Obiteljska igraonica - obiteljska kolumna

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Obiteljska igraonica - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

Evo, već neko vrijeme se brusim početi pisati neka svoja iskustva o obiteljskom igranju i obiteljskim društvenim igrama.
Konačno sam to nekako obuhvatio pod nazivom kolumne "Mi, klinci i igre", te uskoro izbacujem i uvodni tekst.
Moja sumanuta želja jest okuražiti roditelje da u trgovini umjesto Monopolya odaberu Catan, umjesto Čovječe ne ljuti se - Carcassonne, umjesto Igre života - Dixit.

A možda uspijemo ostvariti i neke suradnje s obiteljskim portalima kako bi se vijesti o dobrim igrama brže širile dalje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 11):
LourdinAntomondadostokaValsimsadistikoSatarashnia.neonStipsmarge i još jedan korisnik
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la sadistiko »

SUPER
slika
Avatar
Gewicht
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 21 pro 2016, 17:33
Lokacija: Donji Miholjac
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 23 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la Gewicht »

To trazimo...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gewicht za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

Zbog jasnijeg naglašavanja kolumne, istoj sam promijenio ime iz "Mi, klinci i igre" u "Obiteljska igraonica", pa se od sada ova kolumna tako zove ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

Evo, nakon podulje stanke pisanja ove kolumne, opet mi je došlo da u nju stavljam tekstove po pitanju obiteljskih igara. Nekako mislim da i dan danas ljudi još premalo znaju o ovim igrama i da bi obitelji trebale više vremena provoditi zajedno u društvenim igrama, a ne odvojeno svaki za svojim ekranom.
Imam i neke stare tekstove koje nisam nikada završio, pa ih moguće i dovršim. Link na kolumnu je i dalje ovdje:
https://igranje.hr/category/kolumne/obi ... igraonica/
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
ValsimneochTeehee(R)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la Valsim »

Double like na povrat kolumni :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
grof
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

Sad sam u nju potrpao i sve svoje recenzije društvenih igara koje bi tu trebale doći, a mislim da ću i sve tuđe koje spadaju u žanr obiteljskog igranja uključujući i klince. Prevažno da s e druge isključuje! @kockica na tebe mislim ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la ratnip »

Ima tu i druga strana medalje - roditelji koji nisu "od igara" često nisu ni zainteresirani da s klincima isprobaju moderne igre, čak i ako im se stavi pod nos... a mali klinci sigurno neće sami ići čitati pravila i učiti igru. Mi smo par puta pokušali raznim prijateljima s manjom djecom "podvaliti" Tier auf Tier, My First Orchard, Go Away Monster, Ghost Blitz, itd. itd. da bi prvo vidjeli razočarane poglede stila "a šta nije bilo Čovječe ne ljuti se" a onda kasnije iste te igre vidjeli rastepene po stanu. :(
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Mi, klinci i igre - obiteljska kolumna

Post Postao/la grof »

ratnip je napisao/la: 22 srp 2021, 12:32 Ima tu i druga strana medalje - roditelji koji nisu "od igara" često nisu ni zainteresirani da s klincima isprobaju moderne igre, čak i ako im se stavi pod nos... a mali klinci sigurno neće sami ići čitati pravila i učiti igru. Mi smo par puta pokušali raznim prijateljima s manjom djecom "podvaliti" Tier auf Tier, My First Orchard, Go Away Monster, Ghost Blitz, itd. itd. da bi prvo vidjeli razočarane poglede stila "a šta nije bilo Čovječe ne ljuti se" a onda kasnije iste te igre vidjeli rastepene po stanu. :(
Da, žalosno. Tu je najviše do roditelja koji se ne žele mrdnuti iz svoje "komfor zone". To samo znači da moramo raditi na edukaciji. A uvijek će biti postotak onih koji ne žele ništa novog i tu se teško može nešto učiniti.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”