Fantastical Emporium - Camera shy

Ovaj podforum namijenjen je autorima video recenzija, opisa i pravila igara

Moderator/ica: danijel2008

Buffybot
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 04 kol 2017, 15:37
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 75 puta
Kontakt:

Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la Buffybot »

Hej, eto samo da vam predstavim svoj mali Youtube kanal naziva Fantastical Emporium

https://www.youtube.com/channel/UCUV9VP ... subscriber

Htjela sam nekako višak entuzijazma za društvene igre oblikovati u kratke video uratke.
S obzirom da me ideja boravka pred kamerama ne oduševljava baš previše odlučila sam se za format kratkih informacijskih videa uz pomoć unaprijed zadanih template opcija preko aplikacije Biteable zbog čega svi videi imaju poprilično upadljiv ne jedan nego čak dva watermarka.

Za sada sam prešla brojku od oko dvadesetak videa i pravim ih par komada tjedno ovisno o obvezama i slobodnom vremenu.
Otvorila sam ovu temu jer me zanimaju vaši komentari.
Napomenut ću samo da format izvedbe često ovisi o unaprijed zadanim template isječcima koji nemaju milosti za previše teksta.

Zanima me što mislite o izboru igara?
Videe sam zamislila da budu više informativni nego instrukcijski s ciljem skretanja paženje na neke igre koje nisu tako često u centru pažnje i da gledatelj može odrediti da li je to tip igre koji bi mu se možda svidio.

Imajte na umu da se snalazim s onime što mi je dostupno i da sam namjerno ostavila videe koje sam prve napravila s nekoliko grešaka da mogu sama pratiti kako napredujem.
Namjeravam neke od prvih videa koji su zaplijenili više pažnje redizajnirati u novom ruhu - prvenstveno tu mislim na Bios Genesis

Dakle hvala na pažnji i veselim se komentarima i sugestijama :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Buffybot za post (ukupno 9):
AntomondadoKarosadistikoShichdanijel2008Valsimstokakockica
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la sadistiko »

ja sam se ponadao hrvatskom jeziku...
slika
Buffybot
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 04 kol 2017, 15:37
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 75 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la Buffybot »

sadistiko je napisao/la: 06 tra 2018, 17:50 ja sam se ponadao hrvatskom jeziku...
Format nije prijateljski raspoložen prema dijakritičkim znakovima.
Nekada su u pitanju pojmovi koji su neprevodivi bez cijelih opisnih rečenica i to mi zna biti problem zbog formata "slajdova"koje koristim jer ograničavaju broj znakova po sceni.
Primjetila sam da svi navijate za radove na hrvatskom. Moram priznati da mi pokušaji prijevoda pravila i igara zvuče dosta zbunjujuće. Popratila sam nekoliko videa na hrvatskom i nisam se mogla koncentrirati na objašnjavanje igre zbog neprestanog skakanja sa hrvatskog na engleski svaki puta kada bi zafalilo riječi za neki pojam ili čak samo iz navike.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la sadistiko »

@Buffybot
Vjeruj navika. OK, ja skoro čim sam ušao u svijet BG-a sam počeo prevoditi, ali mi je dosta trebalo da se priviknem na hrvatske prijevode. Sad ispravljam svoju ekipu kad nekad znaju reći nešto na engleskom, dakle, nije nepromjenjivo, samo je potrebna volja.
A ako želimo dići svijet u Hrvatskoj o igranju igara na ploči jedini je pravi način da se ljude upozna na materinjem jeziku. Kako god ovo bilo 21. stoljeće i dalje ima hrpa ljudi koji ne znaju strane jezike. I kod mene ih ima nekoliko koji ili ne znaju ili ne znaju dovoljno da bi sve ispravno razumjeli, do onih koji misle da znaju pa krivo protumače :-)
A sad sam počeo prevoditi pravila za igre jer mi je i samom lakše objasniti ljudima ako čitam direktno hrvatska pravila.
Ovo što ti radiš je super, ali samo ako imaš u planu skupljati i stranu ekipu, što nije loše ako želiš postići veću popularnost. Nažalost nema nas još dovljno u HR da se može zaraditi i pokoja kuna od naših pregleda i klikova na youtube-u.
Osobno sam se par puta pokušao natjerati da se pridružim ekipi koja već snima neke video uratke na hrvatskom jeziku, ali uvijek je nešto drugo preće i tako nikako krenuti.
U svakom slučaju, dobro je da se sve više naših ljudi uključuje u ove radnje, jer što će više biti prijevoda, što će više biti video kanala i podcasta to ćemo moći privući još više novih ljudi u ovaj hobi, zato, samo naprijed i hrabro. Možda te uskoro i vidimo na kojem video tutorialu kad trema splasne ;-)
slika
Buffybot
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 04 kol 2017, 15:37
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 75 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la Buffybot »

Za one koji preferiraju video sadržaje na hrvatskom krenula sam s prijevodima videa koje sam napravila na engleskom
Evo prvog prijevoda za igru Groves
https://www.youtube.com/watch?v=PxVzOaV-AMg&t=
Ovi su korisnici zahvalili autoru Buffybot za post (ukupno 6):
madcow1982dadosadistikoKarodlakardrwlad
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la sadistiko »

Svaka čast da si ipak prihvatila naše prijedloge. Ionako ima pregršt engleskih stvari za igre.
Ostavio sam u komentaru jedan mali prigovor, ništa strašno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Buffybot
slika
kosjenka
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 stu 2014, 15:20
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la kosjenka »

Bok Fantastical Emporium,
meni se jako sviđaju tvoji videi - kratki su i slatki :).
Pratit ću te i dalje.
Jedino, moram priznati da mi je draže kad je opis na engleskom jer je jasnije (svi smo već navikli na engleski u boardgame svijetu), a i ti ćeš automatski imati puno više publike (kad se jednom zahukta tvoj kanal).
Ovi su korisnici zahvalili autoru kosjenka za post:
Buffybot
Buffybot
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 04 kol 2017, 15:37
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 75 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la Buffybot »

@sadistiko neki dijelovi prolete prebrzo da bi se uspjelo pročitati i toga sam svjesna. različiti tipovi slajdova imaju različito vremensko trajanje, pa to zna nekada biti problem, ali za sada nemam kako utjecati na dužinu slajda, jedino količine teksta, pa nekada se zbilja ne stigne sve pohvatati. Barem u videima postoji pauza, pa se može pročitati ono što pobjegne :)

@kosjenka iskreno i lakše ih je napraviti na engleskom zbog zavrzlame oko prevođenja pojedinih termina, ali jednom kada napravim video otkrila sam da mogu napraviti prijevod, pa onda izbaciti obje verzije. Nadam se do kraja tjedna prevesti još par komada tako da mogu napraviti i neke nove na engleskom slijedeći tjedan :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Buffybot za post (ukupno 2):
Karosadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la sadistiko »

@Buffybot ok, mislio sam da imaš kontrolu na tajmingom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Buffybot
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Fantastical Emporium - Camera shy

Post Postao/la Antomon »

@Buffybot napiši u kojem programu radiš slideove, možda ti možemo pomoći koliko je slide vremenski na ekranu
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore video sadržaja”