TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Antomon »

https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... lusion_of/

Izlaskom scenarija "Madame" završava prvi ciklus scenarija koji su svi dolazili u bijelim kutijama. Drugi ciklus scenarija će dolaziti u plavim kutijama i započet će 2019. godine.

Mene je TIME Stories inicijalno oduševio. Uspijeli su napraviti nešto inovativno i pamtljivo. Scenario koji je došao u osnovnoj igri (Asylum) mi je još uvijek najbolji od svih odigranih. Zadnja 2 scenarija (Lumen Fidei i Esterlla Drive) su me jako razočarala, sada smo uzeli Brotherhood of coast koji će za mene biti presudan u tome da li ću serijalu još uvijek dati šansu ili je gotovo.

Barem sam tako mislio prije ove vijesti. Vjerovatno ćemo onda uzeti i Madame pošto je zadnji u ciklusu.

Najveći problem TIME Storiesa dolazi do izražaja kada odigrate 2-3 scenarija, a to je loša primjena osnovnih mehanika u igri, odnosno bacanje kockica. Nakon što se naviknete na "štosne stvari" u igri (otkrivanje panorame lokacije, trošenje vremenske jedinica itd.), shvatite da duljina scenarija ovisi koliko imate sreće u bacanju kockica.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 3):
dadoShichkockica
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la dado »

Antomon je napisao/la: 02 sij 2019, 09:33 Zadnja 2 scenarija (Lumen Fidei i Esterlla Drive) su me jako razočarala, sada smo uzeli Brotherhood of coast koji će za mene biti presudan u tome da li ću serijalu još uvijek dati šansu ili je gotovo.
Ista situacija je bila kod mene, Brotherhood mi je bio make or brake ali mogu reći da mi je odličan, vratio mi je interes za TIME Stories.
Slažem se za kockice, za "plavi ciklus" priželjkujem da utjecaj kockica smanje na minimalnu razinu. Isto bi bio poželjan nekakav sustav checkpointa da se ne mora u svakom runu kretati od početka, a šlag na tortu bi bio app integration kao u Unlocku.

E da, pitao sam ovo i na bgg: kažu da je Madame 10. scenarij ali po mojoj računici je 9. Možda računaju i Santo Tomas de Aquino kao full scenarij?
https://boardgamegeek.com/article/30830354#30830354
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Antomon
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Antomon »

dado je napisao/la: 02 sij 2019, 09:48
Antomon je napisao/la: 02 sij 2019, 09:33 Zadnja 2 scenarija (Lumen Fidei i Esterlla Drive) su me jako razočarala, sada smo uzeli Brotherhood of coast koji će za mene biti presudan u tome da li ću serijalu još uvijek dati šansu ili je gotovo.
Ista situacija je bila kod mene, Brotherhood mi je bio make or brake ali mogu reći da mi je odličan, vratio mi je interes za TIME Stories.
Slažem se za kockice, za "plavi ciklus" priželjkujem da utjecaj kockica smanje na minimalnu razinu. Isto bi bio poželjan nekakav sustav checkpointa da se ne mora u svakom runu kretati od početka, a šlag na tortu bi bio app integration kao u Unlocku.

E da, pitao sam ovo i na bgg: kažu da je Madame 10. scenarij ali po mojoj računici je 9. Možda računaju i Santo Tomas de Aquino kao full scenarij?
https://boardgamegeek.com/article/30830354#30830354
Onda se još više radujem Brotherhood of coast :D

Trebaju potpuno izbaciti kockice u ovom obliku. Ne sviđa mi se uopće distribucija simbola na njima (blank, red skull x2, single success x2, double success). Za primjer, sustav u Near and faru mi je puno bolji a isto je bacanje kockica.

Nisam ni primjetio da su rekli da je Madame 10. scenariji. Kao što si rekao, jedino ako broje Santo Tomas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dado
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la smurfORnot »

Uf, na brotherhood imaš par encountera koji te mogu automatski ubiti ako te posere kocka xD ...tose pirates are dangerous :D

Iako, meni osobno jedan od najboljih scenarija, poprilično je fun i ima dosta malo ovih repetativnih dijelova gdje po 4 put prolaziš jedno te isti dio i nadaš se da vas ovaj put nece posrat kocka vezano za TU ili fajtove.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
dado
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Killa »

Gospođa i ja smo probali Time Stories i nakon nekih pola sata odustali za vijeke vijekova zbog kockica. Očekivali smo zagonetke, uz zanemarivo kockica/sreće, ali nas su kockice uništile.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 2):
juri006dado
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la mljeko »

Igrao sam Marcy Case baš i bolji mi je od prvog scenarija. Kockice mi ne smetaju, ne mislim da igraju odlučujući faktor. Iako priznajem da to ovisi o scenariju, odnosno kako su ga balansirali.

Što se tiče dadinih želja, to je sve lako ostvarivo, dobrim dijelom već i sada, samo pametnom uporabom mehanizama igre.

Podržavam u svakom slučaju eksperimentiranja razna s time kakav sve scenariji može biti, i mehanički i na razini priče.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
dado
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Antomon »

mljeko je napisao/la: 06 sij 2019, 22:38 Igrao sam Marcy Case baš i bolji mi je od prvog scenarija. Kockice mi ne smetaju, ne mislim da igraju odlučujući faktor. Iako priznajem da to ovisi o scenariju, odnosno kako su ga balansirali.
Najveći problem kockica je što loši rolovi prolongiraju igru a nemaš ništa novo za otkriti. Meni ne smeta što igramo puno runova u scenariju, ali dok se otkriva nešto novo pa i "slijepe ulice". Nama se dogodilo (doduše jedanput ili dvaput samo) da smo jedan encounter radili po drugi put, išli prolaziti već otkrivene lokacije kako bi pokupili iteme kako bi prošli encounter, nismo mogli ići nigdje drugdje jer je taj encounter bio daljni progres i onda treći put failali encounter radi loših rolova, iako smo se pripremili (itemi + odabir likova).

Ako bi sljedili pravila, onda bi opet trebalo ići po otkrivenim lokacijama skupljati iteme itd. U tom trenutku smo jednostavno odlučili ići na iduću lokaciju.

Kada već nabrajamo mane, druga najveća mana ove igre je prijevod engleskog. Pošto je riječ o francuskom izdavaču, ne znam tko im radi prijevode, ali se često u engleskom prijevodu koriste nestandardne riječi i gramatika. Radi toga smo jedan put zapeli na jednoj puzili dobrih 30+ minuta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dado
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la mljeko »

U svakom slučaju, bilo bi zanimljivo vidjeti scenarij bez kockica. Možda su neki fanovi to već napravili?
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Antomon »

Vidio sam nekoliko fan scenarija na BGGu, čak dobro rangiranih, ali se nikada nisam upustio u proučavanje tih PnP-ova.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: TIME Stories - završetak prvog ciklusa scenarija

Post Postao/la Antomon »

Odigrali smo Brotherhood of Coast. Dobar scenario, preporučam, bolji od prehodna 2.
Tako da ćemo sigurno odigrati Madame kada izađe.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dado
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”