Carta Magica preuzela 4Hogs

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Carta Magica preuzela 4Hogs

Post Postao/la grof »

retko63 je napisao/la: 09 ruj 2021, 13:10 Pozdrav ! Inaće,ne vezano za ovu temu,igra VAULTS je fenomenalna igra.Od ideje do izvrsne tematike,sve pohvale ! Znam da svatko ima svoj ukus ali ne slažem se sa ovako niskom ocijenom.Moja ocijena je 7.0 !
BTW, imaš o Vaultsima neku davnu raspravu ovdje:
viewtopic.php?p=34269#p34269
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Carta Magica preuzela 4Hogs

Post Postao/la Valsim »

Uvijek sam si zamišljao kako bi nam Češka i Poljska trebale biti uzori po tom pitanju. CGE i Portal Games su preokrenuli naglavačke cijelu boardgame scenu u matičnim zemljama i približile igre "običnom" puku. Da i ne govorimo kako su im igre vrhunske, što po pitanju dizajna i ideja, što kvalitete komponenti. Pokazalo se da imamo ljudi s odličnim idejama, samo da se nađe još netko financijski potkovan i s dobrom vizijom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 4):
grofdadosadistikojuri006
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Carta Magica preuzela 4Hogs

Post Postao/la Dado7 »

Skull Port je fora igra za quick play, praktički jamb s modifikatorima, riječ je o zbilja jednostavnoj igri na koju nemam nikakve zamjerke.

Vaults ima fora art, zanimljivu temu i zanimljivu mehaniku koja to prati. Meni je igra zaista dobra. Ima nešto randomnessa u njoj, ali ništa više nego u nekim puno renomiranijim igrama gdje se vrti kockica ili povremeno nešto vuče na slijepo. Itekako sam imao dojam da imam kontrolu nad svakom partijom koju sam igrao, osim možda prve 2.

Ne znam je li igru pokopao grozan osvrt Toma Vasela ili nešto drugo, no ako je to - moram reći da se ne slažem s gotovo ničime što je rekao. Naime, definitivno se može saznati što je ispod sefova i definitivno postoji puno različitih taktičkih varijanti. Nije preveliki problem paziti na broj membera da ti netko ne ukrade ekipu, postoje univerzalni ključevi kojima se može poslati slabija ekipa koju ti nije žao izgubiti na obijanje naslijepo, bossevi i memberi koji daju ability za gledanje ispod sefa, a na koncu ni neuspjeh nije uvijek tako strašan - em se zaštiti vlastiti sef kao još jedna taktička varijanta, em se ekipa opet lako skupi tako da se naglasak ipak vraća na ono što je najbitnije u svakoj dobroj igri - nadmudrivanje s drugim igračem.

Jedini veliki problem koji vidim u igri su relativno slabo napisana pravila u kojima nedostaje dosta pojašnjenja "fine pointsa", no što reći za neke druge igre - Through the ages je totalna konfuzija, GoT je na sve strane, SW Rebellion čak i uz 2 knjižice dovodi u konfuziju na masu mjesta, u jednom jednostavnom Catanu neke stvari niti ne pišu, u Everdellu sam za jednu stvar morao pogledati video i faq jer isto nigdje u pravilima nije pojašnjeno, a ispostavilo se na koncu da je frend igrao pogrešno... itd. itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dado7 za post (ukupno 2):
retko63juri006
slika
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”