Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Odgovori
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Valsim »

Ponukan žalosnom viješću s kojom je izašao zabavni boardgame recenzent Actualol u javnost, odlučio sam se dohvatiti ove moderne problematike. Kako se, i neki od jednog dana naših poznatih Youtubera, ne bi uhvatili u istoj mreži problema.

Why Actualol Went Quiet

Svi ga poznate, a neki vjerujem i pratite, kao mladića koji se probio u moru video recenzija modernih društvenih igara, sa svojim iznimno zabavnim doskočicama u kojima bi preuzimao uloge raznih likova koji bi imali smiješne međusobne interakcije. Kod Actualola mi je tim više žao, zato što je ova vijest došla iz vedra neba. Kod nekih se postepeni pad i psihički umor mogao osjetiti iz videa u video. No Actualol je nastojao održati pozitivu i duh do samog kraja, kada je neko vrijeme zbog nagomilanih problema prestao sa snimanjem.

Zadnjih nekoliko dana nailazim na sve više videa propalih YouTube kanala i njihovih vlasnika kojima se život nažalost promijenio nagore, otkad su se probili sa snimanjima i postanjima svojih uradaka na YouTubeu. Nešto što je započelo kao lijepi hobi dijeljenja svojih mišljenja o različitim temama, filmovima, serijama, knjigama, društvenim igrama, jednom kada je doživjelo uzlet u broju pogleda i popularnost, postalo je ogromnim opterećenjem za osobe koje su radile te videje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
dadosadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Antomon »

Dok suosjećam sa njime kao osobom (sam sam imao problema sa anksioznošću i depresijom) i želim mu sve najbolje, što se tiče njegove Youtube karijere samo ću reć : "Another one bites the dust."

Ekipa previše olako krene stvaranje Youtube videa i od toga žele napraviti karijeru/posao. Kada ti je to hobi i kada o tome ne ovisi da li ćeš platiti račune nakraju mjeseca, lako je raditi velike pauze i raditi videe koje hoćeš i kada hoćeš. Mnogi misle da je to lak posao i laka zarada. I onda si još na vrat stave uteg Parteona i sličnih platformi.

Na Youtube vlada čisti zakon slobodnog tržišta (dalo bi se i tome raspravljati) i konkurencija je ogromna, teško se probiti među drugim kanalima, pogotovo ako misliš od toga živjeti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
juri006
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la manijakk »

Ovo me podsjetilo na jednoga, sada vec pokojnoga, youtubera zvanog "Jewwario"; koji je recenzirao razne NES igre; koji je nažalost zbog raznih okolnosti i osobnih problema skončao život svojom rukom. Depresija je gadna stvar
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Karo »

A dobro na stranu sa tim o depresiji, ona je veliki problem slažem se, ali Actualol... On je htio biti youtuber koji živi od toga na silu i kada mu je kanal zapeo, on je doslovno molio, na redditu i dalje za potporu da bi se nastavio time baviti, da bi dobio potrebne subscribere i da bi ga plaćali na patreonu. Jedna stvar je hobi, a druga stvar je posao, što je u njegovom osobnom slučaju eskaliralo jer nije shvatio da će morati izdržati težak život da bi došao do takvog luksuza da živi od toga i samo od toga. Pa kad je Dice Tower sposoban zaronit poslovno kako ne bi manji youtuberi. Pokaži se sposobnim bez da moliš ljude za pozornost i novac. Zaradi svoju popularnost. Moje osobno mišljenje o njemu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post (ukupno 2):
madojuri006
slika
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la manijakk »

ovo sad kad spominješ živit od youtubea; danas je jedan youtuber objavio ovo :

https://www.youtube.com/watch?v=w5fRJCpgKRY

a sjecam se da sam neadvno gledao i sličnu stvar vezanu za "epic meal time" kanal i "drastičan" pad njihove gledanosti. Kao razlog je navedeno da tokom slinih godina jednostavno je ljudima dojadilo gledati jedne te iste "fore".
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Valsim »

Antomon je napisao/la: 01 svi 2018, 20:09 Dok suosjećam sa njime kao osobom (sam sam imao problema sa anksioznošću i depresijom) i želim mu sve najbolje, što se tiče njegove Youtube karijere samo ću reć : "Another one bites the dust."

Ekipa previše olako krene stvaranje Youtube videa i od toga žele napraviti karijeru/posao. Kada ti je to hobi i kada o tome ne ovisi da li ćeš platiti račune nakraju mjeseca, lako je raditi velike pauze i raditi videe koje hoćeš i kada hoćeš. Mnogi misle da je to lak posao i laka zarada. I onda si još na vrat stave uteg Parteona i sličnih platformi.

Na Youtube vlada čisti zakon slobodnog tržišta (dalo bi se i tome raspravljati) i konkurencija je ogromna, teško se probiti među drugim kanalima, pogotovo ako misliš od toga živjeti.
Mislim da u tome leži problem. Nitko ne krene odmah s prvih par videa s mišlju kako će se proslavit i zaradit veliku lovu. Barem većina vjerujem. Većina krene s ljubavlju i strašću prema hobiju, i onda u jednom prijelomnom trenutku kada se dogodi da se istaknu na YouTubeu i počnu postizati veću gledanost i popularnost, a pogotovo kada novci počnu kapati. Dogodi se taj prijelomni trenutak kada hobi i nešto što se radilo iz primarno osobne zabave, prerasta u biznis. Iz toga onda kreće pritisak i sva zla koja dolaze s tim. Mnogi klinci i mladi upadaju u istu zamku misleći da je takav život lagan, samo se snimaju kako se glupiraju, ili dok igraju nešto, pa će im to donijeti novac i slavu.
manijakk je napisao/la: 01 svi 2018, 21:17 Ovo me podsjetilo na jednoga, sada vec pokojnoga, youtubera zvanog "Jewwario"; koji je recenzirao razne NES igre; koji je nažalost zbog raznih okolnosti i osobnih problema skončao život svojom rukom. Depresija je gadna stvar
Mene na Noah Antwiler (Spoony) i Ray William Johnsona, al kada se zagrebe ispod površine primjera ima na bacanje. Ray još nekak, ali u kakvom je mentalnom stanju Spoony, sve me strah da će i on dić ruku na sebe.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la manijakk »

Znam tko je spony ali ga nepratim
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Antomon »

Mislim da ljudi olako shvaćaju što znači biti izložen javnoj kritici i internet trolovima, moraš biti stvarno mentalno jaka/stabilna osoba. Sve je divno i krasno dok dobivaš pozitivne komentare, ali kada krenu komentari stila da umreš ili da se ubiješ, e to je gadno. Mnogi to odmah dožive kao napad na njih kao osobu, a ne kreatora sadržaja. Ti ljudi ionako ne znaju tko si ti zapravo, te dijele takve komentare olako zahvaljujući anonimnosti.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Povlači li se Actualol iz snimanja video recenzija igara :-(

Post Postao/la Valsim »

manijakk je napisao/la: 02 svi 2018, 10:50 Znam tko je spony ali ga nepratim
Ništa ne propuštaš, prestao je s objavama videa već neko vrijeme. A i to što je objavljivao pred sam kraj nije bilo za komentirat. Koliko pratim trenutno je najveći hit PewDiePie.
Antomon je napisao/la: 02 svi 2018, 10:56 Mislim da ljudi olako shvaćaju što znači biti izložen javnoj kritici i internet trolovima, moraš biti stvarno mentalno jaka/stabilna osoba. Sve je divno i krasno dok dobivaš pozitivne komentare, ali kada krenu komentari stila da umreš ili da se ubiješ, e to je gadno. Mnogi to odmah dožive kao napad na njih kao osobu, a ne kreatora sadržaja. Ti ljudi ionako ne znaju tko si ti zapravo, te dijele takve komentare olako zahvaljujući anonimnosti.
Točno tako. A za one slabijeg mentalnog stanja, već i sam pritisak praćenja statistike koliki broj ljudi je pogledao koji objavljen video, kako stoji sa subscriberima itd.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”