Još jedan Ticket to Ride

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.

Tko će imat više proširenja, velikih i malih + verzija/retheme oblika na kraju?

Ticket to Ride
5
38%
Catan
2
15%
Carcassonne
4
31%
Pandemic
0
Nema glasova.
:facepalm
2
15%
 
Ukupno glasova: 13
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Još jedan Ticket to Ride

Post Postao/la Valsim »

Čitajući ovo što je @kockica napisao. Između ostalog podsjetio me i na što se zbilo s igrom Dominion. Većini je upravo ta igra iz daleke 2008. bio uvod u deck building igre. Svojedobno je izlazio velik broj različitih ekspanzija od kojih nam se više vrtjelo u glavi, jer je teško bilo procijeniti koje valjaju a koje ne. Upravo zbog brzog toka izlaženja. Već sam htio reći da je igra mrtva jer su joj na koncu presudile sve te poplave ekspanzija, ali rekoh ajd da ipak odgooglam. Bogme li sam opao na stražnjicu. Ne samo da je igra alive and kicking, već se i nastavio tijekom ovih silnih godina broj štampanja ekspanzija. Evo zadnja je već u 2020.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -menagerie

No to me nagnalo onda na jedno drugo pitanje. Zašto više nitko ne priča o igri? Zašto se ne priča o ekspanzijama? Sjećam se da je svojedobno bila velika vijest svaki put kad bi izašla nova ekspanzija. Među ljudima je čak bila i određena utrka tko će prije nabaviti i isprobati, kako bi mogao podijeliti vijest s drugima. I onda samo odjedanput, ni ne primijetivši, skužiš da je prošlo 5, 6 godina a da nitko nije spomenuo igru, niti si igdje imao prilike naletjeti na recenziju ili vijest. So what gives? Je li razlog padu popularnosti neke igre upravo u previše ekspanzija kojima ju se zatrpava jednom kada stekne određenu popularnost? Ili je jednostavno broj novoizašlih igara toliko velik da neki stariji naslovi otpadnu (cult of the new).

Pred koji mjesec, prije Corona apokalipse, ostao sam šokiran naišavši u Menartu u Avenue Mallu na ogromnu kutiju po artworku nalik Race For The Galaxyju. Krenem gledati i proučavati i skužim da to i je standalone spin off svijeta Race For The Galaxy - https://boardgamegeek.com/boardgame/255 ... -frontiers
I stojim sad tako u dućanu s kutijom u rukama, buljeći u praznu točku i razmišljajući zašto pobogu nisam ništa čuo o radu na igri, o izlasku, ili naišao na bilo kakvu vijest i recenziju. Ista stvar se imam osjećaj sada događa i s Terraforming Marsom. Igra je bila ogroman hit i stvorila legiju fanova. Kada je izašla prva ekspanzija to je bilo the news, kad je izašla iduća i dalje je bilo puno priče. Ali s odmakom vremena sve manje i manje. Jasno vjerni fanovi će uvijek držati jedno oko budno na bilo kakvu vijest, ali za većinu igrača na koncu sav interes prijeđe na drugi veliki hit.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Još jedan Ticket to Ride

Post Postao/la dado »

slika
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Još jedan Ticket to Ride

Post Postao/la T0mo »

dado je napisao/la: 11 svi 2020, 08:44 Evo i Pandemic je krenuo s mini verzijama:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... th-america
https://www.youtube.com/watch?v=fJ3lexGU3MY&t=913s
Prigodno :) North America :)
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Još jedan Ticket to Ride

Post Postao/la Noghri »

Mislim da u TTR serijalu, fali samo ekspanzija koja bi covjeku omogucila da sve te mape zajedno poveze u jednu giga mega uber maxi super veliku mapu :D

Ticket To Ride: The Never ending story!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
mljeko
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Još jedan Ticket to Ride

Post Postao/la kockica »

@Valsim
Zapravo i nije čudno što pričaš, ima vrlo uvjerljivih objašnjenja za takve stvari sa stajališta evolucijske biologije, psihologije i sl., ali neću sada biti dosadan i docirati, samo, da tog stajališta i moje skretanje prema ekspanzijana i tvoje skakanje među više igara čine dvije strane iste medalje. Moja olakotna okolnost, imam još puno palente za popapati dok dosegnem tvoj sadašnji staž u igrama, pa će me duže držati interes za nekim stvarima.
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”