišljena upravo u suradnji s gore spomenutom developerskom kućom.

Radnja će se odvijati puno prije Geraltovog vremena i biti će kartaška igra za 2-5 igrača. Prema zasad dostupnim informacijama svaki igrač će upravljati s vješcem iz jedne od poznatih škola.

https://www.polygon.com/2021/2/10/22276 ... wpV4EI7UvI

Prošlo je već dugih 7 godina od zadnjeg puta kada smo dobili neku od boardgame inačica iz ovog poznatog serijala.
Fantasy Flight je 2014. izdao The Witcher Adventure Game. U ovoj klasičnoj avanturističkoj inačici svaki igrač je preuzeo ulogu jednu od poznatih likova, putovao po svijetu, izvršavao različite zadatke, skupljao predmete itd. Igra je nažalost postigla osrednje rezultate i nije se ostala zapamćena. Nadajmo se da će iduća inačica imati više sreće.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
juri006tanelorndlakar
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la mado »

Buuuu, zakaj nije rađena po seriji pa da na kartama imamo fotke zgodne Yennefer i Cavilla? szbunjen
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la frastarc »

Ili Barem po knjizi :D
Taman imam još 40 stranica posljednje knjige :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 11 vel 2021, 10:54 Buuuu, zakaj nije rađena po seriji pa da na kartama imamo fotke zgodne Yennefer i Cavilla? szbunjen
Zato jer su preskupi da im se slike distribuiraju uokolo :bleh .
I drugo, njihov seksipil bi previše dekoncentrirao igračice i igrače :mrgreen: .
frastarc je napisao/la: 11 vel 2021, 11:28 Ili Barem po knjizi :D
Taman imam još 40 stranica posljednje knjige :D
Kad smo već kod toga ja sam na cca 130 stranica do kraja 7 knjige "Gospodarica jezera". Upravo u ovom trenutku koristim mali predah od čitanja. Napeto je, a moje srce više nije tako mlado.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la dendarii42 »

mado je napisao/la: 11 vel 2021, 10:54 Buuuu, zakaj nije rađena po seriji pa da na kartama imamo fotke zgodne Yennefer i Cavilla? szbunjen
Garant bude ako igra ispadne popularna. Kao što je bilo s LOTR-om.

Joj meni su knjige loše. Prva mi je još bila super, ali onda progresivni pad. Baptism of Fire je zadnja koju sam pročitao i tu sam jedva dovršio.
Igra mi je sjana, serija ok.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 2):
frastarcmado
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la frastarc »

Valsim je napisao/la: 11 vel 2021, 13:08
Kad smo već kod toga ja sam na cca 130 stranica do kraja 7 knjige "Gospodarica jezera". Upravo u ovom trenutku koristim mali predah od čitanja. Napeto je, a moje srce više nije tako mlado.
Mene je čisto strah pročitati zadnjih 40 strana 😅

A sto se tiče kvalitete knjiga
1. (Sa onih vise malih priča mi je bila super)
Pa 2. i 3. su bile lošije, Al poslije su mi brutalne od 4. pa evo do kraja, vidjet ćemo kako će još završiti 😄
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la Valsim »

Pisao sam recenzije na Forumu.hr kako sam napredovao s knjigama. Na Interliberu 2019. sam ugrabio prve četiri izdane knjige i krajem 11. mjeseca krenuo s čitanjem. Sad kad ponovno prolazim kroz dojmove vidim kako mi je sa napretkom entuzijazam i interes splašnjavao.

Prva mi je bila odlična, druga isto, treća nešto manje, a od četvrte mi je nekako počelo sve opadati. Najviše me smetalo što dvije, tri, četiri stranice pratimo pravu radnju i zahuktavaju se određena zbivanja, a onda je kratki odmak od dvije stranice gdje susrećemo nekog totalno sporednog i nebitnog lika, i kako on vodi svoj dosadan uobičajen život, sve do susreta s jednim od glavnih likova ili nakon što posvjedoči određenim zbivanjima. OK moglo bi se reći kako je čar u tome što vidimo kako su određena zbivanja viđena iz različitih kuteva. Ali bilo je malo prečesto ovakvih odmaka i prekida glavne radnje. Pa zar smo stvarno morali upoznati svakog seljaka, trgova, viteza, vračare, čarobnjaka, čudaka, patuljka, vilenjaka itd. određene regije. Jasno čim se netko predstavi nastojiš i zapamtiti sve vezano za određeni lik, jer si misliš, ockey trenutno se čini kao beskorisni odmak, ali sigurno će kasnije imati nekog utjecaja na radnju. U 90% slučajeva nije imalo apsolutno nikakvog. Mislim da mi je vrhunac bio iz 6. knjige Lastavičja kula, kada nas se upoznaje s praktički svim članovima određene bande negativaca. A ima ih valjda 14, sa svim svojim različitim osobnostima, motivima, razmišljanjima itd. I to je samo vezano za taj dio radnje, u drugom npr. imamo čast upoznati detaljno svih ne znam koliko članova čarobnjačkog zbora, kako izgledaju, kako su odjeveni. Zašto jednostavno nije moglo biti onaj razbojnik s kukastim nosom, ili onaj razrooki, ili onaj s propalim zubima itd. Zašto je svaki pojedini morao imati svoje točno ime i prezime, osobnost, izgled, odjeću, vrstu oružja itd. Cijenim bogatstvo svijeta i likova, ali dođe trenutak kada ti se više zavrti u glavi od tolike plejade likova i pamćenja svih tih imena, opisa, što su rekli i što su napravili. Od 4. knjige sam doslovno počeo voditi dnevnik i evidenciju svih likova, kako bih se prilikom idućeg susreta s njima mogao podsjetiti i referencirati tko su oni.

Ono na čemu apsolutno skidam kapu Sapkowskiju je na bogatstvu opisa i detalja. Nema tu običnog naziva mača, sjekire, helebarde itd. ne ne ne. Tu su specijalizirani pravilni nazivi svakog pojedinog oružja, konja, odjevnog predmeta, broda, vrste namještaja itd. Do čitanja ovog djela nisam imao pojma da postoji toooliko različitih naziva za naizgled slična oružja. Čovjek bi pomislio mač je mač, ali ne ne ne, to je sapir. Mada se čini kao sjekira to je zapravo balta, ili onaj specifičan buzdovan se zove kijac, ili ona helebarda je zapravo partizana itd. Jedino djelo gdje sam doslovno svake 2-3 stranice morao Googlati za nešto kako bih si dočarao kako točno izgleda. Tako da svaka čast, Sapkowski zbilja zna svoj posao. Jedino bih volio da nije radio toliko česte odmake i prekide u trenucima kad je postajalo najnapetije kako bi se posvetio nekoj trivijalnosti. Kao da gledate seriju gdje svaka scena završava s cliffhangerom, pa se radnja prebaci na nešto deseto, pa nakon 10 minuta opet na ono prvo. I preeeviše nepotrebnih likova.

Ispadam sad jako kritičan, ali zapravo mi je OK djelo. Ockey, prešao sam jučer jedan big reveal plot twist koji me doslovno oborio s nogu, ali nažalost ne iz pozitivnih razloga jer je totalno uletio out of nowhere i mislim da nema šanse da ga itko uoči. Dao bih određenu usporedbu sa sličnim primjerom iz Gospodara Prstenova, ali mislim da bih i time spojlao previše. Ali ajde ima još 130 stranica do kraja, pa tko zna što će se još odviti do kraja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
dendarii42tanelornmado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la frastarc »

Valsim je napisao/la: 11 vel 2021, 14:06 Dao bih određenu usporedbu sa sličnim primjerom iz Gospodara Prstenova, ali mislim da bih i time spojlao previše. Ali ajde ima još 130 stranica do kraja, pa tko zna što će se još odviti do kraja.
Mislim da znam na što misliš, al ja sam to nekako očekivao, ne točno to ali nešto slično.
Ali generalno se slažem s tvojim razišljanjem, iako je meni konačni dojam odličan. Valjda svi ti opisi, pa te uvuče u taj svoj svijet.
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la ray »

smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la smurfORnot »

Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”