Sjajni stari klasici

Forum za komentiranje kolumne Obiteljska igraonica.
Odgovori
grof
Redovni član udruge
Ima zahvala: 816 puta
 pohvaljen: 1028 puta
Kontakt:
Status: Offline

BGG logo

Sjajni stari klasici

Post Postao/la grof » 30 lip 2017, 15:00

Evo, malo sam uranio s ovom kolumnom, ali kako mi je danas rođendan, pa je tu i doza nostalgije puštam je ranije.
Netko se možda i "zakvači" na neki od tih klasika. ;)

Uživajte!

https://igranje.hr/kolumne/obiteljska-i ... ri-klasici
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 7):
dadoValsimstokasadistikoBojan1983AnwiShich
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw

mljeko
Redovni član udruge
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 173 puta
Kontakt:

BGG logo

Re: Sjajni stari klasici

Post Postao/la mljeko » 01 srp 2017, 13:45

Ne bih se nikako složio s dojmom bele. Naučio sam je još kao limač i odmah mi je postala jedna od dražih igara. Nemrem si zamislit srednju ili ljeto bez bele. I od svih tih silnih partija, ne sjećam se da se itko ljutio.

Također si zaboravio spomenuti briškulu i trešetu. Nisu svi kontinentalci. :p

kockica
Član udruge
Ima zahvala: 891 put
 pohvaljen: 542 puta

Post Postao/la kockica » 01 srp 2017, 15:23

I kifameno. Belu nemam pojma.

Satarash
Ima zahvala: 72 puta
 pohvaljen: 123 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la Satarash » 01 srp 2017, 15:50

Odličan članak!
Slažem se s kolegom mljeko za Belu. Ljeto mi je uvijek bilo nezamislivo bez Bele, no svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Nema boljeg osjećaja nego kad srušiš ili štigljiš ekipu koja je skupila 1000 bodova i pobjediš ih, iako im je falio taj 1 bod za pobjedu. :lol:
S guštom čitam sve članke i jedva čekam nove!
Smartasses everywhere!

sadistiko
Član udruge
Ima zahvala: 1470 puta
 pohvaljen: 1414 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la sadistiko » 01 srp 2017, 16:10

Ajd kad već spominjete druge igre, mi smo puno igrali Belu, ali isto toliko i Raub. Čak mi je nešto draži jer je i jednostavniji, ali partije znaju potrajat i nekoliko sati jer se igra s bodovima od 21 do 0, ali se možeš i vraćati nazad kad padneš. Uvijek prepričavamo situaciju kad je naš prijatelj Žu iz Osijeka trebao ići na vlak ujutro oko 4 sata iz Varaždina (dok smo bili u đačkom domu). I zamoli on nas oko 21-22, ne sjećam se više, da budemo s njim budni cijelu noć da čovjek ne zakasni na vlak. Ajd budemo bacili par partija Rauba pa će vrijeme brže proći. Mislim da je to bila najduža partija u povijesti. Igrali smo je do 15 do 4 ujutro i nismo je završili. Žu je morao trčat na vlak da bi stigao :-)
Od drugih igara koje su mi bile drage, su Ruski i Američki šnaps, moram priznati da se ne sjećam detalja pravila. Također dok smo za početka rata bili u Sloveniji, naučili smo neku igru s Tarot kartama, valjda Tarot. Bila je fora ali sam je također zaboravio.
I viš i onda sad dođe vrijeme kad uopće ne volim igre s kartama, ali eto prošle godine sam u dva navrata igrao i Raub i Belu i bila je fora se malo podjestiti starih dana.
Također sam prošlo ljeto naučio Remi, ali mi se nikako nije svidio.
slika

kockica
Član udruge
Ima zahvala: 891 put
 pohvaljen: 542 puta

Post Postao/la kockica » 01 srp 2017, 17:59

Obican remi mi nije nesto, ali igramo jednu posebnu verziju koja se sastoji od 7 rundi. I u jednoj rundi morate skupiti 2 trisa, u drugoj tris i skalu, pa 2 skale, zatim 3 trisa, 2 trisa i skalu, 2 skale i tris, i na kraju 3 skale. Jel jos netko igra tu verziju i zna li kako se zove?

grof
Redovni član udruge
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la grof » 01 srp 2017, 20:50

O da, definitivno ima još igara koje sam mogao spomenuti, no mene su dojmile ove jer su mi ispunile djetinjstvo. Sve što sam nepravedno izostavio lako se može pronaći na našim web stranicama jer su opisane sve te igre. Sigurno će netko kliknuti na link i pronaći ih.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw

grof
Redovni član udruge
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la grof » 01 srp 2017, 20:51

kockica je napisao/la:
01 srp 2017, 17:59
Obican remi mi nije nesto, ali igramo jednu posebnu verziju koja se sastoji od 7 rundi. I u jednoj rundi morate skupiti 2 trisa, u drugoj tris i skalu, pa 2 skale, zatim 3 trisa, 2 trisa i skalu, 2 skale i tris, i na kraju 3 skale. Jel jos netko igra tu verziju i zna li kako se zove?
Ne, nisam to igrao. Moguće je neka "kućna" varijanta, no kao što sam spomenuo u tekstu mene je više dojmila Kanasta.

Odgovori

Natrag na “Obiteljska igraonica”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.