The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la M0by »

nema nista lose s tim pitanjem, niko ne trazi da witcher bude gay/bi ili da se nekome od postojecih likova mjenja sexualna orijentacija.
Moze se nekome novome liku stavit u opisu neka natuknica ili nes (ako bi to pasalo s ostatkom igre tj. da i drugi likovi imaju neke opise o njima i tako).
Naravno sve ovo opet zavisi od autora Sapkowskok, odnosno ako njemu ne odgovara nesto takvo onda ok jer je ipak to svijet kojeg je on stvorio.

A s gornjeg linka izdvojio bih ovaj odgovor (jer svima je drago kad se mogu povezati malo vise s nekim likom iz bilo kojeg medija vec bija)

Jochen Wiesner
@The_Crimson_King
I really can't see why the sexual orientation or preferences of any playable character should be predefined as long as it isn't already part of the lore. Let the players decide.


Sure, but often, it is predefined as heterosexual, and people asking for non-heterosexual characters are constantly just being told to pretend it whenever it is not defined or that it doesn't matter altogether, but again, it does matter for heterosexuals as well, since many characters are defined as heterosexuals. Take Salvatore (Drizzt) novels for instance, you might have not noticed, but I could find more than 100 heterosexual characters throughout the 30+ novels (from the least important characters mentioned on a few lines that are in M+F relationship to the main protagonists), but virtually 0 non-heterosexual, and then when non-heterosexuals ask for more diversity, all they hear are things that sexuality doesn't matter in the novels and they should somehow just make it up. This is such a selective bias.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la frastarc »

Well, ne vidim problem (doduše ni potrebu, ne znam koliko je to uopće bitno za samu igri osim da to bude ok sa zajednicom danas, ali ok) u tome da netko bude gay ili bi, jer se u knjigama dobro da naslutiti da je Ciri Bi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la smurfORnot »

Vezano za Drizzita, po meni, autorovo je pravo kako će pisati knjigu, te bi mi recimo smetalo da se krene nametati kako bi se knjige trebale ubuduce pisati i koliki bi postotak likova trebao biti koje boje kože, seksualnog opredjeljenja ili koliko mora biti vegana itd., cisto da se netko ne nađe uvrijeđen. Ako autor želi da su mu svi likovi bijeli heteroseksualci, pa neka budu, njegova knjiga...ne sviđa ti se, nemoj citati. Isto tako ako autor želi pisati nešto tipa GoT gdje je miks apsolutno svega, od gay, incest, svih boja kože itd. pa odlicno, why not, necemo ga prozivati radi toga jer se to kosi s našim vjerskim ili etičkim kodeksom.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Upravo to, autor nekog djela (što god to bilo) je taj koji stvara svijet i na njemu je da odlučuje kakvi će likovi biti. Najgore je uključivati sve minorityje samo da bi bili uključeni i popuštati pod pritiskom. Ne znam što mi je gore: kada se autore maltretira da mijenjaju svoj svijet zbog glede radi inclusivityja ili kada se povijesne činjenice prilagođava isto zato... Kao gej muškarcu zna mi ponekad biti drago kada vidim ukusno uklopljen gej lik u cijelu priču (film, serija, igra, knjiga, nebitno...), ali ako toga nema ni ne primijetim, ali dobro to sam ja, ne živim samo da bih bio triggeran.

Ono što me nevira su karikature, pogotovo u američkim sitcomima, gdje su gej likovi toliko stereotipni da mi krv proključa, ali u obranu američke filmske i televizijske produkcije, svi likovi su stereotipi svoje "grupe" (soccer moms, handy daddies, angsty teenagers, femi gays, butch lesbians...) tako da su barem konzistentni...
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la Antomon »

Nije problem ako je lik bi/homo/etc., problem nastaje kada mu je to jedina karakteristika kao lika u umjetičnom dijelu.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la dendarii42 »

Nekako je ta inkluzivnost problematičnija i primjećenija u vizualnim medijima. Ne sjećam se da sam naišao na neko zapaženije isticanje kako likovi u nečijim knjgama nisu dovoljno X. Češće takav problem nastane kod ekranizacija. Za Witcher seriju casting call za lik Ciri je navodio da treba biti minority, po mogućnosti latino. Tek nakon što su fanovi buknuli se odustalo od toga.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Učili su nas na faksu da je opasno stavljati stvari u korelaciju jer se svašta može "dokazati" ako prodaš dobar spin, ali ova ekipa koja je najglasnija oko ovog pitanja kod ekranizacija nekako sumnjam da čita (toliko) :P :P :P :P
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la dendarii42 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 15 vel 2021, 11:23 Učili su nas na faksu da je opasno stavljati stvari u korelaciju jer se svašta može "dokazati" ako prodaš dobar spin, ali ova ekipa koja je najglasnija oko ovog pitanja kod ekranizacija nekako sumnjam da čita (toliko) :P :P :P :P
Jebiga, cijela poanta mog smjera je bila u komparaciji tako da moje analize ne ide bez korelacije :D Just wired that way.
A najglasnija ekipa je naravno većinski bila motivirana igricom.

Inače kod takvih kao naknadnih promjena likova meni osobno razina "smetanja" dosta ovisi o mnogim drugim faktorima. U Skyfallu je bilo insinuacija da James Bond ima homoseksualnu crtu (pa možda čak i iskustva :o ), ali to mi je štimalo. Špija je pa je posao vjerojatno zahtjevao od njega da se "prilagodi" situaciji. Plus činjenica da povali sve sa dva x kromosoma je dobra naznaka da kompenzira. Tako da mi se to uklapa.
Sad u novoj Dini Liet Kynes je žensko. Totalno mi je nebitno jer lik ne igra neku prevažnu ulogu u cijeloj priči pa može proći bez problema. Dr. Who je postala žena i nije mi smetalo jer se uklapa u postavljene zakone svemira (i drugi likovi su se reinkarnirali kao žene). Ono što mi ne odgovara je slabija kvaliteta pisanja i činjenica da mi Jodie Foster ne uspijeva prenijeti kompletnu dubinu lika.

S druge strane sada se pojavljuju povijesne serije u kojima su crni likovi članovi engleskog dvora ili Ahilej. Yeah, not buying that. Ok, povijesne ekranizacije često zanemare činjenice radi filmičnosti, ali ovo mi je teško provariti baš zato što povijest nasilno nije bila takva i ovime se zanemaruje jedna bitna neugodna činjenica. James Bond može biti bilo koje boje jer mi to ne utječe na njega kao lika. Za Supermana mi to ne bi odgovaralo, doduše ne mogu si racionalizirati zašto. szbunjen
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hahaha, bez brige, nije to trebala biti "lekcija", dapače pa ljudi smo svi volimo pokušati zbrojiti dvije varijable i vidjeti ima li kakve veze među njima :D Zapravo, htio sam reći "iako znam da ne bih smio dovoditi to dvoje u korelaciju, reći ću da ekipa koja vrišti po redditma i twitterima da XY lik odjednom mora postat transcisnonpancrniazijat nekako teško da baš čita knjige pa nisu još stigli do toga da i tamo dižu buku" :P
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world

Post Postao/la Valsim »

dendarii42 je napisao/la: 15 vel 2021, 11:42
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 15 vel 2021, 11:23 Učili su nas na faksu da je opasno stavljati stvari u korelaciju jer se svašta može "dokazati" ako prodaš dobar spin, ali ova ekipa koja je najglasnija oko ovog pitanja kod ekranizacija nekako sumnjam da čita (toliko) :P :P :P :P
Inače kod takvih kao naknadnih promjena likova meni osobno razina "smetanja" dosta ovisi o mnogim drugim faktorima. U Skyfallu je bilo insinuacija da James Bond ima homoseksualnu crtu (pa možda čak i iskustva :o ), ali to mi je štimalo. Špija je pa je posao vjerojatno zahtjevao od njega da se "prilagodi" situaciji. Plus činjenica da povali sve sa dva x kromosoma je dobra naznaka da kompenzira. Tako da mi se to uklapa.
Scena kad Silva flerta s Bondom i senzualno mu ide prstima po vratu i prsima nastojeći mu izazvati neku nelagodnu reakciju. A ovaj mrtav hladan: "What makes you think this is my first time." Znam da sam pukao od smijeha kakvim odgovorom ga je spustio :D .
dendarii42 je napisao/la: 15 vel 2021, 11:42 Sad u novoj Dini Liet Kynes je žensko. Totalno mi je nebitno jer lik ne igra neku prevažnu ulogu u cijeloj priči pa može proći bez problema. Dr. Who je postala žena i nije mi smetalo jer se uklapa u postavljene zakone svemira (i drugi likovi su se reinkarnirali kao žene). Ono što mi ne odgovara je slabija kvaliteta pisanja i činjenica da mi Jodie Foster ne uspijeva prenijeti kompletnu dubinu lika.
Istina i za ovo. Nije me nimalo zasmetala činjenica što je novi doktor sad žena, već što novi lik nema nikakvu karizmu i jednostavno mi je blank.
dendarii42 je napisao/la: 15 vel 2021, 11:42 S druge strane sada se pojavljuju povijesne serije u kojima su crni likovi članovi engleskog dvora ili Ahilej. Yeah, not buying that. Ok, povijesne ekranizacije često zanemare činjenice radi filmičnosti, ali ovo mi je teško provariti baš zato što povijest nasilno nije bila takva i ovime se zanemaruje jedna bitna neugodna činjenica. James Bond može biti bilo koje boje jer mi to ne utječe na njega kao lika. Za Supermana mi to ne bi odgovaralo, doduše ne mogu si racionalizirati zašto. szbunjen
Ne mogu se sjetiti naziva filma, ali bio je neki trailer pred koju godinu gdje je u kakti povijesnom filmu kraljica engleske bila crnkinja. Rekoh ocke, znam što neću gledati. Da me se krivo ne shvati, ja zagovaram da idući Bond bude Idris Elba :ljubav . Ali neka ne rade ovakve idiotarije od povijesnih filmova. Što bi bilo najgluplje što bi mogli napraviti. Robovlaničkog plantažera s juga kojeg će glumiti crnac :nee .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”