Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la sadistiko »

Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
neuromancerdlakarVatanendgalesic2000luxor
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la neuromancer »

Istina - pratim to već par dana na BGG-u da vidim što će biti.

Čini se da su BGG-ovci dosta skeptični prema svemu tome. Naime dosta puta je bilo riječi o reizdavanju stare/pravljenju nove igre davanju/povlačenju licence itd. međutim nikad se nije ništa realiziralo.

Navodno se treba snimiti i novi film koji bi trebao biti ono pravo (za razliku od Lynchovog filma koji je iako smiješan prema neostvarenom Dune projektu Alejandra Jodorowskog ipak postigao kultni status).
Tako da iz GF9 možda čekaju film pa da iz njega preuzmu neka vizualna rješenja za igru. A možda i Herbert Jr. napiše još koji nastavak... :twisted:

Ako sve to zajedno iskoordiniraju - mislim da je tržišni uspijeh zagarantiran. Pri tome će još vjerojatno se angažirati i "plaćenici" po BG forumima i youtubeu da suptilno kritiziraju zastarjelost i neigrivost dosadašnje verzije i da uvjere ljude kako je GF9 Dune upravo ono što su čekali sve ove godine :lol:

Btw. tako su svojedobno na valu filmske trilogije "Gospodara prstenova" iznikli svakojaki projekti koji su koristili ne samo marketing nego i vizualni identitet filma (između ostalog i GW-ove minijature). Međutim iznimka je bla upravo WOTR Boardgame koji je skroz drukčijeg dizajna a unatoš tome je bio (i još uvijek je uspješan). Tako se nadam da će Dune BG zadržati originalnost i da neće postati samo popratni proizvod filma.

Ako od cijele priče na kraju se ne ostvari ništa, za hard-core fanove tu je uvijek "stari" Dune - pa makar i u PnP formi (samo ga treba izraditi) 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 2):
sadistikoMcGregor
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la smurfORnot »

Obzirom da je GF9 u igri, vjerujem da će odraditi solidan posao. Njihovi Tyrantsi su mi jedna od dražih area control-deck builder igara. A i ostali gejmovi su im podosta hvaljeni bazirani na IP-jevima.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la dlakar »

Moja ekipa pretežno igra euro igre i moram priznat da nisam previše vezan uz temu igre. Super je kad je doživim, ali mi nije presudna u igranju. Originalni Dune je jedna od rijetkih igara koja me privukla samom temom. Naslov posta mi se na prvu činio kao izlazi reprint izvornog klasika. To je nešto čemu se nadam ali i istovremeno sumnjam da se može ostvariti. Kako FFG nije dobio licencu, napravio je reprint te igre u twilight imperium svemiru. Mehanike igre su svojevremeno bile toliko inovativne, tako da me ne čudi što današnje igre koriste neke od njih i da klasik iz 1979. godine dan danas sasvim dobro funkcionira i dobro kotira među igračima. Vjerujem da je Rex dobra igra, ali nije to to.
Moje prvo igranje Dune-a u Petrinji, kod našeg domaćina Sadistika, nije baš ostavio prvi dobar dojam. Pomislio sam kako je riječ o razvikanoj prosječnoj igri. Velikim dijelom je to moja krivica. Nisam se dobro pripremio. Ne znam dali sam podcijenio igru ili precijenio sebe. Uglavnom, iskustvo vrijedno zaborava. Druga partija je već bila nešto sasvim drugo. Problem je tih asimetričnih igara što stvarno moraš dobro proučit pravila. Nema grlom u jagode. I tek kad odigraš, onda opet i opet i opet... Nažalost, jednon članu naše šesteročlane ekipe, zbog krivih odluka, igra nikako nije sjela. Uništio je sam sebe ali krivi igru zbog toga... i zato neće baš izlazit na stol... meni je iskreno žao, jer ta igra zaslužuje reputaciju koju nosi.... ako imate ekipu sklonu takvoj vrsti igara, definitivno se isplati izraditi. Nadam se da će otkupom licence nastati neka dobra igra, a ne samo hrpu plastike koja temom privlači igrače.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
madcow1982sadistikoneuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la Antomon »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la dlakar »

Igra je prejebena. Šteta što nam ne izlazi na stol.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la dendarii42 »

Jako dobra igra. Mogla bi se i primit među populacijom s obzirom da je Root sa svojom asimetrijom postigao pozitivan odjek. Očito postoji interes.
I tematski je pun pogodak. Nakon odigrane partije u Petrinji odmah sam dobio potrebu ponovno pročitati knjigu.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la smurfORnot »

Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Izrazito sam tempted da pošaljem mail ovoj princezi, hehehe, koja je u međuvremenu obrisana :D Anyway, sramim se priznati da sam Dune gledao kao dijete i ništa mi nije bilo jasno i htio bih opet, ali nikako da se natjeram, samo se sjećam da je trajalo dozlaboga dugo i najzanimljiviji dio je bio crv.

Moram to ispraviti...
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Možda nam dođe nova verzija Dune-a!?

Post Postao/la Vukozec »

Navodno postoje i neke knjige :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
dendarii42McGregor
slika
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”