Pandemic: Rapid Response

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Odgovori
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la Papaver »

Prva real time Pandemic igra, dolazi na ljeto.



Obratite pažnju na 10:22. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
dado
slika
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la luxor »

Baš sam malo proučavao real-time coop igre. Escape: The curse of the temple, Fuse, Flatline, Kitchen Rush, Magic Maze i volio bih jednu dodati u kolekciju, ali se baš i ne mogu odlučiti koju. Čak mi se Pandemic: Rapid Response i najviše sviđa.. ima tko iskustva sa navedenim?
Recently played Games:
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la docich »

Vidi space alert

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
luxor
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la vedran87 »

luxor je napisao/la: 07 lip 2019, 12:13 Baš sam malo proučavao real-time coop igre. Escape: The curse of the temple, Fuse, Flatline, Kitchen Rush, Magic Maze i volio bih jednu dodati u kolekciju, ali se baš i ne mogu odlučiti koju. Čak mi se Pandemic: Rapid Response i najviše sviđa.. ima tko iskustva sa navedenim?

Igrao Escape: The curse of the temple i Magic maze.

Meni je Magic maze puno čišći i full zabavan makar ni Escape nije loš. Magic maze je više concentration based i potrebno je dobro oko, Escape je više dekterity based ima puno bacanja kockica. S kockicama je tu i luck factor dok se Magic maze više oslanja na coop komponentu.

Ak si iz Zagreba dođi u Meeple's Corner pa probaj ;), tak ti je najbolje.


EDIT: Ne znam jesi mislio iskustva općenito ili s Pandemic: Rapid Response al eto. Sa Pandemic nemam iskustva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 2):
kockicaluxor
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la vedran87 »

docich je napisao/la: 07 lip 2019, 12:20 Vidi space alert

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Da space alert je super, malo je kompleksniji od Magic Maze i Escape pa ovisi što tražiš al meni je odličan.
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la Papaver »

Moja tri prijedloga koja sam dosta igrao:

Space alert je kralj u ovoj kategoriji, jedini je problem što se treba nekoliko partija odigrati da novi igrači sve pohvataju i nakon toga je najbolje igrati s istom ekipom i pojačavati težinu postepeno.

Magic maze je pak odličan za malo manje zahtjevne igrače i isto se mogu postepeno uvoditi sve teži i teži scenariji.

Captain Sonar je maestralna timska igra ako vas ima 8 ili 6 i svi znaju igrati - zagarantiranih 3, 4 partija zaredom.

Sve ove igre dižu coop element na viši nivo jer nema zloglasnog quarterbackinga koji neke igrače odbija općenito od kooperativnih igara (mene ne :) ).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
kockicaluxor
slika
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Pandemic: Rapid Response

Post Postao/la luxor »

vedran87 je napisao/la: 07 lip 2019, 12:44 EDIT: Ne znam jesi mislio iskustva općenito ili s Pandemic: Rapid Response al eto. Sa Pandemic nemam iskustva.
Na općenito. Hvala.

Space Alert mi se čini super, ali treba mi nešto puno jednostavnije za igru sa non-gamerima. Tako da ću onda ipak za početak krenuti sa Magic Maze umjesto Escapea.

Next step bi mogao biti Pandemic: Rapid Response ili Flatline od istog dizajnera koji mi je super jer ima puno planiranja pa onda samo 1min tenzije i tako naizmjence, a dobar je i u dvoje. Čekirajte ga ako niste.
Recently played Games:
slika
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”