Bratstvo i jedinstvo

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Valsim »

Vi ste tražili, mi smo poslušali :) .
Intervju je vani - https://igranje.hr/novosti/intervju-s-t ... ood-unity/
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
dlakarkockicastoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la kockica »

Pročitao, zanimljivo, doduše na bgg je autor objavljivao blog o dizajnu i razvoju igre pa mi je poznato (preporučam čitati) i rado bih ga podupro, samo što znam da igra nikad neće biti igrana.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la dlakar »

A i nezgodno na kraju da Srbin bude najpametniji i sve nadmudri.

https://m.facebook.com/LegendeSrpskihFi ... 806707198/

Ali možda poslje ove pizdarije, 91. padne u zaborav. 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la kockica »

Heh, mi na poslu se već zajebavamo da ćemo imati mantru "di si bija 20-e?" :)
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Stips »

kockica je napisao/la: 25 ožu 2020, 15:49 Heh, mi na poslu se već zajebavamo da ćemo imati mantru "di si bija 20-e?" :)
To si i ja brijem. Godina tremora, godina pandemije. Premda već sad, bez da gospodarstvo 'zakofrne' će biti društveni stresovi. Prije svega mislim na rad od kuće, ali i na druge organizacijske bullshite pod evolutivnim pritiskom.

Enivej, na temu.
Compass games ima odlične naslove ali i 'odličan' shipping. Tak da nažalost, (i) ovaj ću za sad preskočiti.

Polako mi sviće, ovakve igre i ne poskupljuju toliko na secondary. A ako mi neće stići na red dugo, a neće bez da zanemarim druge isto tako nove a na duljem čekanju, bolje kupiti kad ću je realno i igrati, tipa 2023-4. Pogotovo što je teško projecirati, štajaznam što će me tada zanimati. Najgore mi je kad mi igra dugo stoji i onda skužim da mi više i nije nešto napeta.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Stips »

Ali bez daljnjeg, zanimljiva tema, skroz se čini i dobra izvedba. Svaka čast autoru. Da se nisam istrošio podržao bih KS, i radi autora koji je 'naše gore list' i radi bliske tematike. CDG na tragu Paths of Glory sa temom rata u Bosni - jako zanimljivo.

No kako je funded, u trenutnoj situaciji bi mi bilo malo šašavo istrčavati...
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Nuuq »

Ovo je problematično. Ako kaže da je bitno da je historijski tačno, onda je VRLO problematično.
Bošnjaci, Srbi i Hrvati nisu bili zaraćene strane u BiH nego Armija BiH, HVO i Vojska Republike Srpske sa dobrovoljcima iz Srbije, te, naravno, JNA.
Zašto je ovo jako bitno? Zato što su u Armiji BIH bili i Hrvati i Bošnjaci i Srbi i ostali.
Svoditi sukobe na ove tri 'frakcije' je amaterski. Tako da ova igra, na žalost, nije ništa 'relevantnija' od recimo Scythe.
I ovo nije sve. Još par stvari je tu problematično, recimo da se sa svakim širenjem Srba stvara humanitarna kriza i ruši se ugled kod međunarodne zajednice. BiH je imala embargo do pred kraj rata, Srbija i Hrvatska nisu. Tako da je to bezveze. Ali eto, hajde. Budalaština.

Ne znam, ja je neću igrati vjerovatno.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Stips »

A čuj, svaki model je barem donekle arbitraran. Ovo je komercijalni bordgejm, igrat će ga ljudi koji će kroz njega možda uopće naučiti gdje se koji grad nalazi na karti. Ekipa kaj igra ovakve igre često brije i na vojnu povijet, pa pročita uz to i koju knjigu. Postoji konvencija kako su igre samo modeli, i kako imaju neki narativ - evo ovaj je o vojnim operacijama a ostalo je apstrahirano.

Onak, a što je to 'objektivno'? Pa ne mogu se dogovoriti oko narativa za operacije ww2, tko je genije a tko srečković, a na toj mitologiji počiva uopće svjetski poredak, a sad da se dogovore o nekom Balkanskom razračunavanju?

Neka je popularizirao, da ne bude zaboravljen. I valja se uvijek sjetiti, mi guramo šarene countere po šarenim kartama. Nekom je zabava vrištati s ekipom na Secret Hitleru, nekome je zabava igrati po potez ovako nečega svakih par dana, ali na kraju dana - svi smo u ovom iz _zabave_.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Nuuq »

Stipsonov je napisao/la: 25 ožu 2020, 23:35 A čuj, svaki model je barem donekle arbitraran. Ovo je komercijalni bordgejm, igrat će ga ljudi koji će kroz njega možda uopće naučiti gdje se koji grad nalazi na karti. Ekipa kaj igra ovakve igre često brije i na vojnu povijet, pa pročita uz to i koju knjigu. Postoji konvencija kako su igre samo modeli, i kako imaju neki narativ - evo ovaj je o vojnim operacijama a ostalo je apstrahirano.

Onak, a što je to 'objektivno'? Pa ne mogu se dogovoriti oko narativa za operacije ww2, tko je genije a tko srečković, a na toj mitologiji počiva uopće svjetski poredak, a sad da se dogovore o nekom Balkanskom razračunavanju?

Neka je popularizirao, da ne bude zaboravljen. I valja se uvijek sjetiti, mi guramo šarene countere po šarenim kartama. Nekom je zabava vrištati s ekipom na Secret Hitleru, nekome je zabava igrati po potez ovako nečega svakih par dana, ali na kraju dana - svi smo u ovom iz _zabave_.
Slažem se. Ništa nije strašno. Ali ja mislim da se frakcije trebaju zvati Armija BiH, HVO i Vojska RS.
Nije ni to idealno, zbog JNA, ali je neuporedivo bolje.
Sta ja znam. Nisam nikada igrao war game, niti ću, vjerovatno. Ali imao sam potrebu da kažem.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Bratstvo i jedinstvo

Post Postao/la Nuuq »

I da se razumijemo, i meni je drago što će postojati ovakva igra.
slika
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”