The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Post Postao/la frastarc »

Ja sam bio uvjeren da sam negdje pročitao da su napisane kasnije. Ali izgleda da sam u krivu
Sto se tiče KS-a, backao sam odmah prvi dan deluxe verziju
Pa ako se netko odluci može se ubaciti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: The Witcher: Old world - sa spojlerima za knjige!!!

Post Postao/la Chupka »

Ja sam krenula u Witcher svijet s igrama – odigrala sam ih redom kako su izlazile, od jedinice do trojke. Paralelno sam čitala knjige na engleski i pratila preklapanja radnje jer me zanimala cijela priča u podlozi. Po završetku toga prešla sam na sve stripove i ilustrirane knjige (Gwent/The world of the Witcher itd.) i pogledala poljsku seriju (The Hexer). Prošle godine pogledala sam Netflixovu seriju i odigrala boardgame The Witcher Adventure Game.

I evo sada sa svim tim u podlozi, mogu reći da mi se sve navedeno što sam igrala, čitala i gledala iz tog svijeta koji je Sapkowski stvorio u većoj ili manjoj mjeri svidjelo (bez ulaženja u detalje što mi je top) i ostat ću fan toga i nadam se da će napravit novi originalni sadržaj na tu temu u budućnosti.

Ali… što se tiče izdavanja društvenih igra iz „Witcher“ svijeta, jednostavno ne vidim neku vrijednost toga niti da obogaćuju za mene doživljaj ovog svijeta. Nažalost ni druge fantasy/sci-fi franšize nisu to napravile za mene u BG svijetu, zapravo su me više pridobile mehanikom igre nego na emocionalnoj razini povezivanja i ponovnog uranjanja u taj svijet (vrijedna iznimka SW!). Tako da ni za ovo nemam neka velika očekivanja na ovoj fanovskoj domeni, ali recimo mogu vidjeti da bih kupila ovu KS verziju zbog figura - što ne bi bio prvi put da kupujem zbog takvog razloga jer sam sve figure iz D&D boardgameova kupila da ih mogu koristiti kasnije i za rpg pathfinder/dnd. Sad gledam modele tih figura iz KS verzije i ono, neke su baš top, recimo Leshen kao moj fav monster jako fora izgleda, ali strah me da će sama mehanika igra bit opet neka osrednja žalost i da nije vrijedno moje bg kolekcije koja već sad premašuje granice dobrog ukusa :facepalm

Dodatno ne sviđaju mi se te makljaže o kojima čitam po bgg-u koje ste već gore naveli, iako ne sumnjam da je toga bilo i u drugim igrama, ali sklonija sam tad pričekat i kupit naknadno ako se pokaže dobrom. Naravno, držim fige da bude kul i da ćemo dobit još jednu fora igru na temu Wiedzmina :sretno
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 3):
madoAntomondlakar
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”