Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la miki0102 »

Mislim da posuđivanje igara u osnovi ne bi trebala biti loša opcija no pri tome bi trebalo napraviti neku ozbiljniju selekciju igara koje iznajmiti, a koje ne. Recimo za početak bi prvo trebalo iznajmljivati duplikate igara gdje bi bolje kopije ostajale u igraonici za igranje (npr. igraonic ima 3 Catana, a od toga se 2 mogu iznajmiti). Pod drugo bi se trebale na iznajmljivanje staviti igre koje su dosta pohabane, ali igrive, kako bi se nakon nekoliko iznajmljiva mogle iste nadomjestiti s novijom verzijom ili novom istom igrom. (npr. Lords of Waterdeep koja je u raspadu, ali i dalje poprilično igriva). Pod treće bi trebalo za iznajmljivanje staviti igre koje se nikad ne igraju u igraonici ili se igraju jako rijetko (tako bi se mogle popularizirati i sebe isplatiti, a ovako samo zauzimalju mjesto na polici) I četvrto što mi pada na pamet je nikako ne iznajmljivati igre koje su nove u igraonici ili su jako popilarne. (npr. igraonica nabavi War Chest na zahtjev posjetitelja i na kraju te igre nikad ne bude za igranje pošto je uvijek iznajmljena)

I još bi nešto rekao pošto mi se neke stvari doimaju suprotne.
Naime do sad je udruga većinu napora ulagala u to da ljude u što većem broju dovede u igraonicu pa je u tu svrhu preuređen i podrumski prostor, a sad se sa znajmljivanjem igara šalje suprotna poruka ne trebate doći u igraonicu već igru posudite i igrajte ju kod kuće. Mislim da će se time postići suprotan efekt od onoga početnog. Dati ću primjer E-dnevnika koji je omogućio roditeljima da lakše prate ocjene učenika no još ih je više otuđio od informacija i suradnje sa djelatnicima u školi. Toliko od mene za sad. :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 5):
Shichgrofjuri006irethStips
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la grof »

Da, slažem se s ovim razmišljanjem. Svakako ne bi željeli postati udruga - servis za najam igara. Najam igara trebao bi prvenstveno biti namijenjen igrama koje se rijetko igraju u MC-u. Ili su se prestale igrati radi pada popularnosti i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Butchjuri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Butch »

Iako bih volio posuditi neke igre, posudjivanje igara mi se u globalu cini dosta kontraproduktivno i neisplativo.

Jedna ekipa od petero ljudi bi samo na ulaznice potrosila 40 kuna, dok bi posudjivanjem potrosila samo 25, i jos bi igraonica ostala bez igre na tjedan dana.

Dok opet, mozda ti ljudi ne bi ni dosli. :D

Mislim da je oke da cijena posudjivanja bude 5% od cijene igre, te da se ostavlja polog od 100 kuna.
Ali ako udruga stvarno misli zaradjivati tim putem, trebali bi kupiti vise primjeraka popularnih igara.
Kupite jos 2 Warchesta i iznajmljujte. :D

Svi bismo naravno htjeli veci priljev novca u igraonicu, no malo me strah nedostatku/stagnaciji igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
juri006
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la grof »

Butch je napisao/la: 03 sij 2019, 11:28 Svi bismo naravno htjeli veci priljev novca u igraonicu, no malo me strah nedostatku/stagnaciji igara.
Slažem se. Ovo s najmom je tek u začetku i sigurno će doći vremenom do prilagodbe i izmjena samog modela. Moramo vidjeti kako će to utjecati na sve.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
juri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Stips »

Ma napravite honor sistem i bok. Ako si član udruge godinu dana, ili ako imaš deset dvadeset tiketa da si bio u igraonici, možeš posuditi. I tek onda neka krene razgovor o poogu i cijeni.

I ponavljam, polog može biti velik. Ako ne oštetiš igru, ionako ti se vraća. Mislim budite realni, populacija smo koja ima koju stotinu kuna viška - pogledajte samo slike kolekcija. Nemojte mi pričati da se ne može naći 200 - 500 kn za 'gušte'.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 6):
kockicaShichAnwigrofBJ_Speedyjuri006
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la grof »

Poslovni Dnevnik (poslovni.hr) napisao je o nama jedan fini članak:
https://www.poslovni.hr/hrvatska/doma-p ... du-4230808
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
dadoValsimsadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Valsim »

Izvrstan je članak :thumbs .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”