Red Rising

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Odgovori
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Red Rising

Post Postao/la roverandom »

Ako witcher igra nekog žnj autora može dobit svoju temu, može i ova :D

https://boardgamegeek.com/boardgame/329465/red-rising

Novi stonemaier games (scythe, wingspan, tapestry,...) naslov, njihova prva IP igra (istoimeni SF serijal). Kaže da je za fanove fantasy realmsa i libertalije, skoro pa čisti hand management.

Na bgg forumu ima nekih 10 design diary tema koji postepeno otkrivaju više o igri pa možete tamo saznati svašta. Tu je početak: https://boardgamegeek.com/thread/259544 ... sign-diary

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post (ukupno 4):
realukajuri006Papaverdado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Red Rising

Post Postao/la dado »

@roverandom kakva je Red Rising?
Nisam upoznat s IP-em ali iz onog što sam istražio ima Hunger Games, pa čak i Snowpiercer vibru što mi se sviđa.
Igrački, iz viđenog mi malo vuče na Capital Lux (distopijska tema, igraš karte na lokacije koje ti daju ability-e), a s obzirom da mi je Capital Lux jedna od omiljenih igri ovo me zaintrigiralo.
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Red Rising

Post Postao/la roverandom »

dado je napisao/la: 09 tra 2021, 13:50 @roverandom kakva je Red Rising?
Nisam upoznat s IP-em ali iz onog što sam istražio ima Hunger Games, pa čak i Snowpiercer vibru što mi se sviđa.
Igrački, iz viđenog mi malo vuče na Capital Lux (distopijska tema, igraš karte na lokacije koje ti daju ability-e), a s obzirom da mi je Capital Lux jedna od omiljenih igri ovo me zaintrigiralo.
Bratova (@Papaver ) je igra, on je pročitao sve knjige ako se ne varam. Ja nisam upoznat s IP-om, ali isto sam komentirao kako mi liči na neki ozbiljniji hunger games :D

Al evo, nakon 3 partije, malo sam se čak i zainteresirao za svijet i likove, možd i počnem čitat..

Što se tiče igre, ja nisam baš bio zakačen odmah, čak mi se i smanjilo očekivanje nakon što sam saznao za neke karte i mehanike (take that). No moram priznat da mi se sviđa, ima finog kombiniranja, a igra ide relativno glatko i brzo. Ne očekuj neki big brain gameplay i balansiranost, slično je drugim stegmeierovim igrama (najviše tapestryu). Početni RNG u kartama koje dobiješ pa ti sad probaj što bolje odigrat taj hand.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post (ukupno 3):
dadoPapaverdlakar
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Red Rising

Post Postao/la kockica »

Imam cijelu trilogiju, zanimljiva je s time da prva knjiga ima do zla boga naporan početni dio i stvarno se treba potruditi probiti kroz to, ali dalje radnja glatko teče. S obzirom da je namijenjen za mlađe čitatelje ( ili barem one koji se takvima doživljavaju) ima jednostavan stil pisanja ali ima stvarno svega, hunger games vibru, političke makinacije, svemirske bitke, prijateljstva, izdaje, ljubic, pa tko voli nek izvoli, s time da je cijela trilogija , uz napomenu da je dovoljno zanimljiva i pitka za čitati ( uz stvarno problematičan početni dio prve knjige) doživjela dobar prijem kod zahtjevnijih čitatelja kojima bih preporučivao i posuđivao.

Ne sumnjam u produkciju ( I cijenu) SG, ali počinjem sumnjati u same igre, tako da ću samo pratiti krajickom oka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
realukadadoKnives
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”